Sensacja! Anglicy za burtą. Islandia zagra w ćwierćfinale Euro 2016

Sensacja! Anglicy za burtą. Islandia zagra w ćwierćfinale Euro 2016

Mecz Anglia - Islandia
Mecz Anglia - IslandiaŹródło:Newspix.pl / Johanna Lundberg
W ostatnim meczu 1/8 finału Euro 2016 byliśmy świadkami sensacji. Islandia wygrała z Anglią 2:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju we Francji.

Takiego początku meczu Anglia - Islandia spodziewało się niewielu. Już w 4. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Anglików, ponieważ w szesnastce faulowany był Sterling. Do piłki podszedł Rooney. Doświadczony gracz Manchesteru United wytrzymał presję i pewnie wykorzystał jedenastkę. Drużyna Roya Hodgsona jeszcze nie zdążyła oswoić się z prowadzeniem w tym spotkaniu, a już mieliśmy 1:1. R. Sigurdsson dostał piłkę za obrońców i z bliskiej odległości pokonał Harta.

Islandczycy złapali wiatr w żagle po doprowadzeniu do remisu. Dzięki dobrej grze w ofensywie w 18. minucie strzelili drugiego gola. Katastrofalnie zachowała się obrona Anglików. Boedvarsson zagrał piłkę do Sigthórssona, który z łatwością minął rywali i uderzył na bramkę. Hart jeszcze trącił futbolówkę końcami palców, ale ta ostatecznie wpadła do siatki. Podopieczni Hodgsona mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie potrafił jej wykorzystać. Najlepszą okazję na drugą bramkę mieli w 29. minucie. Dośrodkowywał Sturridge, piłka powędrowała w pole karne, a Kane uderzył z woleja prosto w bramkarza. Do przerwy wynik już się nie zmienił. Anglicy chyba z niedowierzaniem zeszli do szatni, a Islandczycy dali mnóstwo radości swoim kibicom.

Wydawało się, że po zmianie stron Anglicy ruszą do ataku i będą walczyć o każdy centymetr boiska. Co prawda starali się grać ofensywnie i dalej wymieniali mnóstwo podań, ale brakowało w tym płynności i dokładności. To Islandia dokonywała cudów na boisku. W 56. minucie Ragnar Sigurdsson uderzył z przewrotki. Hart musiał wykazać się sporym refleksem, aby obronić ten strzał. Do ostatniego gwizdka zespół Hodgsona bezradnie próbował coś zmienić, ale w końcówce mogło być jeszcze 3:1. Aron Gunnarsson dostał prostopadłą piłkę, znalazł się w polu karnym, z łatwością minął rywala, jednak na koniec uderzył zbyt czytelnie.

Islandia wygrała 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2016. W kolejnej fazie turnieju zagra z gospodarzami mistrzostw Europy - Francją.

90+4 min.
KONIEC! Sensacja stała się faktem! Islandia w ćwierćfinale Euro 2016!
 90+1 min.
Świetnie pracują Islandczycy w defensywie. Trzy minuty doliczone!
 89 min.
Zmiana ekipie Islandii. Za Boedvarssona wchodzi Traustason.
 88 min.
Szok na twarzach reprezentantów Anglii. To już ostatnie minuty, a oni marnują dobrą okazję z rzutu wolnego...
 87 min.
Jeszcze zmiana trenera Hodgsona. Rooney schodzi, na boisku melduje się Rashford.
 85 min.
POWINNO BYĆ 3:1! To była popisowa akcja Islandii! Aron Gunnarsson dostał prostopadłą piłkę, znalazł się w polu karnym, z łatwością minął rywala, ale na koniec uderzył zbyt czytelnie. Hart odbił piłkę.
 82 min.
To już końcówka spotkania. Anglicy pogrążeni w chaosie. Czy są jeszcze w stanie doprowadzić do remisu?
 80 min.
Kane uderzał głową, jednak źle trafił w piłkę. Bez problemu interweniował Halldórsson.
 78 min.
Zmiana w zespole Islandii. Sigthórssona zastąpił E. Bjarnason.
 76 min.
Zabrakło komunikacji w islandzkim zespole, ale mogli podwyższyć wynik! Mieli dwie dobre okazje do przeprowadzenia akcji w polu karnym rywali.
 75 min.
Kane przewrócił się w polu karnym, ale nic nie było! Wszystko zgodnie z przepisami.
 73 min.
SAEVARSSON! Zszedł do środka i oddał zaskakujący strzał. Zabrakło niewiele...
 72 min.
Mnóstwo chaosu w grze Anglików. A czasu coraz mniej!
 71 min.
Vardy dostał piłkę w szesnastkę, ale błyskawicznie doskoczył do niego jeden z obrońców. Tylko rzut rożny dla Anglików.
 69 min.
Jeszcze ponad 20 minut do końca, Anglicy ciągle próbują odmienić losy tego meczu. Muszą jednak w końcu zagrać płynnie z przodu. Na razie nie są w stanie zagrozić rywalom.
 66 min.
Żółtą kartką ukarany Gunnarsson.
 64 min.
Islandczycy chyba za bardzo skupiają się na defensywie. Powinni wrócić do stylu gry z pierwszej połowy.
 62 min.
Przyspieszyli teraz Anglicy! Islandia jednak dzielnie się broni.
 60 min.
Kolejna zmiana. Vardy wchodzi w miejsce Sterlinga
 56 min.
NIESAMOWITE! Ragnar Sigurdsson uderzył z przewrotki! Hart musiał wykazać się sporym refleksem, aby obronić ten strzał!
 54 min.
Krótko mówiąc, Anglicy nie grają tak, jak drużyna, która musi gonić wynik. Jeśli nie wezmą się do pracy w ofensywie, może to się źle dla nich skończyć...
 52 min.
Islandczycy w ataku, jednak teraz ich akcja kończy się na niedokładnym dośrodkowaniu.
 49 min.
Bardzo niepewnie gra angielska obrona. Islandczycy mogą szybko to wykorzystać.
 48 min.
Sturridge trafił do notesu sędziego.
 46 min.
W przerwie doszło do zmiany w zespole Anglii. Dier opuścił boisko, zastąpił go Wilshere.

Gramy!
 45 min.
Przerwa! Sensacja wisi w powietrzu. Wracamy za chwilę...
 44 min.
Sturridge! Jego tajemnicą pozostanie, czy było to dośrodkowanie czy strzał. Piłka w rękach bramkarza, który nie dał się zaskoczyć.
 41 min.
Chwilowo nie oglądamy żadnych ciekawych okazji. Zostało kilka minut pierwszej połowy, czy coś tu się jeszcze zmieni?
 38 min.
Żółta kartka. Ukarany G. Sigurdsson.
 36 min.
Posiadanie piłki: Anglia 66%, Islandia 34%.
 34 min.
Mocny strzał Skulasona z dystansu, ale trochę zabrakło, by piłka wpadła do bramki. Próba była jednak całkiem niezła.
 33 min.
Trzeba pochwalić Islandię za grę w obronie. Anglicy jak na razie nie mają żadnych argumentów w ofensywie. Próbują, ale bez efektów.
 30 min.
Rose wpadł z piłką w pole karne, ale źle ją przyjął i sytuację wyjaśnił bramkarz.
 29 min.
CO ZA AKCJA! Dośrodkowywał Sturridge, piłka powędrowała w pole karne, a Kane uderzył z woleja prosto w bramkarza! To powinno skończyć się golem!
 26 min.
Anglicy są chyba w szoku po tym, jak potoczyło się to spotkanie. Próbują atakować, ale bez pomysłu.
 24 min.
Kolejna akcja Islandczyków, jednak tym razem Hart odważnie wyszedł do piłki i dał się sfaulować.
 22 min.
Kolejny rzut rożny dla Anglików i znowu nic z tego nie wyszło. Islandia przy piłce!
 18 min.
GOOOOOL! ISLANDIA PROWADZI! Katastrofalnie zachowała się obrona zespołu Roya Hodgsona. Boedvarsson zagrał piłkę do Sigthórssona, który z łatwością minął rywali i uderzył na bramkę. Hart jeszcze trącił futbolówkę końcami palców, ale ostatecznie mamy gola!
 17 min.
Za nami pierwszy kwadrans. Po szalonym początku wyraźna dominacja Anglików.
 15 min.
Kolejny rzut rożny dla Anglików, do piłki wyskoczył Sturridge, a niecelnym strzałem akcję zakończył Alli.
 13 min.
Rzut rożny, dobra wrzutka Rooney'a, ale piłka przeleciała gdzieś między obrońcami na drugą stronę boiska.
 10 min.
Anglicy w ofensywie, zobaczymy co z tego wyjdzie!
 7 min.
GOOOOOL! CO TU SIĘ DZIEJE? Mamy 1:1! R. Sigurdsson dostał piłkę za obrońców i z bliskiej odległości pokonał Harta.
 5 min.
GOOOOL! ROOONEY! Wytrzymał presję i mamy 1:0!
 4 min.
RZUT KARNY! Sterling był faulowany w szesnastce.
 2 min.
Sterling zdecydował się na płaski strzał z dystansu, jednak zabrakło mu precyzji.

Zaczynamy!
 20:55
Wychodzą! Czas na hymny i za chwilę pierwszy gwizdek.
 20:50
Zostało kilka minut i zaczynamy! Kto dołączy do ćwierćfinalistów? Już niedługo wszystko będzie jasne!