Lech rozgromiony w Bielsku. Porażka z ostatnim zespołem

Lech rozgromiony w Bielsku. Porażka z ostatnim zespołem

Kadr z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Ostatnie w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na własnym stadionie Lecha Poznań 4:1.

Podbeskidzie na ligowe zwycięstwo czekało od 7 listopada. Zaskoczeniem był fakt, że to "Górale" od początku lepiej radzili sobie na boisku. W 17. minucie Damian Chmiel zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Roberta Demjana, który bez problemu posłał piłkę do siatki. W pierwszej połowie gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, bowiem fatalnie spisywała się defensywa "Kolejorza". Do przerwy było jednak 1:0.

Po zmianie stron Lech z trudem doprowadził do remisu. To miał być sygnał do ataku i wiatr w żagle poznaniaków, ale wszystko zakończyło się katastrofą gości. Po dośrodkowaniu Adama Mójty z rzutu rożnego, Marek Sokołowski idealnie przyłożył głowę i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. W 80. minucie Podbeskidzie dobiło Lecha, a jeszcze w samej końcówce gospodarze postawili kropkę nad "i". Mecz zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia 4:1.