Betis Sevilla - Real Madryt

Betis Sevilla - Real Madryt

Sergio Ramos (fot. Cesar Cebolla/ALFAQUI/newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Betis Sevilla pokonał 1:0 (1:0) Real Madryt w meczu 13. kolejki Primera Division. Jedyną bramkę meczu zdobył w 17. minucie spotkania Benat. Jeżeli jutro z kolei wygra FC Barcelona - jej przewaga nad drużyną "Królewskich" wzrośnie już do jedenastu punktów.
 90+3 min.
KONIEC!! Czy to był mecz, który zadecydował o porażce Realu w walce o mistrzowski tytuł?! Na razie można tylko gdybać. Słaby mecz w wykonaniu Realu, Ronaldo przeszedł obok spotkania, kibice Betisu są wniebowzięci.
 90+3 min.
Rozpaczliwe wrzutki Realu w pole karne są właściwie bez sensu - wszystko czyści Adrian. Co smutniejsze dla sympatyków Realu, tak się dzieje nie od kilku minut, ale właściwie przez większość meczu.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty. To chyba za mało, żeby Real ten mecz mógł wygrać. W grę wchodzi już tylko remis!
 88 min.
Była okazja dla Betisu na kontrę. Ale Nosa słabo zagrał do Moliny.
 87 min.
Kibice Betisu cały czas dopingują swój zespół. A od kilku chwil za każdym razem, kiedy Real ma piłkę, na stadionie rozlega się potężny gwizd.
 86 min.
Kaka próbuje uderzyć przewrotką, ale piłkę strącają mu obrońcy Betisu.
 82 min.
Kolejna kapitalna interwencja Adriana! Tym razem zatrzymał strzelającego głową Benzemę.
 82 min.
Ronaldo! Ale huknął z rzutu wolnego! Adrian przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 81 min.
Nosa zmienia Salvę.
 80 min.
Przypadkowe starcie Agry i Coentrao. Portugalczyk nadziewa się na korek Agry i rozcina sobie łuk brwiowy niczym Ronaldo. A Mourinho nie może już przeprowadzić żadnej zmiany.
 77 min.
Żółta kartka dla Benata za faul taktyczny.
 75 min.
Zmiana w drużynie Betisu - Angel opuszcza boisko. W jego miejsce Nacho Perez.
 74 min.
Ruben Castro! Świetna kontra Betisu, ale napastnik gospodarzy nie trafił w bramkę przy swoim strzale z pierwszej piłki.
 73 min.
Xabi Alonso dogrywa piłkę z rzutu wolnego, a głową uderza Pepe - prosto w Adriana.
 72 min.
Żółta kartka dla Canasa.
 71 min.
Nie ma gola dla Betisu! Salva trafił tylko w boczną siatkę. Głównie dlatego, że nie strzelił w odpowiednim momencie i pogorszył sobie pozycję.
 71 min.
Betis rusza z kontrą, którą przerywa ostro Ramos. Żółta kartka.
 70 min.
Modrić przejmuje piłkę i błyskawicznie dośrodkowuje do Benzemy. Adrian wychodzi z bramki i łapie piłkę na siódmym, ósmym metrze.
 67 min.
Real gra ostro i nie odpuszcza. Problem w tym, że sędzia jest drobiazgowy i często sięga po gwizdek. A sekundy wtedy uciekają...
 64 min.
Ostatnia zmiana w Realu - Di Maria schodzi, w jego miejsce Callejon. Schodzi też Juan Carlos z Betisu, a zastępuje go Molina.
 62 min.
Kaka! Piękny strzał i świetna interwencja Ariana. Bramka już chyba wisi w powietrzu.
 61 min.
Centra Kaki z rzutu rożnego - piłkę łapie Adrian.
 61 min.
NIE MA GOLA! Ależ szczęście gospodarzy teraz! Dobre podanie do Ronaldo, który na siódmym metrze zgrywa ją obok Adriana do Benzemy. Ale ubiegają go o ułamek sekundy gospodarze.
 60 min.
Strzał Di Marii, ale tylko na notę. Adrian pewnie broni.
 59 min.
Rzut rożny. Centra Modricia i spokojna interwencja Adriana.
 57 min.
Juan Carlos! Niezły strzał z rzutu wolnego z okolic narożnika szesnastki. Ponad bramką.
 56 min.
Pepe wyskakuje do piłki i przy okazji nokautuje Castro. Żółta kartka.
 54 min.
Żółta kartka dla Adriana za wstrzymywanie gry.
 53 min.
Dziwaczna sytuacja. Ronaldo biegnie do prostopadłego podania, a Adrian wychodzi aż kilkanaście metrów przed bramkę w celu przecięcia piłki. Ale się nie wyrabia! Ronaldo z tego wszystkiego wyjeżdża z piłką aż pod linię końcową, a Adrian wraca na linię bramkową. Portugalczyk dogrywa, wybijają gospodarze.
 52 min.
Dwa rzuty rożne dla Realu - Betis sobie radzi.
 51 min.
Real już nie zwleka. Wszystkie stałe fragmenty (poza rzutami wolnymi, z których można uderzać) rozgrywa bardzo szybko - jakby to była co najmniej 85. minuta.
 49 min.
Portugalczyk uderza fatalnie - trafia prosto w mur.
 49 min.
Rzut wolny dla Realu około 25 metrów od bramki. Ronalo już ustawia piłkę.
 47 min.
Pierwsza groźna akcja w drugiej połowie - Adrian przeciął jednak podanie Modricia do Ronaldo.
 46 min.
Mourinho już zareagował. Kaka i Modrić na boisku w miejsce Oezila i Khediry.
 46 min.
Gramy.
 45+1 min.
Przerwa! Co za zaskoczenie w Sewilli! Betis prowadzi i jest to prowadzenie naprawdę zasłużone.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 43 min.
Di Maria nie dość, że sam na sam nie trafia w bramkę, to jeszcze jest na potężnym spalonym.
 41 min.
Żółta kartka dla Salvy.
 40 min.
Nie ma gola dla Betisu! Ależ klepkę zagrali teraz gospodarze - normalnie jak FC Barcelona. Ruben Castro dał się jednak wypchnąć do boku pola karnego i z ostrego kąta nie pokonał Casillasa.
 39 min.
Dobra akcja Betisu, ale niski Agra nie był w stanie doskoczyć do wysoko dośrodkowanej piłki.
 37 min.
Okazja dla Realu. Xabi Alonso dośrodkowuje z rzutu wolnego, Benzema umieszcza piłkę w siatce, ale jest na spalonym.
 35 min.
Posiadanie piłki - 63% na korzyść Realu.
 31 min.
Di Maria! Tylko górna siatka! Świetnie dograł mu Oezil, ale Argentyńczyk znowu nie trafił do siatki.
 30 min.
Dwa rzuty rożne dla Realu - Betis się broni.
 29 min.
Szybka kontra Realu - Ronaldo dośrodkował przed bramkę i okazję do rehabilitacji miał Di Maria. Argentyńczyk od razu uderzył, ale po rykoszecie piłka opuściła plac gry.
 28 min.
Rzut rożny dla Betisu. Benat gra za długą piłkę, jeden z jego kolegów główkuje poza linię końcową
 26 min.
Oezil dorzuca, Pepe przedłuża - ale tam gdzie gra, nie ma nikogo.
 25 min.
Xabi Alonso głęboko dośrodkowuje z rzutu wolnego - gospodarze wybijają i będzie dla odmiany rzut rożny.
 23 min.
Ruben Castro! Kolejna świetna okazja gospodarzy! Napastnik dostał prostopadłe podanie, wyprzedził obrońców i z dość ostrego kąta uderzył na dalszy słupek. Casillas odbił piłkę przed siebie.
 22 min.
Oezil dwoi się i troi, dośrodkowuje w końcu, a piłkę łapie Adrian.
 19 min.
Kamery od razu uchwyciły Mourinho. Jest co najmniej zły.
 17 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOL! BENAT! Fantastyczne uderzenie! Po prostu fenomenalne! Di Maria wybił piłkę wprost pod nogi Benata, który wypracował sobie pozycję i huknął po ziemi z 20 metrów na dalszy słupek. Casillas bez szans!
 13 min.
Betis już się uspokoił. Ale Real na pewno jeszcze nie przeważa.
 10 min.
Ronaldo świetnie zgrywa ze skrzydła na linię szesnastego metra. Tam jest Khedira, który uderza technicznie, ale niecelnie.
 7 min.
Ostre zamieszanie pod bramką po rzucie rożnym - Adrian musiał piąstkować.
 7 min.
Benzema gra w tempo do Oezila, który w tempo gra do Ronaldo. Ten od razu uderza z ostrego kąta, a bramkarz odbija piłkę za linię końcową.
 5 min.
Pierwsza próba Ronaldo - na razie słaba.
 3 min.
Benzema świetnie odgrywa do Oezila. Niemiec mocno wbija piłkę w pole karne - za mocno. Nikt do tej piłki się nie wyrabia.
 2 min.
Betis rzucił się na Real z niesamowitą wściekłością. Ciekawe na ile takiej gry wystarczy sił gospodarzom.
 1 min.
Gramy.
 Betis
Adrian, Amaya, Dorado, Alex, Angel, Benat, Salva, Juan Carlos, Agra, Canas, Ruben Castro
 Real Madryt
Casillas, Pepe, Ramos, Coentrão, Khedira, Ronaldo, Benzema, Özil, Xabi, Arbeloa, Di María
"Królewscy" swoje spotkania ligowe najczęściej rozgrywają już po meczu lidera z Katalonii. Taki scenariusz miał miejsce w ostatnich czterech kolejkach. Blaugrana każde z tych spotkań wygrała, a podopieczni Jose Mourinho za każdym razem musieli ich gonić w tabeli. Ale przewaga zmaleć nie chce. Dzisiaj "Królewscy" - jeżeli wygrają - zmniejszą swoją stratę punktową do pięciu oczek na przynajmniej niecałą dobę.

Betis w tym sezonie gra całkiem przyzwoity futbol jak na skromne możliwości klubu. Klub z Sewilli zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli, które daje udział w eliminacjach Ligi Europy. Ostatnią porażkę  - aż 1:5 i to w derbach Sewilli - należy raczej rozpatrywać jako wypadek przy pracy.

Faworyt oczywiście jest jeden - to Real Madryt. Mistrzowie Hiszpanii jednak, jeżeli chcą dzisiaj zdobyć komplet punktów, muszą zagrać znacznie skuteczniej niż w ostatnim meczu z Manchesterem City. Los Blancos zremisowali wtedy 1:1 i w dość słabym stylu wymęczyli awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzow.