Manchester City przegrał z Crystal Palace. Arsenal wiceliderem

Manchester City przegrał z Crystal Palace. Arsenal wiceliderem

Manchester City przegrał z Crystal Palace. Arsenal wiceliderem (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Obrońca tytułu mistrza Anglii niespodziewanie przegrał wczoraj z Crystal Palace 1:2. Przez tą porażkę drużyna Manuela Pellegriniego spadła w tabeli na trzecie miejsce i do pierwszej Chelsea traci już 8 punktów.
Manchester City jechał do Londynu po, wydawało się, pewną wygraną z Crystal Palace. Gracze City za główny cel stawiają sobie teraz zniwelowanie straty do uciekającej Chelsea, jednak spotkanie na Selhurst Park nie potoczyło się po ich myśli. Już w 34. minucie prowadzenie gospodarzom dał Glenn Murray, a zaraz po wyjściu na drugą połowę dobił ich Jason Puncheon. Gracze City przez 3/4 meczu byli w posiadaniu piłki, jednak nie przełożyło się to na wynik. Dopiero w 77 minucie do bramki trafił Yaya Toure, jednak było już za późno na odwrócenie losów meczu i 3 porażka w 5 ostatnich meczach ligowych stała się faktem.

Na porażce The Citizens najbardziej skorzystał Arsenal Londyn, który w tej kolejce rozbił FC Liverpool 4:1 i wskoczył na pozycję wicelidera. Kanonierzy mają punkt przewagi nad Manchesterem City.