Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf

Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf

Robert Lewandowski (fot. firo Sportphoto/Guido Kirchner/Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Borussia Dortmund zremisowała 1:1 (1:0) z Fortuną Düsseldorf w meczu 14. kolejki Bundesligi. Bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył w 43. minucie Błaszczykowski, a wyrównał w 78. minucie Reisinger. Od 87. minuty goście z Düsseldorfu grali w dziesiątkę, kiedy boisko za drugą żółtą kartkę opuścił Paurević.
 90+3 min.
I koniec! Borussia traci punkty w meczu z beniaminkiem! Mistrz Niemiec chciał wygrać ten mecz najmniejszym nakładem sił i to go zgubiło. Bayern - jeżeli w tej kolejce wygra - będzie mógł sobie nawet pozwolić bez większych nerwów na porażkę z Borussią w sobotę.
 90+3 min.
Zmiana. Reisingera zastępuje Fomitschow.
 90+1 min.
Piszczek! Ależ okazja! Dobra wrzutka w pole karne i bardzo mocny strzał polskiego obrońcy głową. Ale Giefer sobie poradził.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 90 min.
Reisinger rusza z kontrą, ale uderza z osiemnastu metrów wprost fatalnie.
 88 min.
Teraz żółta kartka dla Kruse za faul na Leitnerze.
 87 min.
Paurević dostaje drugą żółtą kartkę za faul na Piszczku! Na koniec jeszcze wdał się w przepychankę z Leitnerem.
 85 min.
Mistrzom Niemiec chyba już puszczają nerwy. Piłkami przez całe boisko Borussia tego spotkania nie wygra.
 83 min.
Grosskreutz! Nie trafił z czterech metrów! Co za błąd Niemca! Dostał świetne podanie, ale ta pomyłka może jego zespół kosztować stratę dwóch punktów.
 81 min.
Schieber zmienia Błaszczykowskiego. Borussia nagle zaczęła szybko grać. Można tak było cały mecz.
 78 min.
GOOOOOOOOL! REISINGER! Dorobili się podopieczni Juergena Kloppa! Świetna akcja Kruse, dośrodkowanie z lewego skrzydła i pewny strzał głową z najbliższej odległości rozpędzonego Reisingera.
 75 min.
Perisić zmienia Reusa.
 74 min.
Żółta kartka dla Paurevicia.
 74 min.
Szybka akcja BVB. Reus zagrał do wchodzącego w pole karne Błaszczykowskiego. Polak nie miał dobrej okazji strzeleckiej i odegrał z powrotem do Reusa, który uderzył z 16 metrów. Niecelnie.
 72 min.
Schahin zmienia Ilso.
 69 min.
Lewandowski w polu karnym składa się do strzału, ale natychmiast zostaje przyblokowany.
 68 min.
Kehl kończy grę na dzisiaj. W jego miejsce Leitner.
 65 min.
Złośliwy faul Suboticia - bez pardonu potraktował Lambertza. Żółta kartka.
 62 min.
Paurević ucierpiał w starciu z łokciem Santany. Jego nos krwawi.
 60 min.
Fortuna jest co raz groźniejsza. Borussia powinna uspokoić grę. Najlepiej poprzez zdobycie drugiej bramki.
 57 min.
Niemożliwe! Jak to nie wpadło do bramki! Kruse ruszył z błyskawiczną kontrą i podał do Reisingera obok wychodzącego z bramki Weidenfellera. Ten do pustej bramki jednak nie trafił, ponieważ na jego drodze... stanął inny kolega z zespołu, który zablokował ten strzał - oczywiście przypadkiem - jak rasowy stoper.
 54 min.
Borussia gra w drugiej połowie gra nieco szybciej niż w pierwszej odsłonie meczu.
 51 min.
Rzut wolny dla Fortuny. Piłka niespodziewanie trafia do Paurevicia. Gdyby piłkarz lepiej przyjął - mógłby oddać bardzo groźny strzał.
 48 min.
Błaszczykowski! Chyba chciał dośrodkować, ale wyszedł mu dobry strzał. A że Giefer był wysunięty z bramki - piłka prawie wpadła do siatki.
 47 min.
Ryzykowna strata Santany. Pierwszy przy piłce jednak był Subotić i skończyło się na nerwach trenera Kloppa.
 46 min.
Gramy.
 45 min.
Sędzia pierwszej części gry nie przedłuża. Na razie Błaszczykowski bohaterem kibiców w Dortmundzie!
 43 min.
GOOOOOOOOOOOL! BŁASZCZYKOWSKI! Niesamowity strzał! Koncertowa akcja i cudowna bramka. Dośrodkowanie Piszczka, zgranie Błaszczykowskiego klatką piersiową do Grosskreutza i odegranie z powrotem do Kuby, który uderza z woleja. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki obok bezradnego Giefera!
 40 min.
Pięć minut do końca pierwszej połowy. Jeżeli Juergen Klopp nie wstrząśnie w szatni swoimi piłkarzami - skończy się bez bramek.
 39 min.
Kolejna okazja Reusa - po kilku szybkich podaniach Niemiec oddał strzał z 14 metrów. Piłka jednak trochę mu uciekła i w efekcie uderzył słabo, a Giefer sobie poradził.
 37 min.
Reus! Uderzył z pierwszej piłki i z ostrego kąta, tuż przy bliższym słupku. Wydawało się, że futbolówka przełamała ręce bramkarza i wpadła do siatki, ale jednak opuściła boisko.
 33 min.
Lambertz gubi piłkę na własnej połowie i Borussia rusza z kontrą. Sytuację ratuje Bodzek - ale fauluje. Sędzia jednak nie pokazuje mu kartki.
 32 min.
Dośrodkowanie z narożnika. Piłka trafia w głowę Santanę, bo trudno nazwać to strzałem.
 31 min.
Błaszczykowski świetnie gra do Reusa, który zostaje zablokowany i znowu będzie korner.
 29 min.
Lewandowski uderza głową - Giefer łatwo jednak broni.
 28 min.
Efektowna akcja zakończona dośrodkowaniem Piszczka - ale znowu za głęboko i będzie tylko rzut rożny.
 23 min.
Błaszczykowski efektownymi zwodami wypracowuje sobie pozycję do dośrodkowania, ale gra za głęboko - prosto w rękawice Giefera.
 22 min.
Rzut rożny dla BVB. Wybijają goście na aut.
 21 min.
Lewandowski wychodzi na pozycję i może ruszyć sam na bramkę Fortuny. Sędzia odgwizduje jednak spalonego, którego nie było. Szkoda.
 20 min.
Dośrodkowanie w pole karne Fortuny. Giefer walczy z Robertem Lewandowskim w powietrzu i wygrywa.
 17 min.
Rzut rożny dla Fortuny. Ilso gra odchodzącą piłkę, ale najwyżej do niej wyskakuje Kehl.
 14 min.
Borussia przeważa, ale ewidentnie gra na pół gwizdka. Mistrzom Niemiec chyba się wydaje, że piłka do siatki wpadnie sama.
 11 min.
Pierwsza trochę lepsza akcja Fortuny. Van der Bergh wyjechał jednak z piłką za linię końcową.
 10 min.
Schmelzer próbuje jeszcze raz, tym razem z rzutu wolnego. Jeszcze gorzej niż przed chwilą.
 7 min.
Schmelzer uderza z dystansu - bardzo niecelnie.
 5 min.
Santana ucierpiał delikatnie w starciu z Kruse. Ale na razie gra.
 4 min.
Grosskreutz dostaje prostopadłe podanie w pole karne. Do piłki dochodzi i od razu szuka Lewandowskiego, ale zostaje zablokowany.
 3 min.
Pierwsza próba przyspieszenia gry przez gospodarzy. Lewandowski rozgrywa piłkę z Reusem, ale Fortuna na razie jest czujna.
 1 min.
Gramy.
 Fortuna Düsseldorf
Giefer - Balogun, Bodzek, Juanan, Van den Bergh - Paurević, Lambertz - Reisinger, Ilso, Bellinghausen - Kruse
 Borussia Dortmund
Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer - Kehl, Bender - Błaszczykowski, Reus, Grosskreutz - Lewandowski
Forma Roberta Lewandowskiego eksplodowała - polski napastnik w każdym z ostatnich trzech meczy Bundesligi zdobywał po dwie bramki., a do tego dołożył dwa trafienia w meczu z Ajaksem Amsterdam w Lidze Mistrzów. Jest niemal pewne, że również dzisiaj były Lechita będzie jednym z głównych aktorów na boisku. Pod warunkiem, że Borussia nie zlekceważy beniaminka.

Podopieczni Juergena Kloppa już kilka razy pokazali w tym sezonie, że ich doskonała forma w Lidze Mistrzów nie do końca przekłada się na grę w Bundeslidze. Ostatnio co prawda rzeczywiście nie zawodzą, ale dawno też nie grali z tak słabym przeciwnikiem jak dzisiaj. Trener BVB musiał się sporo napracować, aby zmobilizować swoich piłkarzy, którzy myślami są już w Monachium - podał "Przegląd Sportowy".

Fortuna sezon po powrocie do najwyższej klasy rozgrywek w Niemczech radzi sobie słabo. O ile na początek piłkarze z Düsseldorfu nie zanotowali ani jednej porażki w sześciu meczach, o tyle w kolejnych sześciu kolejkach nie udało im się wygrać. Dopiero w ostatni weekend przełamali się i wygrali z Hamburgerem SV 2:0. Faworyt dzisiejszego meczu oczywiście jest tylko jeden - i każdy inny wynik niż wygrana BVB będzie dużą niespodzianką.