Maria Szarapowa kontra Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (fot. Gong Lei/newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała 1:2 (7:5, 5:7, 5:7) z Marią Szarapową w swoim drugim meczu podczas turnieju Masters w Stambule. Zaważyła końcówka ponad trzygodzinnego pojedynku, kiedy Polsce zabrakło sił.

5:7, 7:5, 7:5, niecałe 3 godziny i 12 minut gry.
 7-5
Szarapowa zaczyna od podwójnego błędu przy serwisie - już dziesiątego podczas tego meczu. Drugi punkt padł już łupem Rosjanki. Tak samo jak trzeci - Szarapowa gra mocno i precyzyjnie, a Radwańska nie ma już siły biegać za jej zagraniami. Po chwili wolej daje Rosjance dwie piłki meczowe - po trzech godzinach i jedenastu minutach. I w końcu kończy asem serwisowym.
 6-5
Niestety Polka jest przełamana! Zaważyła zbyt defensywna gra i błędy w zagraniach. Szarapowa jest bardzo blisko zwycięstwa.
 5-5
Stosunkowo łatwy gem dla Szarapowej. Polka zaczyna już pojękiwać z wysiłku - normalnie tego nie robi w ogóle.
 4-5
Od 0-30 do 5-4 - Polka wygrywa tego gema po dobrych serwisach, wygraniu długiej wymiany i kończącym woleju. Jeżeli Agnieszka teraz przełamie - wygra.
 4-4
Mocny serwis i słaby, niecelny return Agnieszki kończy ósmego gema. Mecz trwa już 2 godziny 54 minuty. 4-4 i po jednym przełamaniu.
 3-4
Niesamowita akcja przy 15-15. Najpierw lobuje Szarapowa, ale tym samym odpowiada Polka. Radwańska trafia w samą linię i lob Rosjanki jest już nieskuteczny. Po chwili jest jednak 30-30, a później Rosjanka zdobywa trzeci punkt. Następnie fatalnie myli się, co wykorzystuje Radwańska. Dobry serwis daje jej przewagę. A jeszcze lepszy skrót - czwartego gema.
 3-3
A teraz dla odmiany przełamała Polka. Straty odrobione i zaczynamy od nowa.
 3-2
Radwańska zaczęła od 40-15, ale przewagę roztrwoniła. Później Polka uzyskała przewagę i zagrała świetny skrót, na który Rosjance udało się odpowiedzieć. Backhandowy cross dał przewagę Szarapowej. I niestety Rosjanka Polkę przełamała.
 2-2
Pechowy gem dla Radwańskiej - Szarapowa trzy razy trafiła idealnie w linię. Takim asem zakończyła gema. Po drodze przy stanie 40-30 dla Rosjanki na korcie... zabrakło piłek.
 1-2
Radwańska znowu prowadzi. Przy 30-30 zaserwowała jak Szarapowa. A później wykończyła gema najgorszym wolejem świata. No ale udało się.
 1-1
Przełamania nie było. Polka walczyła dzielnie, ale przy 30-30 doskonale dwa razy zaserwowała Szarapowa. Returny Radwańskiej były niecelne.
 0-1
Pierwszy gem dla Radwańskiej. Jeszcze pięć. Polka popisała się w tym gemie świetnym serwisem.
 7-5
Szarapowa zaczyna od świetnego, wyrzucającego serwisu. I w ten sam sposób kończy i gema, i seta. 1:1 w setach. Żal dwugemowego prowadzenia Polki i kilku okazji na utrzymanie przewagi. Przed nami trzeci set.
 6-5
Wyrównany gem pada łupem Szarapowej. Przy stanie 40-40 chłodniejszą głowę zachowała rywalka Radwańskiej. Trzecie przełamanie z rzędu Rosjanki. Mecz trwa już ponad dwie godziny.
 5-5
Świetne przełamanie - Szarapowa aż złapała się za głowę. Oddała gema za darmo!
 5-4
Świetny początek Radwańskiej - szybkie 40-0. Później jednak wzięła się do pracy Szarapowa i... doprowadziła do przewagi. Później jednak Rosjanka dwa razy zagrała na aut i przewagę miała Polka. Szarapowa wyrównała. I w końcu Isię przełamała. Fatalny moment! Polka już prowadziła 4:2, już miała Rosjankę w tym gemie na widelcu, a tak - Szarapowa prowadzi.
 4-4
Uciekła Radwańskiej dobra okazja. Przy 40-40 miała dobrą piłkę, ale wyrzuciła. Szarapowa okazję wykorzystała i wyrównała - a mogło być 5:3 dla Polki.
 3-4
Rosjanka nie poddaje się. Wygrywa gema bez straty punktu. Radwańska zakończyła trafieniem w siatkę, co idealnie podsumowuje jej grę w tym gemie.
 2-4
Jest wyjątkowo cenne przełamanie dla Radwańskiej. Polka zdobywa czwartego gema i w końcu odskakuje Rosjance. Czas dobić Szarapową?
 2-3
Łatwy gem dla Radwańskiej. Trzy podania i trzy punkty. Później Szarapowa pokazała świetny return, ale na koniec trafiła w siatkę.
 2-2
Szarapowa gema rozegrała właściwie sama. Najpierw miała asa, później wyrzuciła. Później znowu miała asa, a następnie zagrała świetnego backhanda, by potem ponownie wyrzucić. Gema zakończyła jednak Radwańska - trafiła w siatkę.
 1-2
1-2 Kolejny łatwy gem dla Radwańskiej - Rosjanka zdobyła tylko jeden punkt. Doskonałe przełamanie słabego początku drugiego seta.
 1-1
Radwańska odrabia straty. Już przegrywała, ale zdobyła cztery punkty z rzędu. Rosjanka popełniła dwa podwójne błędy serwisowe, a na koniec wyrzuciła za kort.
 1-0
Szarapowa zaczęła świetnie, ale Polka odrobiła straty, a do 40-40 doprowadziła dzięki pięknemu skrótowi. Przewagę zyskała jednak Rosjanka, ale nie wykorzystała jej - fatalnie wyrzuciła piłkę za kort. Po pięciu równowagach w końcu wygrała odbierająca Szarapowa. Rosjanka wykorzystała podwójny błąd serwisowy Radwańskiej. Gem trwał 9 minut 59 sekund.
 5-7
Radwańska przegrywała już 15-40, ale Szarapowa trafiła w siatkę. To był impuls dla Polki, która najpierw wyrównała, a później osiągnęła przewagę. Na koniec backhandem Szarapowa wyrzuciła i po 57 minutach Polka wygrywa pierwszego seta. W końcu przełamanie!
 5-6
Szarapowa niby wszystko robi dobrze, ale traci punkty. Polka przy stanie 40-30 wygrywa gema i jest blisko wygrania seta. Teraz trzeba tylko przełamać.
 5-5
Szarapowa nie odpuszcza i wygrywa dziesiątego gema. Będzie równie długi mecz jak Kerber i Azarenki?
 4-5
Wyrównany gem pada łupem Polki. Radwańska na prowadzenie wyszła dopiero przy stanie 40-30. Gema zakończyła Szarapowa - trafiła w siatkę.
 4-4
I znowu remis. Tradycyjnie obie zawodniczki doprowadziły do stanu 30-30. Radwańska próbowała i skrótu, i lobu, ale oba zagrania były nieudane.
 3-4
Wyrównany gem. Przy 30-30 Szarapowa zaryzykowała - i to ją zgubiło. Najpierw zagrała poza kort, a później Radwańska tylko ją dobiła.
 3-3
Cios za cios. Szarapowa szóstego gema wygrywa na sucho - do zera.
 2:3
Kolejny gem dla Polki. Przy stanie 30-30 Radwańska zagrała dwie szybki piłki, które dały jej prowadzenie w pierwszym secie.
 2:2
Następna długa wymiana. Równowagę wygrywa jednak szarapowa - kończy ją świetnym zagraniem przez środek. Radwańska była blisko przełamania, ale nie udało się jej to.
 1:2
Kolejny gem dla Radwańskiej po długiej wymianie. 1:2
 1:1
I już 1:1. Radwańska miała dwa break pointy, ale ostatecznie gem dla Szarapowej, która popisała się pięknym backhandem.
 0:1
Pierwszy gem dla Radwańskiej - choć przy stanie 40:30 Szarapowa długo się broniła. Isia zaczyna zgodnie z planem.
 22:04
Radwańska zaczyna od serwisu.
 21:38
I Azarenka wygrywa! 2:1 w setach. Ponad trzygodzinny mecz! Już niedługo mecz Radwańskiej.
 21:35
5:4 dla Azarenki w ostatnim secie. Panie grają już ponad trzy godziny...
 21:09
Trzeci set Kerber i Azarenki wciąż wyrównany. 2:2 w trzecim secie.
 20:46
Ponad dwie godziny i piętnaście minut gry i... 1:1. Kerber miała już piłki meczowe, ale ostatecznie przegrała drugiego seta w tie-breaku. Radwańska wciąż musi czekać.
 20:42
6:6 i ponownie tie-break.
 20:35
5:5 w drugim secie. Znowu będzie niesamowita walka Kerber i Azarenki.
 20:23
Azarenka i Keber grają już godzinę i 52 minuty. Jest 4:4 i szósta równowaga w walce o piąty gem. Radwańska wciąż czeka.
 20:09
Azarenka i Kerber wciąż grają. W drugim secie prowadzi Azarenka 4:2.
 19:34
Pierwszego seta po porywającej walce wygrywa Angelique Kerber. W gemach było 6:6, a w tie-breaku prowadziła Azarenka już 6:2. Ostatecznie przegrała... 11:13. Wciąż czekamy na mecz Szarapowa - Radwańska.
 19:30
Mecz Radwańskiej i Szarapowej przesunie się w czasie. Wciąż trwa pojedynek Azarenki i Kerber.
Obie tenisistki bardzo dobrze rozpoczęły udział w tegorocznym turnieju Masters. Radwańska pokonała Petrę Kvitovą, a Szarapowa rozprawiła się w dwóch setach z Sarą Errani. Swoim rywalkom zawodniczki pozwoliły ugrać tylko po pięć gemów.

Trudno wskazać faworyta dzisiejszego pojedynku. W marcu w Miami lepsza od Rosjanki okazała się Agnieszka Radwańska, ale od tamtej pory obie tenisistki nie spotkały się na korcie. Pytania mnoży również nietypowa, bardzo wolna nawierzchnia, na której zmierzą się zawodniczki. - Nie wiem której z nas może sprzyjać (nawierzchnia - przyp. red.), bo często jest tak, że coś jednego dnia pasuje, a drugiego już nie - powiedziała lakonicznie o warunkach gry polska tenisistka. Którakolwiek z nich dzisiaj wygra, będzie już mogła być pewna awansu do kolejnej fazy turnieju.

Pojedynek Rosjanki i Polki zamknie środowy plan gier.