ME w piłce ręcznej. Chorwacja wygrywa w meczu otwarcia

ME w piłce ręcznej. Chorwacja wygrywa w meczu otwarcia

Kadr z meczu Chorwacja - Białoruś (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Chorwaci zgodnie z planem wygrali z Białorusią 27:21 w meczu otwarcia mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbywają się w Polsce. Spotkanie rozegrano w Katowicach.

Pierwszą bramkę meczu i tym samym mistrzostw zdobył najbardziej znany gracz reprezentacji Białorusi Siarhiej Rutenka.

Po pierwszej połowie w Spodku sensacja wisiała w powietrzu. Na tablicy wyników widniał remis 15:15. Potem Chorwaci przebudzili się. Pierwszy raz w meczu wyszli na prowadzenie w 33. minucie, po trafieniu skrzydłowego Vive Tauronu Kielce Ivana Cupicia. Białorusini nie zdołali już odrobić strat i ostatecznie przegrali 21:27.

W drugim piątkowym spotkaniu tej grupy Islandia zagra z Norwegią. Polacy są w grupie A. W piątek grają z Serbią.