NBA: Wygrana Wizards. Dobry początek roku Gortata

Marcin Gortat (fot. KAMIL KRZACZYNSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Washington Wizards pokonali u siebie Orlando Magic 103:91. Marcin Gortat sięgnął po 14. double-double w sezonie - podaje sport.tvn24.pl.

Gortat zdobył łącznie 10 punktów i miał 14 zbiórek - najwięcej ze wszystkich na parkiecie. To 14. double-double Polaka w sezonie i 150. w karierze. Łodzianin przebywał na parkiecie 35 minut. W zespole Magic najwięcej punktów zdobyli Victor Oladipo – 20.

W zwycięskim dla Wizards starciu decydująca była czwarta kwarta, która rozpoczynała się przy remisie 72:72. Dzięki dobrej grze Krisa Humphriesa  (wszystkie 11 pkt zdobył w tej odsłonie) i Walla (12) oraz dobrej obronie, w jej końcówce Wizards uzyskali najwyższe w meczu, 14-punktowe prowadzenie (103:89).

Zespół Gortata pozostaje na 11. miejscu w Konferencji Wschodniej z dorobkiem 15 zwycięstw i 16 porażek.