LM: Roma nie zatrzymała Bayernu. Lewandowski asystował

LM: Roma nie zatrzymała Bayernu. Lewandowski asystował

Franck Ribery (fot. EXPA/ Eibner/ Kolbert / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał AS Romę 2:0 w czwartym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Bramki dla Bawarczyków zdobyli Frank Ribery i Mario Goetze. Przy drugim golu asystę zaliczył Robert Lewandowski.

Od początku Bayern miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Piłkarze Romy czekali na błąd Bawarczyków i liczyli głównie na grę z kontry. Podopieczni Josepa Guardioli byli jednak bezbłędni w defensywie. Gospodarze z każdą minutą nabierali pewności na boisku, ale brakowało im dokładnego ostatniego podania. Dopiero w 38. minucie kibice na Allianz Arena mogli celebrować bramkę swojego zespołu. Alaba podał z lewej strony płasko w pole karne, a Ribery pewnie umieścił piłkę w siatce. W tej sytuacji Romie nie pomógł nawet Łukasz Skorupski, który wcześniej zaliczył kilka udanych interwencji.

Po zmianie stron Bayern tylko potwierdzał swoją dominację na boisku. Bawarczycy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, którą po raz kolejny udokumentowali w 64. minucie. Lewandowski świetnie dośrodkował w pole karne, a Goetze dosłownie wpadł z piłką do siatki. Sporo pracy między słupkami miał Skorupski, który co chwilę musiał interweniować po szybkich akcjach gospodarzy. Włoska ekipa dopiero w końcówce stworzyła sobie klarowną sytuację. W 84. minucie najpierw na bramkę uderzał Gervinho, ale piłkę zdołał odbić Neuer. Potem dobijał Nainggolan, ale po raz kolejny bramkarz Bayernu wykazał się świetną interwencją. Ostatecznie Bayern pokonał Romę 2:0.

W następnej serii spotkań podopieczni Guardioli zagrają na wyjeździe z Manchesterem City. AS Roma zmierzy się z CSKA Moskwa.