LM: Bayern przegrał w Londynie, grad goli w Leverkusen

LM: Bayern przegrał w Londynie, grad goli w Leverkusen

Liga Mistrzów, fot. Wikipedia / Kieran Lynam from Dublin, Ireland
Bayern Monachium doznał pierwszej porażki w fazie grupowej Ligi Mistrzów. "Bawarczycy" przegrali z Arsenalem na Emirates Stadium 0:2. Najwięcej emocji było w Leverkusen, gdzie Bayer zremisował z AS Roma 4:4.
W barwach Bayernu od pierwszych minut zagrał Robert Lewandowski. Polski napastnik tym razem nie zapisał jednak na swoje konto żadnego gola. Bezbramkowy remis w Londynie utrzymywał się do 77. minuty. Neuer wyszedł do piłki, ale minął się z nią. Giroud był świetnie ustawiony i trafił głową do pustej bramki. Ostateczne nadzieje Bawarczyków nawet na jeden punkt pogrzebał Oezil, który w doliczonym czasie gry zdobył drugiego gola. Było to dość szczęśliwe trafienie, bo piłka po interwencji Neuera ledwo przekroczyła linię bramkową. Arsenal ostatecznie wygrał 2:0 i zachował szansę na awans do kolejnej fazy Champions League.

Grad goli w Leverkusen

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy wybrali mecz Bayer - AS Roma. Po dwudziestu minutach spotkania gospodarze prowadzili już 2:0. Obie bramki zdobył Javier Hernandez. Rzymianie odpowiedzieli dwoma trafieniami De Rossiego. Potem strzelali Pjanić i Iago Falque. Dla "Aptekarzy" trafił Kamp i Mehmedi. Cały mecz w barwach włoskiego zespołu rozegrał Wojciech Szczęsny.

W drugim meczu w grupie E Barcelona wygrała z BATE Borysów 2:0. Obie bramki dla „Dumy Katalonii” zdobył po przerwie Ivan Rakitić.