Ukraina  -  Irlandia Północna
Ukraina   Irlandia Północna
0 2
Mecz Ukraina-Irlandia Północna
Pierwszym starciem w drugiej kolejce spotkań grupy C będzie mecz pomiędzy Ukrainą i Irlandią Północną. Oba zespoły w swoich pierwszy grach doznały porażek i są głodne zwycięstwa oraz pierwszych punktów.

90 + 6 min.0:2
Koniec. Irlandia Północna niespodziewanie ograła Ukrainę i na razie zajmuje drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając Polskę, dzięki lepszemu bilansowi bramek.
GOOOOOOOOOOL!!!!! McGinn dobił Ukraińców w ostatniej minucie. Po dośrodkowaniu i oszukaniu obrońców, wprowadzony rezerwowy trafił do bramki.
 90 + 5 min.
Mecz jeszcze trwa, ale kibice Irlandii Północnej już świętują.
 90 + 5 min.0:1
Coraz mniej czasu dla Ukraińców.
 90 + 4 min.
Żółtą kartkę obejrzał J. Evans.
 90 + 3 min.
McNeir zastąpił Evansa. Gra na chwilę przeniosła się na połowę Ukrainy.
 90 + 2 min.
Dobrze wyglądająca akcja Ukraińców zakończyła się chaosem w polu karnym Irlandii Północnej. Wyspiarze poradzili sobie lepiej.
 90 min.
Sędzia doliczył 6 minut. Sześć minut nadziei dla obu zespołów, jedno spróbują strzelić, drudzy utrzymać wynik.
 90 min.
Ukraińcy wyraźnie przyspieszyli, ale doszło do niezrozumienia w polu karnym i zgrania piętą do... nikogo.
 89 min.
Jarmołenko z dystansu bardzo mocno, ale odbija McGovern.
 89 min.
Akcję Ukraińców przerwali irlandzcy obrońcy i piłka poza boiskiem.
 88 min.
Próbowali Ukraińcy. Wymienili kilka podań, ale strzał lewą nogą Szewczuka mocno niecelny.
 87 min.
Żółta kartka dla Dallasa
 86 min.
Zamieszanie przy zmianie w zespole irlandzkim. Schodzić Evans, ale trener zdecydował, że zmiany nie będzie. Sędzia na pewno doliczy ten czas
 84 min.
Zinczenko wprost w McGoverna po podaniu od Szewczuka.
 84 min.0:1
Zmiana w zespole Irlandii Północnej. Magennis zastąpił Washingtona. Trener Fomenko ściągnął Kowalenkę, którego zastąpił Zinczenko.
 83 min.
Szewczuk do Jarmolenko dobrze w pole bramkowe, ale piłka trafia na aut
 82 min.
Evans pilnował atakującego Garmasza, który nie zdołał dojść do dośrodkowania i piłka w rękach McGoverna.
 80 min.
Z narożnika Konopljanka do cofniętego Szewczuka, ten zbiega do linii, dośrodkowuje, ale piłkę łapie bramkarz.
 80 min.
Rzut rożny dla Ukrainy
 79 min.
McGovern ofiarne chwycił piłkę, do której próbował dopaść ukraiński zawodnik.
 78 min.0:1
Ukraińcy chcieli, próbowali, podawali w okolicy pola karnego przeciwników, ale... spalony
 77 min.
Kowaljenko znów strzelał z dystansu, ale kilka metrów obok bramki.
 76 min.
Zmiana w składzie Ukrainy. Pomocnik za pomocnika. Garmasz za Sydorczuka.
 75 min.
Próbował Fedecki, ale piłka na aut.
 74 min.
Dośrodkowywał Jarmolenko, ale piłka przeleciała całą szerokość boiska.
 73 min.
Coraz ostrzejsza gra. Norwood faulowany i Irlandia Północna zaczyna od rzutu wolnego z własnej połowy.
 72 min.
Sełezniow schodzi. Zastępuje go Zozulja. Ściągnięty z boiska napastnik nie zatrzymał się na ławce rezerwowych, ale zszedł do szatni.
 71 min.
Kowaljenko dopadł do drugiej piłki. Oddał mocny strzał, ale obok bramki.
 70 min.
Pierwsza akcja McGinna. Ruszył prawą stroną, ale Ukraińcy przechwycili dośrodkowanie.
 69 min.0:1
Zmiana w ekipie Irlandii Północnej. McGinn zastąpił Warda.
 68 min.
Niedokładna wrzutka Rakitskiego, piłka kilka razy odbita, ale na spalonym złapany ukraiński zawodnik.
 67 min.
Dobre dośrodkowanie Konopljanki, ale wyjaśnili sytuację irlandzcy obrońcy. Próba wyjścia z kontrą Irlandczyków, przerwana przez Sidorczuka, który obejrzał żółty kartonik.
 66 min.0:1
Długie zagranie Evansa do Washingtona, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.
 65 min.
Ukraińcy grają przez bramkarza i próbują wyjść z kontrą. Nic z niej nie wyszło.
 64 min.
Wzmaga się doping dla Ukraińców, ale to Washington próbował groźnej akcji, jednak do dośrodkowania nie doskoczył Evans.
 63 min.
Żółta kartka dla Warda.
 62 min.
Irlandczycy próbowali przeprowadzić akcję na skrzydle, po kilku stratach z obu stron, Ukraińcy wyszli z kontrą, ale dośrodkowanie Konopljanki niecelne.
 60 min.0:1
Zawodnicy wracają na boisko. Sędzia wznawia mecz.
 58 min.
Jak pisaliśmy nad stadionem przechodzi ulewa. To ona spowodowała, że arbiter przerwał mecz i zawodnicy czekają na poprawę warunków w tunelu.
 57 min.
Groźny strzał Norwooda wybroniony przez Pjatowa. Po chwili próbował Washington głową, ale źle trafił w futbolówkę.
 55 min.
Zamieszanie w polu karnym Ukrainy, wyjaśnione przez zawodników wschodniego sąsiada Polski i piłka poza boiskiem
 51 min.
Kolejny rzut wolny dla Ukrainy, ale piłka znów dla Irlandczyków, po niepewnej interwencji McGoverna.
 50 min.
Rzut wolny dla Ukrainy, ale McGovern pewnie łapie piłkę
 49 min.1:0
Goooooool!!! Do wstrzelonej w pole karne piłki doskoczył McAuley i wpakował ją obok interweniującego Pjatowa.
 48 min.
Rzut wolny dla Irlandii Północnej około 40 metrów od pola karnego.
 47 min.
Mychajło Fomienko zdołał zmotywować zawodników? Na razie grają znacznie bardziej agresywnie niż w poprzedniej odsłonie spotkania.
 46 min.
Ukraina w pierwszej połowie posiadała piłkę przez 65 proc. czasu, jednak to Irlandia miała groźniejsze sytuacje. Zobaczymy jak potoczą się losu meczu w drugiej połowie spotkania.
 46 min.
Zaczyna się druga połowa.
 45 min.0:0
Przerwa, reprezentacje schodzą do szatni. Ukraińcy chyba usłyszą kilka gorzkich słów od trenera Mychajło Fomienki, gdyż długimi momentami dawali się zdominować, a ich własne akcje nie zagroziły poważnie bramce McGoverna.
 44 min.
Pjatow złapał piłkę, którą Irlandczyk wrzucał w jego pole karne. Jego wyrzut rozpoczął kontrę, która zakończyła się zagraniem do Kowalenki, który przed linią końcową nie opanował futbolówki.
 43 min.
Kowalenko w dobrej sytuacji, ale irlandzcy obrońcy poradzili sobie.
 42 min.
Rzut wolny rozegrany długo, Pjatow odbił piłkę, ale nie było Irlandczyka, który zamknąłby akcję i wpakował piłkę do pustej bramki.
 41 min.
Irlandczycy znów na połowie rywala. W efekcie Kowaljenko pomagał sobie ręką, co dało Irlandii rzut wolny z okolic połowy boiska.
 40 min.
Sełezniow z żółta kartką po faulu na Evansie w środkowej strefie boiska.
 39 min.
Dobra akcja Irlandczyków. Ward podawał wzdłuż bramki, ale Ukraińcy wyjaśnili sytuację i wyszli z kontrą przerwaną na 60 metrze.
 38 min.
Irlandczycy naciskają na Ukraińców blisko ich pola karnego. Washington powalczył z Fedeckim, ale piłka dla naszych wschodnich sąsiadów.
 37 min.
Ward oddał w pełnym biegu strzał ze skrzydła. Mimo, że został zablokowany, zdołał wywalczyć rzut rożny.
 34 min.
Dobra wrzutka z rożnego. Skakał Cathcart, ale futbolówka przeszła obok słupka
 33 min.0:0
Irlandczycy doszli do dobrej sytuacji. Kilkukrotne próby oddania strzału z obrębu szesnastki skończyły się rożnym dla Wyspiarzy.
 31 min.
Obie drużyny próbowały wyjść z atakiem, ale piłka kilkukrotnie wracała w okolice linii środkowej.
 29 min.
McAuley dopadł do odbitej piłki, chciał oddać strzał, ale po rykoszecie trafiła w trybuny.
 28 min.
Washington był bliski oddania strzału, po ostrej wrzutce w pole karne Ukrainy. Zawodnik irlandzki padł na murawie po interwencji obrońców, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.
 27 min.
Kilka wrzutek Ukraińców w pole karne McGoverna, ale piłka zza linii bocznej dla Irlandii Północnej.
 25 min.0:0
Konopljanka z rzutu wolnego oddawał strzał, ale mocno niecelny.
 24 min.
Rakitskij z kilkudziesięciu metrów, ale McGovern nie miał problemów. Pomysł mógł być dobry, murawa z każdą minutą jest coraz bardziej nasiąknięta wodą.
 21 min.
Próba Ukraińców, jednak Sełezjzniow nie zdołał oddać dobrego strzału głową.
 20 min.
Irlandczycy doszli znów pod pole karne Ukrainy, ale Evans znów musiał wrzucać piłkę z autu.
 18 min.
Evans wrzuca piłkę z autu na wysokości pola karnego Pjatowa. Sytuacja skończyła się autem dla Irlandii Północnej w połowie boiska.
 17 min.0:0
Kilka długich, wysokich długich podań po stronie Ukraińców. Akcja zakończona wrzutką w pole karne, jednak Fedecki nie zdołał do niej dojść.
 16 min.
McAuley wyjaśnił sytuację, ale piłka wróciła do Ukraińców. Strzał z dystansu oddał Sidorczuk, po którym piłka trafiła... w kibiców.
 15 min.
Ukraińcy konstruują atak pozycyjny.
 14 min.
Nad stadionem w Lyonie rozpoczęła się ulewa. Czy pomoże którejś ze stron?
 13 min.
Washington opanował piłkę w narożniku boiska, po cofnięciu się i dryblingu zdołał oddać strzał. Był jednak niecelny i słaby
 11 min.
Aut dla Ukrainy na wysokości pola karnego Irlandii Północnej, ale to sytuacja bez historii. Skończyła się na połowie Ukraińców.
 9 min.0:0
Po początkowej dominacji Irlandczyków, Ukraińcy przejmują inicjatywę.
 7 min.
Jarmolenko i Szewczuk próbowali dośrodkować w pole karne Irlandczyków, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.
 6 min.
Ukraińcy zdołali przeprowadzić akcję. Konopljanka dośrodkowywał do Szewczuka, ale nie było zagrożenia dla bramki McGoverna.
 5 min.
Ukraińcy dostali się pod pole karne Irlandczyków, ale nie zdołali oddać strzału. Akcja zakończona faulem i piłka dla Irlandii Północnej.
 4 min.
Aut dla reprezentacji Irlandii nieopodal pola karnego Ukrainy. Akcja zakończyła się strzałem na bramkę Pjatowa.
 2 min.
Rożny dla Irlandczyków.
 1 min.0:0
Spotkanie rozpoczęli reprezentanci Ukrainy.
 18:00
GRAMY!!
 17:56
Obie reprezentacje już na murawie. Czas na hymny.
 17:54
Mecz rozgrywany jest na stadionie w Lyonie. Temperatura to 22 stopnie Celsjusza, wilgotność powietrza wynosi 75 proc.
 17:50
Sytuacja w grupie przed spotkaniem: Polska i Niemcy mają po 3 punkty. Zarówno Ukraina, jak i Irlandia Północna, wciąż bez dorobku punktowego.
 17:30
Znamy oficjalne składy na spotkanie, które wkrótce się rozpocznie.

Ukraina: Pjatow; Fedecki, Chaczeridi, Rakitskij, Szewczuk; Jarmolenko, Sydorczuk, Stepanenko, Konopljanka; Kowalenko; Zozulja

Irlandia Północna: McGovern; Hughes, Cathcart, McAuley, J.Evans; C.Evans, Davis, Norwood; Ward, Washington, Dallas

Ukraina w rankingu FIFA zajmuje 19. miejsce, natomiast Irlandia Północna 25. Zespoły prowadzone przez Mychajło Fomienkę oraz Michaela O’Neila powinny zagrać od pierwszych minut spotkania agresywnie, ale rozważnie, ponieważ druga porażka ograniczy ich szanse na awans do fazy rozgrywek pucharowych.

Ukraińcy zapowiedzieli grę w najmocniejszym składzie. – Nie ma miejsca na popełnianie błędów – podkreślił Jewhen Selezniow, napastnik reprezentacji naszego wschodniego sąsiada.

Prezentujący ostry, nieustępliwy, wyspiarski futbol Irlandczycy, którzy na wielką imprezę awansowali po raz pierwszy od Mistrzostw Świata w Meksyku w 1986 roku, by zwiększyć swoje szanse na wyjście z grupy, nie zamierzają odstawiać nogi i ustami Jonny’ego Evansa zapewnili, iż będą bardziej agresywni niż podczas niedzielnego spotkania z Polakami.

Przypomnijmy, Irlandia Północna przegrała ):1 z reprezentacją Polski, natomiast Ukraińcy ulegli Niemcom 0:2.  Na relacje z obu spotkań w „polskiej” grupie zapraszamy do Wprost.pl.