T-M E: Wisła wygrywa z Górnikiem Łęczna

T-M E: Wisła wygrywa z Górnikiem Łęczna

Mecz Wisła Kraków - Górnik Łęczna (fot. LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała z Górnikiem Łęczna 2:0. Bramki dla drużyny Franciszka Smudy zdobyli Rafał Boguski i Emmanuel Sarki.

Początek spotkania był wyrównany, a pierwszą ciekawą akcję oglądaliśmy w 12. minucie. Cernych znalazł trochę miejsca na 16 metrze i lewą nogą posłał piłkę minimalnie za wysoko. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, o czym goście błyskawicznie się przekonali. W 14. minucie po podaniu Stępińskiego, Prusaka pewnym strzałem z pola karnego pokonał Boguski. Wisła przy korzystnym wyniku częściej gościła przy piłce, ale łęcznianie nieźle radzili sobie w grze z  kontry. Zdołali jednak oddać tylko kilka niecelnych strzałów z dystansu. Do przerwy więcej bramek przy Reymonta w Krakowie nie było.

Po zmianie stron podopieczni Franciszka Smudy od razu mogli podwyższyć prowadzenie. W dobrej sytuacji znalazł się Garguła, ale z kilku metrów niecelnie posłał piłkę. Gospodarze w drugiej połowie sprawiali lepsze wrażenie, a jakości gry zielono-czarnych nie poprawiły nawet zmiany trenera Szatałowa. W 80. minucie "Biała Gwiazda" powinna zdobyć drugą bramkę, jednak zamykający akcję Stępiński uderzył nad poprzeczką.

Górnik okazję do wyrównania miał w samej końcówce. Burkhardt oddał zaskakujący płaski strzał, ale trochę zabrakło mu precyzji. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bielak. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, a Wisła podwyższyła prowadzenie. W doliczonym czasie gry Prusaka pokonał Sarki i tym samym ustalił wynik meczu.

W następnej kolejce Wisła Kraków zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Górnik Łęczna na własnym stadionie podejmie Ruch Chorzów.