Real Madryt - Manchester United

Real Madryt - Manchester United

Cristiano Ronaldo - od niego zależy wynik meczu? (fot. ALEX CID-FUENTES / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt zremisował z Manchesterem United 1:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik meczu w 20. minucie otworzył Welbeck. 10 minut później wyrównał Ronaldo.
 90+3 min.
Koniec! Bramek w drugiej połowie nie było, okazji za to nie zabrakło. Strzelić mógł i Coentrao, i van Persie, który właściwie bramkę strzelił, ale piłkę z linii bramkowej wybił Xabi Alonso.
 90+2 min.
Świetna okazja van Persiego! Holender uderzył z ostrego kąta na dalszy słupek. Piłkę wybił w ostatniej chwili Lopez! To mógł być gol!
 90+1 min.
Ależ szamotanina 2 metry od bramki De Gei. Od bramki zacznie jednak golkiper United. Groźna akcja była wynikiem nonszalancji Andersona.
 88 min.
Real dwoi się i troi aby tego meczu nie zremisować. Wygląda jednak na to, że jeżeli goście nie przysną w obronie, to bramki nie stracą.
 87 min.
Żółta kartka dla Valencii.
 85 min.
Ronaldo uderza z 30 metrów z rzutu wolnego. Piłka spada na górnej siatce.
 84 min.
Rooneya zmienia Anderson.
 83 min.
Ostatnia zmiana w Realu. Xabi Alonso schodzi, w jego miejsce Pepe.
 81 min.
Giggs! Czemu nie strzelał?! Gospodarze źle wybili piłkę - wprost pod nogi Walijczyka, który stał sam, niekryty, 10 metrów od bramki. Zamiast od razu uderzać - ruszył jeszcze z piłką bliżej bramki. I został zablokowany.
 79 min.
DE GEA! Sporo kombinacji w polu karnym i piłka przypadkowo spada pod nogi Khediry. Ten bez namysłu uderza z 16 metrów z woleja. De Gea w swoim stylu - raz fatalnie, raz błyskotliwie. Tym razem wręcz cudownie.
 78 min.
Korner dla Realu. Za krótko zagrana piłka - van Persie ją wybija.
 77 min.
Higuain przepycha się w polu karnym i oddaje dość dziwaczny strzał czubem buta z 16 metrów. Zmusza jednak De Geę do wysiłku.
 75 min.
I zmiana w Realu. Modrić za Di Marię.
 73 min.
Welbecka zmienia Valencia.
 72 min.
NIEMOŻLIWE! VAN PERSIE ZNOWU NIE TRAFIA! Piłka wrzucona za linię obrony, ktoś złamał linię spalonego i van Persie stanął oko w oko z Lopezem! Przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył, ale za lekko! Piłka minęła Lopeza, ale z linii bramkowej wybił ją Xabi Alonso!
 72 min.
VAN PERSIE! Ależ zabójcza kontra gości! Holender uderzył - piłka po rękach Lopeza odbiła się od poprzeczki!
 70 min.
Gorąco! Higuain wbija płasko piłkę, Ferdinand w ostatniej chwili ja wybija przed Ronaldo.
 70 min.
Dwadzieścia minut do końca. Można się zastanawiać czy goście nie chcą dowieźć tego wyniku do końca. Są mocno cofnięci, a jak wiadomo, zawodnicy Realu nie są fanami gry w ataku pozycyjnym.
 67 min.
Rzut rożny jak zwykle dzisiaj w wykonaniu gospodarzy nieskuteczny.
 67 min.
Di Maria urwał się Rooneyowi i wpadł w pole karne przy linii bocznej. Piłkę poza linię końcową wybił Ferdinand.
 64 min.
Kagawa schodzi z boiska. Dobry mecz Czerwonego Diabła. Ferguson wyciąga swojego asa z rękawa - Giggsa.
 63 min.
Real coraz mocniej okupuje okolice bramki De Gei. Manchester United na razie radzi sobie bardzo dobrze, ale golem pachnie coraz bardziej. Goście potrzebują przełomu. Najlepiej drugiej bramki.
 61 min.
To jednak De Gea obronił nogą! Lepsza powtórka dobrze to pokazała.
 61 min.
ZNOWU SŁUPEK COENTRAO! Portugalczyk zamykał akcję i na wślizgu po dośrodkowaniu trafił w słupek. Inna sprawa, że gdyby piłka leciała w bramkę, obroniłby ją De Gea.
 60 min.
Mourinho nietypowo dla siebie - zmienia dopiero w 60. minucie. Przy linii bocznej czeka już Higuain. Zastępuje Benzemę.
 57 min.
Ronaldo rusza z kontrą. Portugalczyk daje się jednak wypchnąć do boku boiska i decyduje się na podanie. Po chwili uderza Di Maria - rykoszet i piłkę łapie De Gea.
 56 min.
Rzut wolny dla Manchesteru. Van Persie dorzuca piłkę w pole karne, główkuje Varane.
 54 min.
Zadziwiająca decyzja sędziego! Kilka szybkich podań i Evra wychodzi na czystą pozycję. Wywraca go biegnący za nim Varane. Sędzia nie gwiżdże! Przestraszył się czerwonej kartki?
 53 min.
Di Maria znowu strzela - tym razem z woleja. Tuż obok słupka, zasłonięty De Gea tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
 52 min.
Na początku drugiej połowy można zaobserwować dużo walki w środku pola - zwłaszcza w porównaniu z pierwszą odsłoną gry. Zniecierpliwiony Di Maria w końcu uderza z 30 metrów. De Gea broni.
 49 min.
Kontra Oezila przerwana przez Jonesa. Anglik dogonił Niemca i wyłuskał mu piłkę.
 49 min.
Atak pozycyjny gospodarzy. W końcu Ronaldo przyjmuje piłkę na ścianę, obraca się i uderza płasko po ziemi. De Gea broni na raty.
 47 min.
Korner dla gości. Rooney gra za wysoką piłkę.
 47 min.
Bardzo mocna wrzutka van Persiego w pole karne - nikt nie strzela. Po chwili jeszcze lepsze dośrodkowanie Rooneya! Lopez w ostatniej chwili zdejmuje piłkę z głowy Kagawy. Pachniało golem.
 46 min.
Wracamy do gry. Chcemy jeszcze więcej emocji i jeszcze więcej bramek!
 45+2 min.
Przerwa. Doskonałe widowisko, godne finału Ligi Mistrzów. Real Madryt lepszy z gry, ale wynik jest sprawiedliwy. Oba zespoły zdobyły po jednej pięknej bramce, Coentrao uderzył w słupek, a Welbeck nieomal zdobył drugą bramkę.
 45+1 min.
Sędziemu też podoba się mecz. Dolicza 2 minuty już na koniec pierwszej połowy.
 45 min.
Rooney gra za wysoką piłkę - van Persie ją wycofuje do Rafaela, ten strzela z woleja, ale bardzo niecelnie.
 45 min.
Szybka kontra Diabłów. Piłka do boku i dośrodkowanie Evry. Będzie rzut rożny.
 43 min.
Ronaldo uderza z 20 metrów. Nad poprzeczką.
 41 min.
Di Maria efektownie nurkuje w polu karnym De Gei. Sędzia nie dał się nabrać.
 40 min.
Żółta kartka dla Rafaela. To nie jest jednak dziwne, Brazylijczyk jako jedyny nie ma wsparcia od kolegów. Ze wszystkimi musi sobie radzić sam.
 39 min.
Tona szczęścia po stronie United! Evra zgubił piłkę na połowie Realu i gospodarze ruszyli z kontrą. "Królewscy" jednak wymienili w polu karnym gości o jedno podanie za dużo.
 38 min.
DE GEA! Kapitalny przerzut przez całe boisko do Oezila. Niemiec przyjmuje piłkę i od razu uderza. Hiszpański bramkarz United broni mocny strzał.
 36 min.
Rzut rożny dla United. Van Persie zagrał zdecydowanie za wysoko. Rooney walczył, ale od bramki zacznie Lopez.
 34 min.
WELBECK! CENTYMETRY OD GOLA! Kagawa zagrał do boku, stamtąd van Persie dorzucił piłkę pod bramkę. Tam spod ziemi wyrósł Welbeck, który trącił piłkę, ale został zablokowany przez Lopeza! To była dwustuprocentowa okazja!
 31 min.
Ronaldo - zgodnie z tym co zapowiadał - nie okazał radości po zdobyciu gola.
 30 min.
Kolejny gol zdobyty strzałem głową! Goście zostawili zbyt dużo miejsca po lewej stronie boiska. Dokładne dośrodkowanie i strzał głową Ronaldo, który wybił się w powietrze jak na sprężynach.
 30 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! RONALDO!
 28 min.
Ronaldo uderza prosto w mur. Piłka do niego wraca - Portugalczyk od razu poprawia lewą nogą. Potężny strzał mija słupek w niedużej odległości.
 28 min.
Rzut wolny 30 metrów od bramki De Gei. Wiemy co się zaraz stanie.
 27 min.
Oezil dogrywa, Jones wybija.
 26 min.
Kolejny rzut rożny dla Realu Madryt. I znowu piłka przelatuje nad polem karnym. De Gea próbuje złapać piłkę, ale nie udaje mu się to - tylko ją trąca. Będzie jeszcze jeden korner.
 24 min.
Korner dla Realu. W powietrzu panują jednak goście.
 23 min.
Di Maria! Zaskakujący strzał po ziemi z 25 metrów. De Gea ledwo odbija piłkę.
 22 min.
Ronaldo próbuje akcji zaczepnej. Próbuje zakręcić na lewym skrzydle obrońcami, ale nie radzi sobie z podwójnym kryciem.
 20 min.
Manchester United pokazał dlaczego strzela najwięcej bramek głową w Anglii! Świetnie dokręcona piłka, spóźnieni obrońcy, zaskoczony Lopez i doskonały strzał głową!
 20 min.
Rzut rożny dla drużyny z Manchesteru. Wayne Rooney dorzuca piłkę i... GOOOOOOOOOOOOOL! WELBECK!
 18 min.
Oezil rusza z piłką. Nikt mu nie przeszkadza, więc Niemiec rozpędza się z piłką. W końcu decyduje się na strzał, wtedy blokuje go Carrick.
 16 min.
Jeszcze jeden korner dla "Królewskich". Efekt bardzo podobny.
 15 min.
Rzut rożny dla Realu. Duża przepychanka w polu karnym i marny efekt. Piłka zalicza pusty przelot, od autu zaczną goście.
 13 min.
Błyskotliwa klepka "Czerwonych Diabłów". Kagawa źle jednak przyjął piłkę, ta trafiła do Lopeza.
 12 min.
Rooney uderza z 20 metrów - trafia w plecy Welbecka.
 11 min.
United próbują wyjść z szybką kontrą spod własnej bramki. Rooney błyskawicznie przerzuca piłkę na drugą stronę boiska do van Persiego. Holender przegrywa jednak pojedynek z Varanem.
 9 min.
Korner dla United. Rooney dokręca piłkę, ale gra za wysoko, żeby można było oddać groźny strzał.
 8 min.
Pierwszy strzał Ronaldo. Wyglądał tak, jakby CR7 nie chciał skrzywdzić byłego klubu.
 6 min.
SŁUPEK COENTRAO! Goście wybili piłkę po dośrodkowaniu prosto pod nogi Portugalczyka. Ten od razu uderzył.
 5 min.
Żółta kartka dla van Persiego za faul na Ramosie. Hiszpan sporo jednak dołożył od siebie - to chyba jednak był błąd arbitra.
 4 min.
Di Maria! Przedziera się samodzielnie i uderza z 20 metrów. Obok bramki.
 3 min.
Goście powoli zbliżają się pod pole karne Lopeza. Póki co delikatny spalony Kagawy. Japończyk i tak zresztą nie zdążyłby do piłki.
 2 min.
Pierwsza okazja Realu. Khedira oddaje strzał z kilkunastu metrów - bardzo niecelny.
 1 min.
Gramy!

Piłkarze są już na murawie. Słuchają hymnu Ligi Mistrzów.

Znamy już składy.

Real Madryt: Diego López, Arbeloa, Ramos, Varane, Coentrão, Khedira, Xabi, Di María, Özil, Cristiano, Benzema. Rezerwowi: Adán, Pepe, Kaká, Carvalho, Essien, Modrić, Higuaín.

Manchester Unied: De Gea, Rafael, Ferdinand, Evans, Evra, Carrick, Jones, Kagawa, Rooney, Welbeck, Van Persie. Rezerwowi: Lindegaard, Smalling, Valencia, Anderson, Giggs, Cleverley, Hernández.

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
Obie drużyny są w doskonałej formie - przynajmniej jeżeli zasugerować się tylko ostatnią kolejką ligową. Real Madryt w weekend rozstrzelał Sevillę 4:1, a hat-tricka zdobył były zawodnik Manchesteru United, Cristiano Ronaldo. W gazie są również "Czerwone Diabły", które lekko, łatwo i przyjemnie ograły Everton 2:0.

Jeżeli spojrzymy jednak na oba zespoły w szerszej perspektywie to okaże się, że Real Madryt - wbrew temu co sądzą bukmacherzy i wielu ekspertów - nie jest faworytem. "Królewscy" w tym sezonie w niczym nie przypominają drużyny, która szturmem zdobyła w zeszłym roku Primera Division i przerwała dominację FC Barcelony. Po 23. kolejkach zespół z Madrytu traci do Dumy Katalonii 16 punktów i nikt już nie łudzi się, że czwarty tytuł mistrzowski w ciągu pięciu lat nie pojedzie do Barcelony.

Lepiej w lidze wygląda Manchester United. Zespół Alexa Fergusona wyciągnął wnioski z zeszłego sezonu, kiedy rzutem na taśmę stracił niemal pewne mistrzostwo. W tym sezonie "Czerwone Diabły" mają już 12 punktów przewagi nad lokalnym rywalem, City.

Kibice "Królewskich" pocieszają się, że w tym sezonie ich ukochana drużyna w Lidze Mistrzów najczęściej gra lepiej niż w lidze krajowej. Często tłumaczy się to brakiem zaangażowania i motywacji po udanym sezonie 2011/2012. Jednak nawet jeśli Real rzeczywiście zagra dzisiaj lepiej niż na przestrzeni sezonu w Hiszpanii to wcale nie musi oznaczać, że dzisiaj pójdzie mu łatwo. Mecz z Sevillą potwierdził to, czego wiele osób w Madrycie nie chce przyznać - uzależnienie od Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk we wszystkich rozgrywkach trafił w tym sezonie do siatki już 36 razy. Benzema i Higuain z kolei razem trafili... 22 razy. Etatowi napastnicy Realu często nie potrafią sobie poradzić z przeciętnymi ligowcami i defensywa United może dla nich okazać się nie do przejścia. Wtedy sprawy w swoje ręce znowu będzie musiał wziąć Ronaldo - ale nikt na świecie nie wie jak go zatrzymać lepiej od Alexa Fergusona.