Agnieszka Radwańska w półfinale Australian Open

Agnieszka Radwańska w półfinale Australian Open

Zdjęcie ilustracyjne (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Agnieszka Radwańska wygrała z Carlą Suarez Navarro 6:1, 6:4 i awansowała po raz drugi do półfinału wielkoszlemowego Australian Open - podaje sport.pl.

Polka zaczęła od odbioru podania rywalki. Hiszpanka miały słaby początek, bowiem popełniała liczne błędy: z serwisu, z forhendu jak i z jednoręcznego bekhendu. Pierwszego gema wygrała dopiero przy wyniku 0:4.

Radwańska grała spokojnie, a przede wszystkim skutecznie. Często szukała okazji do przyspieszenia gry i podejmowała długie wymiany. Polka wygrała pierwszego seta 6:1 w 28 minut. W kolejnej części starcia gra wyrównała się. Suarez Navarro złapała wiatr w żagle i dwa razy przełamała Radwańską. To jednak nie wystarczyło. Od stanu 3:3 Polka wygrała trzy gemy. Mecz zakończył się po godzinie i 24 minutach.

Rywalką tenisistki z Krakowa w półfinale będzie Serena Williams, która pokonała 6:4, 6:1 Marię Szarapową. Dzięki wygranej z Navarro, seria kolejnych zwycięstw Radwańskiej została przedłużona do 13.