Górnik postraszył Legię, ale przegrał przy Łazienkowskiej

Górnik postraszył Legię, ale przegrał przy Łazienkowskiej

Aleksandar Prijović (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa wygrała z Górnikiem Zabrze 3:1. „Wojskowi” przegrywali od 38. minuty, ale ostatecznie zdobyli komplet punktów przy Łazienkowskiej.

Zespół trenera Stanisława Czerczesowa nieźle zaczął pierwszą połowę i nic nie zapowiadało tego, że to goście pierwsi trafią do siatki. W 38. minucie Sebastianowi Stebleckiemu sytuację bramkową wypracował José Kanté, którego chwilę wcześniej, przed polem karnym, nie upilnowali środkowi obrońcy Legii. Mieliśmy 1:0 dla zespołu z Zabrza.

„Wojskowi” straty odrobili chwilę przed zejściem na przerwę. Bramkę na swoje konto zapisał czeski obrońca Adam Hloušek, Po zmianie stron Legia już wyraźnie przejęła inicjatywę. W 63. minucie było 2:1 po trafieniu Artura Jędrzejczyka, a wynik spotkania ustalił w 76. minucie Aleksandar Prijović.

Ekipa z Łazienkowskiej ma w tej chwili cztery punkty przewagi nad Piastem Gliwice.