Pogrom w Madrycie. Barcelona wygrywa z Realem 4:0

Pogrom w Madrycie. Barcelona wygrywa z Realem 4:0

Luis Suarez strzelił dwie bramki Realowi Madryt (fot. Football.ua [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), via Wikimedia Commons)
Niezwykle jednostronne widowisko zaserwowali kibicom z całego świata piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony. Podopieczni Luisa Enrique zdominowali mecz od pierwszych minut i wyjeżdżają z Santiago Bernabeu z kompletem punktów.

Od pierwszych chwil spotkania Barcelona dyktowała warunki na boisku, co potwierdziła bramką w 11. minucie.  Luis Suarez pokonał bramkarza "Królewskich" po podaniu Sergiego Roberto. Po strzeleniu bramki goście wciąż kontrolowali wydarzenia na boisku. W 39. minucie gola na 2:0 zdobył Neymar. Brazylijczyk znalazł się niekryty w polu karnym i bez problemu pokonał Keylora Navasa.

Druga odsłona meczu zaczęła się od zrywu gospodarzy, czego wynikiem były okazje niewykorzystane przez Jamesa Rodrigueza i Marcelo. Barcelona odpowiedziała na napór "Królewskich" bramką autorstwa Andresa Iniesty. Hiszpan posłał piłkę w okienko po efektownym podaniu piętą od Neymara. Wynik na 4:0 ustalił w 74. minucie Luis Suarez. Bezsilność graczy Realu uwidoczniła się w pełni w 84. minucie, kiedy Isco otrzymał czerwoną kartkę.

Po dzisiejszym meczu FC Barcelona prowadzi w tabeli Primera Division z dorobkiem 30 punktów. Podopieczni Rafy Beniteza zajmują 2. miejsce i tracą do lidera 6 oczek.