Valencia - Real Madryt

Valencia - Real Madryt

Angel di Maria walczy o piłkę (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Valencia zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Realem Madryt w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Copa del Rey. Wynik meczu otworzył w 43. minucie spotkania Karim Benzema. W 52. minucie wyrównał Tino Costa. "Królewscy" zakończyli spotkanie w dziewiątkę - czerwoną kartkę obejrzeli Fabio Coentrao oraz Angel Di Maria. W półfinale mistrzowie Hiszpanii zmierzą się z Malagą lub FC Barceloną.
 90+3 min.
I koniec.

Valencia zatrzymała Real, ale odpadła z Copa del Rey. Real zmierzy się z Malagą lub Barceloną - osłabiony przez czerwone kartki.

więcej o piłce nożnej
 90+3 min.
Żółta kartka dla Modricia. Po chwili dla Banegi. Nikt już w piłkę tutaj nie gra.
 90+1 min.
Sędzia dolicza 3 minuty.
 90 min.
Na boisku robi się powoli nerwowo. Dobrze, że to już końcówka meczu.
 88 min.
Czerwona kartka dla Di Marii! Real kończy w dziewiątkę! Niesportowe zachowanie Argentyńczyka - chciał kopnąć rywala.
 85 min.
Gospodarze coraz częściej uderzają ze znacznego dystansu. Większość z tych strzałów jest bezcelowa.
 83 min.
Rzuty wolne Valencii są dzisiaj w większości bardzo podobne. Dokładnie dograna piłka i strzał głową jednego z gospodarzy - prosto w Adana.
 80 min.
Valencia już chyba nie gra o awans - potrzebuje do tego jeszcze trzech bramek. Gospodarze ewidentnie chcą jednak po prostu to spotkanie wygrać - dla siebie.
 78 min.
Korner dla gospodarzy. Zagranie jest zbyt krótkie żeby zagrozić Adanowi.
 75 min.
Modrić zmienia Benzemę. Mourinho chce uszczelnić środek pola.
 73 min.
Kontra za kontrę. Oba zespoły jednak podają zbyt niedokładnie.
 70 min.
Kolejna zmiana w drużynie "Nietoperzy". Jonas schodzi, w jego miejsce Sergio Canales.
 69 min.
Żółta kartka dla Nacho za opóźnianie wznowienia gry.
 66 min.
Costa o włos od drugiej bramki! Świetny strzał z dystansu - mocny, przy ziemi.
 65 min.
Żółta kartka dla Ronaldo - przerwał taktycznie atak gospodarzy.
 64 min.
Valencia co chwilę próbuje się przebić przez linię obrony prostopadłymi podaniami. Na razie goście są jednak dokładni w defensywie.
 63 min.
Jonas uderza z dystansu. Piłka mija bramkę w znacznej odległości.
 60 min.
Zaciska się pętla dookoła bramki Realu. Mistrzowie Hiszpanii bronią już w prawie całym składzie!
 58 min.
Piatti zmienia Ruiza.
 56 min.
Zdobyta bramka wyraźnie zachęciła gospodarzy do żywszej gry.
 53 min.
Nacho zmienia Oezila.
 52 min.1:1
GOOOOL! Ostre wbicie piłki z rzutu wolnego w pole karne. Futbolówka zaplątała się między piłkarzami, w końcu wpadła do bramki obok Adana! Strzelił Costa.
 51 min.
Czerwona kartka dla Coentrao! Zagrał ręką i dostał drugą żółtą!
 50 min.
Rzut wolny dla Valencii. Viera dobrze wrzucił piłkę, ale z kontrą ruszył Di Maria. Argentyńczyk oddał strzał z 20 metrów na dalszy słupek. Guaita sobie jednak poradził.
 48 min.
Niezła akcja Valencii skrzydłem. Zakończył wszystko strzałem Valdez, ale piłka odbiła się tylko od boczne siatki.
 46 min.
Gramy.
 45+5 min.
Przerwa. Valencię może uratować już tylko cud.
 45+4 min.
Kolejna kartka dla Valencii. Tym razem ukarany Costa.
 45+2 min.
Znowu groźnie pod bramką Realu po rzucie wolnym dla Valencii. Piłka leci jednak prosto w Adana.
 45+1 min
Żółta kartka dla Coentrao.
 45 min.
Sędzia dolicza 4 minuty. To oczywiście efekt kontuzji Casillasa.
 44 min.
Znakomite podanie Xabiego Alonso przez dwie linie obronne do francuskiego napastnika! Ten właściwie sam na sam z bramkarzem nie pomylił się.
 44 min.
GOOOOOOOOL! BENZEMA!
 44 min.
Ronaldo z rzutu wolnego uderza prosto w mur.
 43 min.
Kolejna kara indywidualna. Tym razem dla Pereiry.
 40 min.
Ronaldo zatrzymany faulem taktycznym. Pierwsza żółta kartka w meczu trafia do Victora Ruiza.
 39 min.
Słabe wykonanie rzutu rożnego przez gości. Valencia od razu wybiła piłkę.
 38 min.
Di Maria! Groźny strzał Argentyńczyka. Guaita przeniósł jednak piłkę ponad bramką i będzie korner.
 35 min.
Valdez uderza z pierwszej piłki w polu karnym. To mógłby być gol - ale Albiol zablokował ten strzał wślizgiem.
 33 min.
Jeden z niewielu w tym meczu wypadów Realu. Benzema jednak był na spalonym.
 32 min.
Real ewidentnie próbuje przejść przez to spotkanie jak najniższym nakładem sił. Na razie "Królewscy" są na najlepszej drodze do zrealizowania swojego celu.
 30 min.
Szansa dla Valencii! Rzut wolny i dokładne uderzenie głową Valdeza. Adan pewnie łapie piłkę.
 25 min.
Korner dla Valencii. Piłka spada w polu karnym Realu, ale Valencia nic nie jest w stanie z tego stworzyć.
 25 min.
Jonas! Ale skiksował! Dostał podanie w pole karne, ale z pierwszej piłki uderzył po prostu fatalnie.
 24 min.
Gra właściwie cały czas toczy się na połowie Realu. Valencia nie jest jednak w stanie podejść pod pole karne.
 21 min.
Valdez efektownie przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i od razu strzela z woleja. Prosto w trybuny.
 19 min.
Pierwsza interwencja Adana - pewne piąstkowanie.
 17 min.
Adan zmienia Casillasa.
 16 min.
Casillas nie dokończy meczu! Spuchła mu dłoń po tym kopnięciu.
 14 min.
Sędzia przerwał grę po kornerze, ponieważ ucierpiał Casillas. Tylko że kopnął go w rękę... Arbeloa.
 13 min.
Znowu groźnie pod bramką Realu po rzucie rożnym! Sędzia jednak odgwizdał faul w ataku.
 12 min.
Valencia gubi piłkę w środku pola. Benzema rusza z piłką i gra na skrzydło do Ronaldo. Wszystko przerywa Ruiz.
 10 min.
Gorąco pod bramką Valencii! Kilka szybkich podań i piłka przecięła długość całego pola karnego. Nikt do niej jednak nie dopadł.
 9 min.
Valencia ciekawym zagraniem na klepkę otworzyła sobie drogę do bramki. Pierwszy przy piłce był jednak Varane.
 8 min.
Ronaldo! Wystarczyła jednak akcja Realowi, żeby zrobić więcej niż Valencia przez pierwsze kilka minut gry. Ronaldo ruszył z błyskawiczną kontrą i niemalże pokonał Guaitę strzałem na bliższy słupek.
 7 min.
Valencia zaczęła ten mecz znacznie bardziej ofensywnie niż mistrzowie Hiszpanii. Real na razie po prostu spokojny w defensywie.
 4 min.
Aj, blisko! Casillas minął się z piłką, a Valdez uderzył głową tuż obok słupka.
 3 min.
Rzut wolny w niezłej pozycji. Niezły strzał Costy, ale ostatecznie Casillas odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Będzie rzut rożny.
 1 min.
Skład Valencii: Guaita; Joao, Rami, Ricardo Costa, Cissokho; V. Ruiz, Tino Costa; Viera, Jonas, Guardado; Valdez.
 1 min.
Skład Realu: Casillas; Arbeloa, Varane, Albiol, Coentrăo; Xabi Alonso, Khedira; Özil, Di María, Cristiano Ronaldo; Benzema.
 1 min.
Gramy.
 0 min.
Piłkarze są już na murawie.
Dzisiejszy mecz to już trzecia potyczka obu klubów w ostatnim czasie. Poprzednie oba wygrała drużyna z Madrytu. Imponująca była wygrana zwłaszcza w lidze w weekend - "Królewscy" wbili Valencii 5 bramek i to tylko w pierwszej połowie. W drugiej już nie strzelali, ale tak naprawdę przecież nie musieli.

Wcześniej oba kluby zagrały w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. To spotkanie Real wygrał 2:0, ale mecz był znacznie bardziej wyrównany, a Valencia powinna była zdobyć przynajmniej jedną bramkę.

Zdecydowanym faworytem będą dzisiaj oczywiście Los Blancos. Wydaje się, że Valencia może mieć wieczorem jakieś szanse tylko jeżeli "Królewscy" po swojej efektownej wygranej w lidze rywala dzisiaj po prostu zlekceważą. To jednak mało prawdopodobny scenariusz. Poza tym, czy podłamani porażkami piłkarze Valencii potrafili by z tego skorzystać?

Zwycięzca dwumeczu w półfinale Copa del Rey zmierzy się z lepszym zespołem z pary FC Barcelona - Malaga. Ku zaskoczeniu katalońskich kibiców wciąż nie wiadomo kto w tej parze ma większe szanse na awans. W pierwszym meczu na Camp Nou doszło do sensacyjnego remisu 2:2.