Porażka Wisły w derbach Krakowa

Porażka Wisły w derbach Krakowa

Kadr z meczu Wisła Kraków - Cracovia (fot. MICHAL STAWOWIAK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Cracovia wygrała przy Reymonta z Wisłą 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo "Pasów" na boisku lokalnego rywala od 1995 roku - podaje sport.pl.

Już pierwsze minuty spotkania wskazywały na to, że kibice przy Reymonta obejrzą świetne widowisko. Cracovia objęła prowadzenie w 7. minucie. Marcin Budziński i Mateusz Cetnarski tak "rozklepali" obronę Wisły, że Denissowi Rakelsowi nie pozostało nic innego jak kopnąć piłkę do siatki. Była to jedna z kontrowersji meczu. Sędzia bramkę uznał, ale powtórki wykazały, że gol padł ze spalonego.

Wisła starała się szybko doprowadzić do remisu, ale wszystko kończyło się na zagraniach w szesnastkę rywali. Cracovia poszła za ciosem i mieliśmy 2:0 dla "Pasów". Miroslav Covilo wygrał pojedynek w powietrzu, Paweł Jaroszyński wyłożył piłkę Deleu, a Brazyljczyk strzelił pierwszego gola w tym sezonie. Dwie minuty później "Biała Gwiazda" odpowiedziała rywalom. Piłkę głową do Pawła Brożka strącił Maciej Jankowski, a 32-letni napastnik się nie pomylił.

Po przerwie gospodarze starali się uratować choćby punkt w prestiżowym meczu, ale Cracovia dowiozła korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.