Lech znowu punktuje. Wygrana z Górnikiem Łęczna

Lech znowu punktuje. Wygrana z Górnikiem Łęczna

Karol Linetty (FOT. PAWEL JASKOLKA / PRESSFOCUS NEWSPIXPL / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań zanotował trzecie zwycięstwo w tym sezonie. "Kolejorz" wygrał przy Bułgarskiej z Górnikiem Łęczna 3:1, ale nadal pozostaje w strefie spadkowej - podaje sport.tvn24.pl.
Już w 5. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie. Po składnej akcji Szymona Pawłowskiego, Gergo Lovrencsicsa i Macieja Gajosa do siatki uderzeniem głową posłał piłkę ten ostatni. Potem goście złapali wiatr w żagle, ale podopiecznym Jurija Szatałowa brakowało skuteczności pod bramką. Najlepszych szans nie wykorzystywali Bartosz Śpiączka i Grzegorz Piesio.

Po zmianie stron do siatki znowu trafił Maciej Gajos i było 2:0 dla "Kolejorza". Trzecią bramkę dla ekipy Jana Urbana zdobył Karol Linetty. Górnik Łęczna zdołał jedynie strzelić honorowego gola w 90. minucie. Na listę strzelców  w zespole zielono-czarnych wpisał się Leandro.

Lech nadal zajmuje 15. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Do pierwszego Piasta Gliwice poznaniacy tracą 21 punktów.