NA ŻYWO: Polska - Portugalia. Postawiliśmy się i przegraliśmy po karnych

NA ŻYWO: Polska - Portugalia. Postawiliśmy się i przegraliśmy po karnych

Polska  -  Portugalia
Polska   Portugalia
1(3) 1 (5)
Mecz Polska-Portugalia
Na ten dzień czekali kibice w całej Polsce. W czwartek o godz. 21:00 w Marsylii zespół Adama Nawałki rozpocznie walkę o półfinał Euro 2016. Rywalem Biało-czerwonych będzie Portugalia. Polacy zatrzymają Cristiano Ronaldo i spółkę? Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO we Wprost.pl.

(2)1:1(3)
Moutinho w lewy róg, Fabiański poszedł w prawy...
 (2)1:1(2)
Arek Milik przy piłce. Strzelił.
 (1)1:1(2)
Sanches... trafił
 (1)1:1(1)
Lewandowski podchodzi do piłki i wyrównuje.
 (0)1:1(1)
Jako pierwszy strzela Ronaldo. Trafił
 120 + 1 min.1:1
KONIEC!!! Znów rzuty karne
 120 min.
Minuta doliczona do dogrywki.
 120 min.
Strzelał Kapustka, ale piłka po nodze Naniego. Dobijał Piszczek zza pola karnego, ale niedokładnie.
 120 min.
Piłka przy nogach Polaków. To chyba będzie ostania akcja!!
 119 min.
Glik przerwał akcję Sanchesa.
 118 min.
To miał być gol.... Piszczek wrzucał w pole karne, ale z głowy Lewandowskiego piłkę ściągnął obrońca rywali.
 118 min.
Oba zespoły ewidentnie opadły z sił, chociaż gdy akcja przyspiesza, każdy zawodnik daje z siebie więcej niż to możliwe.
 117 min.
Próbowali Portugalczycy, ale dobrze interweniowali we własnym polu karnym Polacy.
 115 min.
Idealnie w polu karnym znalazł się Kapustka. Piłka po strzale z ostrego kąta przeleciała wzdłuż bramki, ale nie było nikogo kto wbiłby ją do siatki.
 113 min.
Rzut rożny bez zagrożenia, wychodziliśmy z kontrą, ale faulowany był Milik. Sędzia nie zdecydował się na skorzystanie z żółtego kartonika.
 112 min.
Portugalczycy ruszyli z groźną akcją, ale dośrodkowanie Sanchesa spadło na głowę Jędrzejczyka, który wybił piłkę poza linię końcową.
 109 min.
Zamieszanie na boisku. Z trybun wskoczył kibic, który chciał dostać się do Cristiano Ronaldo, ale został zniesiony przez służby porządkowe.
 109 min.
Portugalczycy ruszyli z kontrą, ale Quaresma nie opanował piłki.
 108 min.
Strzał Polaków zablokowany, ale nadal my przy piłce.
 108 min.
Rzut rożny dla Polaków, dzięki zaangażowaniu Piszczka.
 107 min.
Strzelał Kapustka, ale próba zablokowana przez obrońcę. Poprawiał Błaszczykowskim ale futbolówka wysoko nad bramką.
 106 min.
Znów gramy. Przed nami ostatnie 15 minut.
 105 min.
Kilka minut przerwy. Koniec pierwszej połowy dogrywki
 104 min.
Seria wrzutów z autu przez zawodników z Portugalii.
 103 min.
Nani strzelał z dystansu, ale prosto w ręce Fabiańskiego.
 102 min.
Dobrze Polacy. Próbują zamknąć Portugalczyków. Doskonałe zagranie Lewandowskiego wzdłuż linii bramkowej, ale nikt nie zamknął akcję. Piłkę opanował po wszystkim Kapustka, ale Jodłowiec faulował.
 100 min.
Kolejna akcja Polaków. Milik strzela sprzed pola karnego, ale ponad poprzeczką.
 100 min.
Michał Pazdan przerwał po profesorsku akcję Portugalczyków.
 99 min.
Głową strzelał Nani, ale niecelnie. Do tego na kolegę zdenerwował się Cristiano Ronaldo.
 97 min.
Schodzi Krzysztof Mączyński, wchodzi Tomasz Jodłowiec. Adam Nawałka w zanadrzu ma jeszcze jedną zmianę.
 96 min.
Schodzi Carvalho, wchodzi Danilo. Trener Portugalczyków nie ma więcej zmian.
 95 min.
Bardzo złe dośrodkowanie Eliseu.
 95 min.1:1
Krychowiak wybił piłkę spod nóg Ronaldo.
 94 min.
Świetna akcja Polaków. Doskonale Piszczek do Milika w pole karne, ale odrobinę za lekko.
 93 min.
Pazdan ofiarnie i Cedric nie doszedł do piłki.
 92 min.
Mamy wiele szczęścia. Piłka pod nogami Ronaldo. ale nie poradził z nią sobie Portugalczyk.
 90 min.
[GRAMY Zaczęła się połowa pierwsza połowa dogrywki.
 90 + 3 min.
[KONIEC Remis w regulaminowym czasie gry. Czeka nas kolejna dogrywka.
 90 + 3 min.
Dobrze wstrzelił Błaszczykowski, ale piłka w rękach bramkarza reprezentacji Portugalii.
 90 + 2min.
Żółta kartka dla Carvalho za nieprzepisowe zatrzymywanie Krychowiaka.
 90 + 1 min.
Mączyński stracił przy linii środkowej i Portugalczycy ruszyli z atakiem.
 90 min.1:1
Sędzia doliczył 3 minuty.
 90 min.
Rzut wolny z dużego dystansu, ale spalony.
 89 min.1:1
Żółta kartka dla Kapustki za faul na Nanim.
 88 min.
Quaresma dośrodkowywał, ale świetnie Pazdan.
 88 min.
Atak pozycyjny Polaków zakończony stratą.
 86 min.
Doskonałe podanie do Ronaldo, Spóźniony Pazdan, ale Portugalczyk fatalnie trafił w futbolówkę.
 85 min.
Zagrożenie dla naszej bramki zażegnane. Piłka w rękach Łukasza Fabiańskiego.
 84 min
Dośrodkowywał Quaresma, ale za mocno. Do piłki dopadł przy linii bocznej Sanches. Po interwencji Błaszczykowskiego rywale mają wrzut z autu.
 82 min.
Pierwsza zmiana Adama Nawałki. Zszedł Kamil Grosicki, wszedł Bartosz Kapustka.
 81 min.
Korner bez historii. Dośrodkowanie mocno niecelne.
 81 min.
To mogła być bramka samobójcza po interwencji Jędrzejczyka. Rzut rożny dla Portugalii.
 80 min.
Zmiana u Portugalczyków. Wchodzi Quaresma, schodzi Joao Mario.
 79 min.
Doskonale obronił Fabiański po strzale Fonte.
 78 min.
Rzut rożny dla Portugalii.
 77 min.
Robert Lewandowski stracił w środku pola, z kontrą ruszył Sanches, ale dobrze obrońcy.
 75 min.
Grosicki strzelał po kontrze Polaków, ale mógł lepiej się przygotować do tego strzału.
 75 min.
"Polska! Polska! Polska!" - niesie się na trybunach.
 74 min.
Schodzi Silva, za niego Moutinho.
 73 min.
Próbują Portugalczycy, ale na razie dobrze się bronimy. Pazdan przeszkodził Ronaldo i portugalski napastnik wygląda na zawiedzionego.
 70 min.
Żółta kartka dla Silvy za bezpardonowe wejście w polskiego zawodnika, gdy ruszaliśmy z kontrą. Faul odgwizdany po chwilowym puszczeniu gry, gdyż utrzymaliśmy się przy piłce.
 70 min.
Rzut rożny dla Portugalii. Strzelał Pepe, ale spokojnie złapał piłkę Fabiański.
 69 min.
Po kombinacyjnej akcji Jędrzejczyk dośrodkował, Milik dostawił nogę, ale Rui Patricio złapał futbolówkę.
 68 min.
To powinien być gol!! Grosicki do Lewandowskiego, ale niestety za plecy...
 67 min.
Klasa Błaszczykowskiego. Odebrał piłkę Sanchesowi przy naszym polu karnym i był faulowany.
 66 min.1:1
Kamil Glik obejrzał żółtą kartkę po faulu na Ronaldo.
 64 min.
Straciliśmy piłkę przy polu karnym rywali i Portugalczycy ruszyli z akcją, którą groźnym strzałem zakończył Cedric.
 63 min.
Krychowiak doskonale zabrał się z piłką, przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale w ostatniej fazie przegrał z Pepe.
 62 min.
Głupia strata po podaniu Pazdana do Jędrzejczyka, które wyszło w aut.
 62 min.
Polacy częściej przy piłce. 55 proc. czasu w porównaniu z 45 proc. Portugalczyków.
 60 min.
Groźnie Portugalczycy, ale Pazdan i Krychowiak zablokowali strzał Silvy. Akcję zaczął Nani.
 59 min.
Faul Piszczka na Eliseu nieopodal pola karnego rywala.
 59 min.
Eliseu strzelał lub dośrodkowywał, ale piłka spokojnie w rękach Fabiańskiego.
 58 min.
Spalony i piłka dla Polaków.
 57 min.
Sędzia odgwizdał faul Grosickiego na Pepe.
 57 min.
Świetna akcja Błaszczykowskiego i Lewandowskiego. Mamy rzut z autu przy polu karnym rywala.
 56 min.1:1
Groźna akcja Portugalczyków. Ronaldo sam na sam z Fabiańskim, ale samolubnie strzela prosto w boczną siatkę.
 54 min.
Jędrzejczyk na spalonym.
 53 min.
Polacy spokojnie wymieniają piłkę w środkowej strefie boiska. Akcję przyspieszył Glik, jednak Lewandowski stracił piłkę przed polem karnym.
 53 min.
Znów atakują Portugalczycy, ale dośrodkowanie Sanchesa skończyło się w rękach Fabiańskiego.
 51 min.
Fabiański przepychany przez Ronaldo złapał na raty piłkę.
 51 min.
Groźna akcja Portugalczyków dyrygowana przez Sanchesa, ale Ropnaldo nie doszedł do dośrodkowania.
 50 min.
Od 4 minut w natarciu Polacy.
 49 min.
Akcje skrzydłem dawnej "trójki z Dortmundu". W efekcie Robert Lewandowski, po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka, próbował głową strzelić, jednak źle trafił w piłkę.
 48 min.
Straciliśmy po zbyt mocnym zagraniu do Piszczka, ale znów Polacy przy piłce.
 47 min.
Próbowaliśmy przeprowadzić akcję, ale Grosicki przegrał pojedynek główkowy z obrońcą. Mimo wszytko wciąż Polacy przy piłce.
 46 min.
Gramy Sędzia wznowił mecz.

Pierwsza połowa dobra, a mogłaby być lepsza, gdybyśmy nadal prowadzili. Prawdą jest, że przynajmniej dwukrotnie piłka winna była zatrzepotać w bramce, które strzeże Patricio.

Jeśli chodzi o posiadanie piłki, to prowadzimy. 53 proc. czasu dla nas, podczas gdy Portugalczycy przez 47 proc.
 45 + 1 min.1:1
Arbiter gwiżdże i mamy 15 minut przerwy. Po pierwszych 45 minutach remisujemy z Portugalczykami.
 45 min.1:1
Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.
 44 min.
Piękna akcja Polaków, ale nie było nikogo kto by ją zamknął. Milik mógł również lepiej się zachować i wyłożyć do samotnego Błaszczykowskiego.
 43 min.
Chciałbym napisać co zrobił Nani, ale brakuje mi słów. Wydaje się, że chciał strzelać, ale było to szalenie rachityczne.
 43 min.
Milik zainterweniował w polu karnym i odebrał piłkę świetnie dysponowanemu dziś Sanchesowi
 42 min.
Jędrzejczyk obejrzał żółtą kartkę po faulu na Sanchesie, gdy polska ekipa ruszała z kontrą.
 40 min.
Rzut rożny dla Portugalii, ale Nani nie trafił dobrze w piłkę i aut dla Polaków.
 39 min.
Dobra wrzutka Milika, ale zdaniem sędziego Lewandowski faulował Pepe.
 38 min.
Rzut wolny po faulu na Błaszczykowskim, który próbował przedrzeć się prawą stroną. Około 40 metrów do bramki.
 36 min.
Ładna akcja Polaków, ale nie było kogoś kto mógłby to zamknąć. Przynajmniej dwa razy futbolówka powinna zatrzepotać w siatce rywala. Pokazujemy, że się nie boimy.
 33 min.1:1
Portugalczycy naciskali, naciskali i zdołali doprowadzić do wyrównania. Sanches miał czas przyjąć piłkę i oddać strzał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od nogi polskiego obrońcy i niestety jest 1:1
 31 min.
Starcie ciało w ciało Pazdana z Ronaldo w polu karnym, ale na szczęście dla nas sędzia nie podyktował karnego.
 30 min.1:0
Portugalia zaczyna się rozkręcać? Coraz częściej przy piłce, coraz częściej bliżej naszego pola karnego
 29 min.
Ronaldo strzelił sprzed pola karnego po gorszej interwencji naszej obrony, ale Fabiański bez problemu złapał futbolówkę
 28 min.
Nani przewrócił Błaszczykowskiego
 27 min.
Fabiański wznawia od bramki.
 27 min.
Dobre dośrodkowanie Silvy w nasze pole karne, ale jeszcze lepsza interwencją głową Glika
 25 min.
Sanches faulował Mączyńskiego, który źle przyjął piłkę na naszej połowie i piłka znów dla nas.
 24 min.
Zamknęliśmy na kilku minut rywali w polu karnym i dopiero przypadkowa ręka Piszczka przerwała nasze ofensywne działania.
 23 min.
Rzut rożny nie najlepszy, ale kolejna akcja już przepiękna. Wymienialiśmy piłkę w polu karnym rywala jak profesorowie i powinno być 2:0, ale Jędrzejczyk nie zachował się jak napastnik.
 22 min.
Doskonale zachował się Milik. Przejął piłkę w środku boiska, podholował do pola karnego i oddał strzał, który jednak zablokował Pepe. Mamy rzut rożny.
 21 min.
Kilkadziesiąt tysięcy kibiców domaga się kolejnego gola od Polaków.
 20 min.
Pepe stracił piłkę po starciu z Mączyńskim i piłka z autu dla Polaków.
 19 min.1:0
Jędrzejczyk rozpoczął kontrę, którą jednak przerwało złe zagranie Lewandowskiego.
 18 min.
Polacy znów ruszyli z kontrą po przejęciu, ale strzał Grosickiego mocno niecelny.
 18 min.
Idealna interwencja głową Pazdana.
 17 min.
Doskonała dwójkowa kontra Milika i Lewandowskiego, jednak strzał Roberta prosto w bramkarza.
 15 min.
Pazdan faulował Ronaldo i arbiter podyktował rzut wolny. Próba strzału z około 35-40 metrów niedana.
 15 min.
Polacy odpowiedzieli czwórkową akcją. Strzelał Milik z dystansu, ale obok bramki.
 14 min.
Dwa rzuty rożne dla Portugalczyków, ale bez historii.
 13 min.
Doskonałe dośrodkowanie w kierunku Ronaldo, ale efektowną interwencją popisał się Pazdan.
 10 min.
W naszym polu karnym dobrze znalazł się Ronaldo. oddał strzał, ale piłkę zablokowali obrońcy.
 8 min.
Niebezpiecznie Portugalczycy, strzał próbować oddać Silva, ale został zablokowany
 8 min.
Portugalczycy szli z kontrą, ale około 40 metrów od naszej bramki piłkę odzyskał Błaszczykowski.
 7 min.
Piłkę na połowie rywala przejął Lewandowski, podał do Grosickiego, ale po portugalskiej interwencji wznawiamy z autu.
 6 min.
Nani na naszej połowie sfaulował Krychowiaka i zaczynamy powoli rozgrywać piłkę.
 4 min.
Próbowali Portugalczycy, ale bez efektu
 2 min.1:0
Piszczek w środkowej strefie boiska przejął piłkę, przerzucił na skrzydło do Grosckiego, ten wyłożył do Lewego i mamy to. TAK!!! GOL!!
 1 min.
Kilku przechwytów i strat po obu stronach na początku spotkania.
 1 min.
GRAMY!!!
 21:00
Minuta ciszy, a właściwie oklasków, by upamiętnić ofiary zamachów w Stambule
 20:58
Jest i wielka biało-czerwona sektorówka.
 20:57
Czas na "Mazurek Dąbrowskiego" na 30 tysięcy gardeł.
 20:56
Zaczynamy od hymnu naszych rywali.
 20:55
Oba zespoły już na murawie. Czas na hymny.
 20:53
Zawodnicy już w tunelu.
 20:50
Od pierwszej minuty piłkarskich emocji dzieli nas 10 minut.
 20:37
Zawodnicy rozgrzewają się od kilkunastu minut na płycie boiska.
 20:32
Na Stade Vélodrome w Marsylii mieści się 67 000 kibiców. Przynajmniej 30 000 z nich stanowić będą Polacy. W trakcie hymnu rozwinięta zostanie na trybunie wielka biało-czerwona sektorówka.
 20:30
Pogoda nie powinna stanowić dużej przeszkody dla zawodników. W Marsylii jest 24 stopnie, wilgotność powietrza wynosi 60 proc. oraz wieje lekka bryza.
 20:25
Mecz poprowadzi niemiecki zespół sędziowski wsparty przez Serba. Arbitrem głównym będzie Felix Brych, linowymi: Mark Borsch, Stefan Lupp, za bramkami: Bastian Dankert oraz Marco Fritz. Sędzia technicznym Milorad Mažić z Serbii
 20:01
Polacy przybyli już na Stade Vélodrome w Marsylii.
 20:00
Fernando Santos również nie zaskoczył i do gry desygnował najmocniejszą jedenastkę:.

Skład: Patricio - Soares, Fonte, Pepe, Eliseu, Sanches - Carvalho, Joao Mário, Silva - Nani, Ronaldo
 19:50
Znamy skład reprezentacji Polski. Adam Nawałka nie zaskoczył i desygnował do gry najsilniejsze stawienie.

Skład: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński, Grosicki - Milik, Lewandowski

– Widzę po moich piłkarzach, że chcą coraz więcej. Jako trenera mnie to cieszy, że mają tego świadomość. To niezwykle ważne na turniejach. Chcemy poprowadzić mecz według naszej strategii – powiedział przed czwartkowym spotkaniem trener Adam Nawałka. Głodni kolejnych sukcesów są nie tylko piłkarze, ale również kibice, których apetyty są już rozpalone do granic możliwości. Selekcjoner powtarza, że każdy kolejny mecz jest najważniejszy. W tej fazie turnieju to stwierdzenie nabiera podwójnej mocy. Polacy już zaszli daleko, a kiedy spojrzymy na turniejową drabinkę zobaczymy, jak niewiele dzieli nas od trofeum Euro 2016.

Polacy rywalizację w fazie grupowej zakończyli na drugim miejscu. W 1/8 finału Biało-czerwoni wyeliminowali Szwajcarię po rzutach karnych. Portugalia z kolei na turnieju we Francji jeszcze nie wygrała żadnego spotkania w podstawowym czasie. W fazie grupowej zremisowała trzy mecze, a w 1/8 finału dopiero po dogrywce wyrzuciła Chorwację za burtę.

W polskiej ekipie zapewne nie dojdzie do roszad w składzie. Pytanie tylko, jak Polacy poradzą sobie z ofensywą Portugalczyków, której najważniejszym ogniwem jest Cristiano Ronaldo. Oprócz gwiazdora Realu Madryt są jeszcze jednak Nani i Ricardo Quaresma. W defensywie Biało-czerwonych zobaczymy z pewnością niezawodną czwórkę - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk. Do zmian nie powinno dojść także w pozostałych formacjach. Co prawda po starciu ze Szwajcarią na drobne urazy narzekali Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik, ale powinni być gotowi do gry.

„Połowa gra w Bundeslidze”

Kiedy było wiadomo już, że Polska w ćwierćfinale zagra z Portugalią, trener naszych rywali Fernando Santo błysnął niewiedzą na temat ekipy Nawałki. – Prawie wszyscy ich zawodnicy grają na co dzień w Bundeslidze – powiedział. No cóż, być może trener Portugalczyków znienacka wyrwany do odpowiedzi trochę się pogubił. Poza Robertem Lewandowskim w Bundeslidze występował w ubiegłym sezonie jeszcze tylko Łukasz Piszczek.

Po raz ostatni z Portugalią graliśmy w 2012 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jak będzie tym razem? Przed nami co najmniej 90 minut wielkich emocji. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godz. 21:00.