Australian Open: Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams

Australian Open: Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams

Dodano:   /  Zmieniono: 6
Tenis (fot. yossarian6/fotolia.pl)
Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams 0:6, 4:6 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open - informuje sport.pl.

W pierwszym, jednostronnym secie Serena Williams nie dała Agnieszce Radwańskiej najmniejszych szans. Amerykanka popełniała mało błędów i grała pewnie. Polka próbowała zaskoczyć rywalkę trudnym serwisem, ale nic z tego.

Inaczej wyglądało to w drugim secie. Radwańska pokazała bardziej ofensywną grę. Amerykanka prowadziła już 3:1, ale wtedy Polka wygrała trzy gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie. Potem jednak Williams wygrała trzy gemy z rzędu, a w ostatnim zanotowała trzy asy serwisowe. Spotkanie trwało godzinę i cztery minuty.

Półfinał to najlepszy wynik Radwańskiej w Melbourne. Powtórzyła osiągnięcie z 2014 roku. W najlepszej "czwórce" turnieju wielkoszlemowego znalazła się po raz piąty.