Manchester City - Real Madryt

Manchester City - Real Madryt

Sergio Ramos (fot. Cesar Cebolla/ALFAQUI/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester City zremisował 1:1 (0:1) z Realem Madryt w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik meczu w 10. minucie spotkania otworzył Karim Benzema. W 73. minucie po rzucie karnym wyrównał Sergio Aguero. Real, choć kończył mecz w dziesiątkę, zdołał utrzymać rezultat, który premiuje go awansem z drugiego miejsca w grupie śmierci. Mistrzowie Anglii kończą natomiast swoją przygodę z Ligą Mistrzów drugi rok z rzędu już jesienią.
 90+5 min.
I koniec! Manchester City kończy kolejny sezon w Lidze Mistrzów już jesienią! Remis daje z kolei awans "Królewskim". Real najpierw absolutnie dominował, później - co zrozumiałe, ponieważ grał w dziesiątkę - dał się dosłownie stłamsić. Remis chyba jest sprawiedliwym wynikiem.
 90+5 min.
Javi Garcia otrzymuje żółtą kartkę.
 90+3 min.
Tevez! Zagranie Silvy za linię obrony. Argentyńczykowi zabrakło centymetrów do sięgnięcia tej piłki - wystarczyłyby większe buty.
 90+2 min.
Yaya Toure! Ależ przestrzelił z 16 metrów. Prosto w trybuny posłał piłkę.
 90+1 min.
Sędzia dolicza aż pięć minuty, które mogą zbawić City. Mina Jose Mourinho jest po prostu bezcenna.
 90 min.
Albiol melduje się na placu gry. Zmienia Di Marię.

Tymczasem honorowe trafienie dla Ajaxu zalicza Hoesen. 4:1 dla BVB.
 88 min.
Aguero kończy grę. Dziwna zmiana, to on zapewnił City mistrzostwo Anglii w doliczonym czasie gry. Zastępuje go Milner.
 88 min.
Kolejna wrzutka Maicona. Do piłki wyskakuje Aguero, ale ubiega go Ramos.
 86 min.
Maicon dostaje piłkę od Silvy na skrzydło i dośrodkowuje z... woleja. Celnie - gdyby wszystkiego nie przeciął Coentrao, Casillas byłby w tarapatach.
 85 min.
Tevez strzela z nieprzygotowanej pozycji. Choć uderzył lekko i z 20 metrów, piłka zaczęła niewygodnie kozłować i Casillas mógł nawet mieć z nią trochę kłopotów.
 82 min.
Ronaldo rusza sam na czterech obrońców i... prawie się przedziera. W końcu odpycha go ręką jeden z obrońców. Sędzia nie reaguje.
 78 min.
Silva gra do Dżeko, który spod linii końcowej dorzuca piłkę przed bramkę - ale za mocno. The Citizens atakują jak w transie - remis wciąż daje wyjście z grupy Realowi, a wygrana przedłuży szanse na awans gospodarzy.
 75 min.
Mourinho reaguje. Benzema schodzi, w jego miejsce Varane.
 73 min.
GOOOOOOOOOOL! AGUERO! Pewny strzał w prawy róg bramki, remis i przewaga jednego piłkarza po stronie City!
 73 min.
Druga żółta i w konsekwencji czerwona dla Arbeloi!
 73 min.
RZUT KARNY DLA CITY!
 70 min.
Benzema zwija się z bólu po wślizgu Silvy. Francuz jest opatrywany przez swój sztab medyczny.
 68 min.
Callejon zmienia Modricia. Zaskakująca roszada na tym etapie meczu, kiedy City jest coraz groźniejsze.

Kolejny gol Lewandowskiego! Borussia prowadzi już 4:0 z Ajaxem.
 64 min.
NIE MA GOLA! NIEMOŻLIWE! Aguero zmarnował 500-procentową sytuację! Maicon dograł cudowną piłkę na metr (!) od bramki, a Aguero... nie pokonał Casillasa, który instynktownie popisał się fenomenalną interwencją.
 61 min.
Teraz żółta kartka dla Ramosa - za zagranie ręką. Sędzia rozdaje kartoniki bez zahamowań. Któryś zespół może tego meczu w komplecie nie ukończyć.
 60 min.
Tevez zmienia Khedirę.
 58 min.
Żółta kartka dla Zabalety.
 56 min.
Nie ma gola! Fantastyczna akcja Ronaldo, dośrodkowanie i... Benzema z Khedirą wzajemnie sobie przeszkodzili.
 55 min.
Gorąco się robi pod bramką Casillasa! Po przypadkowej przebitce w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Silva. Uderzył jednak prosto w bramkarza.
 53 min.
Nasri głupio fauluje Modricia - zdenerwował się, że nie zdążył do piłki. Przeprosił Chorwata, ale kartkę i tak dostał.
 50 min.
Fatalnie Aguero! Zmarnował akcję w stylu Barcelony. Napastnik dostał idealną od Silvy piłkę siedem metrów od bramki, ale przyjął ją tak beznadziejnie, że odskoczyła mu wprost do Casillasa.
 48 min.
Żółta kartka dla Alonso.
 46 min.
Kolarova zastąpił w przerwie Javi Garcia.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45 min.
Sędzia nie dolicza nawet sekundy. Real Madryt prowadzi po pierwszej połowie całkowicie zasłużenie.
 44 min.
Benzema ma hektar wolnej przestrzeni - decyduje się więc na samodzielny rajd i strzał z dystansu. Baardzo niecelny.

Jest i gol Roberta Lewandowskiego! Borussia prowadzi już 3:0 z Ajaxem - a wciąż trwa pierwsza połowa.
 41 min.
Fatalna interwencja Harta! Bramkarz reprezentacji Anglii wypuścił piłkę z rąk. Na jego szczęście, w ogóle się tego nie spodziewał Benzema - i z okazji nie skorzystał.
 40 min.
Żółta kartka dla Maicona za faul na Benzemie.
 38 min.
Znakomita centra w pole karne do Benzemy, który o włos mija się z piłką. Hart pewnie ją łapie.

Borussia Dortmund prowadzi z Ajaxem już 2:0. W 36. minucie gola strzela Mario Goetze.
 33 min.
Kolarov! Ależ mocny strzał! Piłka przeleciała tuż obok prawego słupka.
 33 min.
Przepychanka na boisku! Arbeloa przepycha się z Aguero, a kiedy w końcu napastnik City się urywa - nokautuje go, choć chyba przypadkowo, Xabi Alonso. Ale żółtą kartkę ogląda Arbeloa.
 31 min.
Ależ fatalny strzał Dżeko! Silva świetnie wszedł w pole karne i wyłożył piłkę napastnikowi, który tak skiksował, że piłka nawet nie doleciała do linii końcowej.
 30 min.
Yaya Toure otrzymuje żółtą kartkę za faul na Ronaldo.
 27 min.
Maicon! Ależ fenomenalna akcja! Zbiegł do środka, zagrał klepkę z Aguero i z dużego wykroku uderzył na bramkę Casillasa - obok bramki.
 24 min.
Khedira! Ale zmarnowana okazja! Wybiegł sam na sam z Hartem, ale strzelił prosto w niego! Od razu ruszyła kontra City - Aguero też mógł wyjść sam przed Casillasem, ale zapędził się w boczną strefę pola karnego i musiał odegrać. A nie miał do kogo.
 22 min.
Silva gra mocno dokręconą piłkę z narożnika, a Casillas piąstkuje.
 21 min.
Aguero! Zgrabnym obrotem gubi krycie i uderza na bramkę z 20 metrów. Casillas musi przenieść piłkę nad bramką.
 20 min.
Di Maria dośrodkowuje do Pepe, który uderza głową. Hart pewnie broni.
 19 min.
Błyskawiczna kontra Realu. Di Maria zagrywa do Benzemy, który klatką piersiową oddaje piłkę Modriciowi. Ten uderza z pierwszej piłki, ale zostaje zblokowany i będzie tylko rzut rożny.
 15 min.
NIE MA GOLA RONALDO! Nieprawdopodobne! CR7 wychodzi na wolne pole, sam na sam lobuje Harta, ale Kolarov biegnie do bramki i wybija piłkę tuż przed linią! Pomocnik wykopuje ją prosto pod nogi Ronaldo, który dobija, ale zostaje zablokowany.
 14 min.
Podobna sytuacja - Khedira znowu tuż obok bramki.
 13 min.
Znowu gorąco pod bramką Harta! Ronaldo czaruje na lewym skrzydle i zgrywa piłkę w pole karne do wchodzącego Khediry, który myli się niewiele.
 10 min.
GOOOOOL! BENZEMA! Świetne dośrodkowanie za linię obrony do niepilnowanego Francuza, który wbiegł między defensywę a Harta i przyłożył tylko nogę do piłki.

Tymczasem Borussia Dortmund już prowadzi - w 8. minucie gola zdobywa Marco Reus.
 9 min.
Ronaldo rusza z błyskawiczną kontrą - zagrywa do Benzemy, który mija jednego rywala, ale drugi piłkę mu już wybija.
 7 min.
Pierwsza okazja dla gości. Coentrao wbiega w pole karne gospodarzy i spod linii końcowej dogrywa do.. obrońców City.
 5 min.
Rzut wolny dla City. Kolarov zagrywa mocno i głęboko w pole karne. Casillas nie ryzykuje i decyduje się na piąstkowanie piłki.
 2 min.
Już pierwsza próba City. Gospodarze rozgrywają piłkę dookoła pola karnego Realu niczym Barca, ale nic z tego nie wychodzi.
 1 min.
Gramy!
 Real Madryt
Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria, Modrić, Cristiano Ronaldo - Benzema
 Manchester City
Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasić - Maicon, Yaya Toure, Silva, Nasri, Kolarov - Dzeko, Aguero
Podopieczni Roberto Manciniego są postawieni pod ścianą - jakakolwiek strata punktów sprawi, że pożegnają się z Ligą Mistrzów. Dzisiaj muszą więc pokonać rozpędzony Real Madryt, a następnie ograć zaskakująco dobrą w tym sezonie w Europie Borussię Dortmund. City oczywiście broni nie złoży. Mistrzowie Anglii dysponują bardzo mocnym składem, który już w pierwszym meczu - w Madrycie - pokazał, że ich obecna sytuacja w grupie jest co najmniej zaskoczeniem. Na Santiago Bernabeu Anglicy prowadzili 2:1 aż do 87. minuty meczu, ale później dali sobie szybko wbić dwie bramki i stracili niemal pewną wygraną.

Problem Anglików polega również na tym, że dwa zwycięstwa mogą im mimo wszystko do awansu nie wystarczyć. Potrzebne są jeszcze korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych meczach. Aby The Citizens cieszyli się z awansu, Borussia musi dzisiaj pokonać Ajax Amsterdam, który z kolei za dwa tygodnie musi wygrać z... Realem Madryt. Niemożliwe? Futbol nie raz tworzył bardziej niesamowite scenariusze.

Ale czy pozwoli na to Real? Spójrzmy na ostatnie wyniki mistrzów Hiszpanii: 5:1 z Athletikiem Bilbao, 2:1 z Levante w hiszpańskim meczu na wodzie i 4:0 z Realem Saragossą. Mistrzów Anglii czeka wyjątkowo ciężka przeprawa.