Po zaciętym meczu Polska przegrywa z Izraelem, ale i tak awansuje do 1/8 turnieju

Po zaciętym meczu Polska przegrywa z Izraelem, ale i tak awansuje do 1/8 turnieju

(fot.ValentinValkov/Fotolia.pl)
Koszykarska reprezentacja Polski przegrała 75:73 mecz z Izraelem podczas Mistrzostw Europy. Mimo porażki po niesamowicie emocjonującym meczu, Polacy zapewnili sobie awans do 1/8 turnieju.
Pierwsza kwarta spotkania zakończyła się zwycięstwem Polaków 24:22. W drugiej przebudzili się Izraelczycy i zdołali wygrać kwartę 8:13, co dało im trzypunktowe prowadzenie przed przerwą meczu.

Trzecia kwarta padła łupem Polaków, przede wszystkim dzięki świetnie dysponowanemu Damianowi Kuligowi. Polacy wygrali przedostatnią odsłonę 18:16. Po trzeciej kwarcie na tablicy wyników było 51:50 dla naszych rywali.

Po emocjonującej końcówce, w której wiele było nieprzepisowych zagrań z obu stron, a w efekcie rzutów osobistych, reprezentacja Izraela wygrała ostatnią odsłonę meczu 23:24 i całe spotkanie 73:75.

W naszym zespole najlepiej punktowali Kulig (13), Waczyński (13), Gortat (11) oraz Slaughter (9).