NA ŻYWO: Francja - Islandia. Gospodarze Euro 2016 zatrzymają rewelację turnieju?

NA ŻYWO: Francja - Islandia. Gospodarze Euro 2016 zatrzymają rewelację turnieju?

Francja  -  Islandia
Francja   Islandia
5 2
Kolbeinn Sigthorsson
Grad bramek na Stade de France! Francuzi pokonali Islandię 5:2 i awansowali do półfinału Euro 2016.

90+2 min.
KONIEC! Francja w półfinale Euro 2016. Godna podziwu postawa Islandii, ale dzisiaj wygrał zespół lepszy. Dziękujemy za uwagę!
 87 min.
Stanęli Francuzi! Mangala w ostatniej chwili wybił piłkę, bo mogło być 5:3!
 86 min.
Przed szansą stanął jeszcze Sissoko, ale fatalnie uderzył z dobrej pozycji.
 84 min.
GOOOOL! Jest 5:2! Bjarnason wykorzystał złe ustawienie Evry i głową pokonał bramkarza!
 79 min.
Payet opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Coman.
 77min.
Trzeba podkreślić, że Islandczycy walczą nawet przy tak niekorzystnym rezultacie. Wikingowie grają cały czas na sto procent.
 75 min.
Umtiti ukarany żółtą kartką.
 72 min.
Koscielny opuszcza boisko. Wchodzi Mangala
 70 min.
Kontra Francuzów, Payet długo prowadził piłkę, podjął ryzyko, ale potem uderzył tylko w boczną siatkę.
 67 min.
Ostatni kwadrans zdecydowanie należy do Islandczyków, jeśli chodzi o posiadanie piłki.
 64 min.
Szansa Islandii! Ingason uderzał na bramkę, ale refleksem wykazał się Lloris!
 60 min.
Zmiana. Strzelca dwóch goli - Giroud zastąpił Gignac.
 59 min.
GOOOOL! Bardzo wysoko do dośrodkowania w szesnastce wyskoczył Giroud, który głową zdobył piątą bramkę dla Francji!
 58 min.
Żółtą kartką ukarany B. Bjarnason.
 56 min.
GOOOOL! 4:1! Dobre dośrodkowanie odchodzące od bramkarza wykorzystał Sigthórsson, który z bliska pokonał Llorisa!
 54 min.
Co ciekawe, od kilku minut Islandczycy wymieniają podania. Stoją jednak w miejscu, na własnej połowie.
 50 min.
PAYET! Strzał z linii pola karnego, ale reprezentant Francji za bardzo się odchylił i posłał piłkę nad poprzeczką.
 49 min.
Na chwilę przejęli piłkę Islandczycy, ale błyskawicznie ją stracili.
 47 min.
W przerwie dwie zmiany w ekipie Islandii. Ingason wszedł za Arnasona, a Finnbogason zmienił Boedvarssona.

Gramy!
 45+1 min.
Przerwa! Islandczycy na kolanach, a przed nami jeszcze 45 minut!
 45 min.
GOOOOL! POGROM! Griezmann wyszedł sam na sam z bramkarzem i wykazał się dużym spokojem. Podciął piłkę i mamy gola!
 43 min.
GOOOOL! Payet popisał się pewnym strzałem z dalszej odległości i piłka wylądowała w siatce!
 42 min.
Dobre zagranie w pole karne Francuzów. Lloris czekał na piłkę na linii bramkowej i podjął prawidłową decyzję.
 39 min.
Szansa Francuzów! Payet przetrzymał piłkę w polu karnym, potem odegrał na 16 metr, ale Matudi, który uderzał bez przyjęcia znacznie przestrzelił.
 38 min.
Gra toczy się na środku boiska i prawdopodobnie nic nie zmieni się do końca tej części spotkania...
 34 min.
Islandczycy przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Mają problem z wyjściem z własnej połowy.
 30 min.
Emocje trochę opadły, ale Francuzi nie mają już powodu, aby się spieszyć. Z kolei Islandia nie ma pomysłu jak zagrozić bramce Llorisa.
 25 min.
Akcja Islandczyków zakończona niecelnym strzałem. To było takie małe ostrzeżenie dla Francuzów.
 24 min.
Francuzi mają ten mecz pod kontrolą. Pytanie tylko, czy Islandię stać jeszcze na jakiś zryw w pierwszej połowie.
 20 min.
GOOOOL! 2:0! Griezmann dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Pogba, który umieścił piłkę w siatce.
 13 min.
GOOOOL! FRANCJA PROWADZI! Giroud wykorzystał dziurę w islandzkiej obronie, wpadł z piłką w pole karne i strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza!
 10 min.
Sigthórsson uderzał na bramkę Llorisa, ale zabrakło precyzji.
 8 min.
Francuzi nabierają rozpędu. Teraz dośrodkowanie z prawej strony, ale czujny był bramkarz.
 6 min.
Payet! Dobry strzał po szybkiej akcji, na raty piłkę złapał Halldórsson.
 3 min.
Gylfi Sigurdsson autorem pierwszego strzału w tym meczu. Uderzył jednak zbyt słabo, by zaskoczyć Llorisa.
 2 min.
Pierwszy rzut wolny dla Francuzów, ale jeden z graczy "Trójkolorowych" faulował rywala w walce o pozycję w polu karnym.

Zaczynamy!
 20:55
Piłkarze już wychodzą na boisko! Komplet widzów na Stade de France. Za chwilę zaczynamy!
 20:35
Składy:

Francja: Lloris - Sagna, Umtiti, Koscielny, Evra - Sissoko, Pogba, Matuidi, Payet, Griezmann - Giroud

Islandia: Halldórsson - Saevarsson, Arnason, R. Sigurdsson, Skulason - Gudmundsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, Bjarnason - Sigthórsson, Boedvarsson

Faworytem spotkania, które zostanie rozegrane na Stade de France bez wątpienia jet Francja. Celem numer jeden "Trójkolorowych" jest triumf na Euro 2016. – Możemy zagrać mecz życia przeciwko Francji, a i tak przegrać – stwierdził trener reprezentacji Islandii Heimir Hallgrimsson. Wikingowie pokazali już jednak, że potrafią sprawić sensację. W fazie grupowej zanotowali dwa remisy i zwycięstwo. Awansowali do 1/8 finału z drugiego miejsca. Potem byli na ustach wszystkich, kiedy wyrzucili za burtę Anglików. Czy stać ich na sprawienie kolejnej niespodzianki? Trener Hallgrimsson zapowiedział, że jego zespół chce być jak Leicester City w Premier League, które w minionym sezonie sensacyjnie zgarnęło mistrzowski tytuł.

W zespole Islandii nie powinno dojść do żadnych zmian. Z kolei w ekipie Didiera Deschampsa na pewno nie zagrają N’Golo Kante oraz Adil Rami, którzy pauzują za kartki. Najlepszym strzelcem reprezentacji Francji jest Antoine Griezmann, który do tej pory zapisał na swoim koncie trzy gole.

Islandczycy nie mają nic do stracenia, a mogą jeszcze przedłużyć swoją wyjątkową przygodę na mistrzostwach Europy. Jaki wynik padnie w niedzielę na Stade de France i kto zamelduje się w półfinale Euro 2016? Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godz. 21:00.