Chelsea poza Ligą Mistrzów. Ibrahimović uratował PSG

Zlatan Ibrahimović (fot. Michal Zemanek / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Paris Saint-Germain wygrało na wyjeździe z Chelsea Londyn 2:1 i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu zespół z Francji wygrał na własnym stadionie 2:1. W rewanżu na Stamford Bridge, „The Blues” za wszelką cenę chcieli odrobić straty i od pierwszej minuty ruszyli do ataku. PSG jednak po kwadransie objęło prowadzenie. Thiago Motta zagrał na prawo do Zlatana Ibrahimovicia, ten podał idealnie wzdłuż bramki do Adriena Rabiota, a Francuz dopełnił formalności. Gospodarze szybko zdołali odpowiedzieć. Costa dostał piłkę w szesnastkę, łatwo ograł Thiago Silvę i bez problemu trafił do siatki. W pierwszej połowie więcej bramek nie oglądaliśmy.

Paryżanie decydujący cios zadali po zmianie stron, w 67. minucie. Di Maria na pełnej szybkości doskonale dośrodkował do niepilnowanego Ibrahimovicia, a Szwed z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Ostatecznie Chelsea przegrała z PSG 1:2.