LM: Kolejna porażka Sevilli. Real i Manchester City mają już awans

LM: Kolejna porażka Sevilli. Real i Manchester City mają już awans

Kadr z meczu Real Madryt - PSG (FOT. EXPA/NEWSPIX.PL) Źródło:Newspix.pl
Na dwie kolejki przed końcem awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów zapewniły sobie dwa zespoły - Real Madryt i Manchester City. We wtorek „Królewscy” wygrali z PSG 1:0, a „The Citizens” pokonali na wyjeździe Sevillę Grzegorza Krychowiaka 3:1.
Wszystkie bramki w meczu Sevilla – Manchester City padły w pierwszej połowie. W 8. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu Sterlinga. Chwilę później Fernandinho podwyższył wynik na 2:0. Gola kontaktowego dla ekipy Grzegorza Krychowiaka zdobył w 25. minucie Tremoulinas. Wszelkie nadzieje kibicom gospodarzy odebrał Bony, który jeszcze przed przerwą ustalił wynik meczu.

Wyjazdową wpadkę zaliczyło Atletico Madryt, które bezbramkowo zremisowało w Kazachstanie. Wydawało się, że hiszpański zespół zdobędzie trzy punkty, ale sensacja tegorocznej Ligi Mistrzów – FC Astana zdołał zachować czyste konto.

Wygrane Realu i Manchesteru United

Po raz kolejny pozostaje niedosyt po zapowiadanym głośno hicie Real Madryt – PSG. Gospodarze wynik ustalili jeszcze przed przerwą dzięki Nacho, który wykorzystał błąd bramkarza francuskiej ekipy – Kevina Trappa.

Niespodzianka długo wisiała w powietrzu na Old Trafford, ale ostatecznie Manchester United wygrał z CSKA Moskwa 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla „Czerwonych Diabłów” Wayne Rooney, który w ostatnim czasie był krytykowany za spadek formy.