PŚ w skokach: Norweg wygrywa na inaugurację. Stoch zepsuł drugi skok

PŚ w skokach: Norweg wygrywa na inaugurację. Stoch zepsuł drugi skok

Daniel Andre Tande (fot. TOMASZ MARKOWSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Norweg Daniel Andre Tande podczas inauguracyjnych zawodów w Klingenthal odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata - podaje "Przegląd Sportowy".

Daniel Andre Tande poleciał na odległość 142 i 140,5 metra. Kamil Stoch zajął trzynaste miejsce. Po pierwszej serii plasował się na piątej pozycji. Uzyskał odległość 137 m. W finale skoczył jednak o 12 m krócej.

Pozostali reprezentanci naszego kraju spisali się słabo. Dawid Kubacki zajął 33. miejsce (120,5 m), 34. był Jan Ziobro (125 m), 39. Piotr Żyła (117,5 m). Dopiero czterdzieste szóste miejsce zajął Maciej Kot (113 m), natomiast Klemens Murańka, startujący w najgorszych warunkach pierwszej serii, wylądował na 91,5 metrze i zajął ostatnią, 49. pozycję.

Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Słoweniec Peter Prevc, a trzecie Niemiec Severin Freund.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w najbliższy piątek i sobotę (27-28 listopada) na Rukatunturi (HS142) w fińskim Kuusamo.