Manchester United - Chelsea

Manchester United - Chelsea

Rafael i Ashley Cole walczą o piłkę (fot. Wang Lili / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Manchester United zremisował 2:2 (2:0) z Chelsea w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Anglii. Wynik meczu otworzył już w 5. minucie Hernandez, a sześć minut później na 2:0 podwyższył Rooney. W drugiej połowie strzelali jednak tylko goście - Hazard w 59. minucie i Ramires w 68.
 19:30
Z powodu remisu w dzisiejszym spotkaniu będzie potrzebny rewanż na stadionie Chelsea. Gospodarze sami są jednak sobie winni, mieli pełną kontrolę nad meczem, ale mogli ten mecz nawet przegrać.
 90+5 min.
Bez zagrożenia po rzucie rożnym - Chelsea remisuje, jak wydawało się, absolutnie przegrany mecz. Będzie potrzebny rewanż w Londynie.
 90+4 min.
Kolejna bomba Hazarda! Tym razem De Gea jednak broni. Będzie rzut rożny.
 90+4 min.
Torres rusza z szybką kontrą. Ramires strzela z dystansu, De Gea broni.
 90 min.
Howard Webb dolicza cztery minuty.
 90 min.
MATA MARNUJE PIŁKĘ MECZOWĄ! Hiszpan przyjmuje piłkę w polu karnym, ogrywa Evansa i strzela na dalszy słupek. De Gea nogą trąca futbolówkę i ratuje swój zespół!
 88 min.
Valencia rusza z kontrą prawym skrzydłem. Dośrodkowuje jednak prosto w trybuny.
 87 min.
Rzut rożny dla The Blues - bez zagrożenia pod bramką De Gei.
 86 min.
Gospodarze przez dłuższą chwilą pod bramką Cecha. Rooney nie odczytuje jednak intencji Carricka i piłka opuszcza boisko.
 84 min.
Mata już na boisko wrócił i już miał okazję. Zwodem oszukał rywala i uderzył z 20 metrów. De Gea pewnie broni.
 82 min.
Mata wpada w pole karne gospodarzy, ale przy dryblingu gubi piłkę. Na dodatek bardzo nieprzyjemnie upada i jest opatrywany.
 79 min.
Hazard gra świetną klepkę z Matą, ale piłkę przejmują gospodarze i ruszają z kontrą dwóch na jednego! Van Persie marnuje ją w sposób dość... zadziwiający.
 77 min.
Torres zmienia Demba Ba.
 77 min.
Rzut rożny dla United. Piłka spada pod nogi Valencii, który tak kiksuje, że podaje w poprzek boiska.
 76 min.
Kagawa opuszcza jego boisko. To nie był jego mecz. Wchodzi Welbeck.
 75 min.
Żółta kartka dla Hazarda.
 75 min.
Rooney wpada w pole karne i próbuje grać do United. Goście jednak wybijają.
 73 min.
Napór gości trwa - Czerwone Diabły zaliczą zjazd z nieba do piekła?
 70 min.
Sir Alex Ferguson nie wie co się dzieje z jego zespołem. Trudno mu się dziwić - gospodarze zaczęli spotkanie wyśmienicie, ale od dłuższego czasu ich postawa jest niezrozumiała.
 68 min.
Szybka kontra Chelsea. Ramires przyjmuje piłkę na granicy pola karnego, jednym zwodem oszukuje Evansa i uderza na dalszy słupek. De Gea sięga piłki, ale ta i tak wpada do siatki.
 68 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! RAMIRES! CHELSEA WYRÓWNUJE!
 67 min.
Chwila gry na połowie Chelsea. Rafael ślizga się jednak na murawie i jest już po wszystkim - znowu grają goście.
 65 min.
Goście dalej wymieniają piłkę przed polem karnym De Gei. Świetnie im to wychodzi.
 62 min.
Sir Alex Ferguson wytacza swoje armaty. Robin van Persie wchodzi na boisko w miejsce Hernandeza.
 61 min.
The Blues dalej napierają. Gospodarze zupełnie oddali pole.
 59 min.
Gospodarze prosili się o to od kilkunastu minut! Hazard dostaje piłkę przed szesnastką, dobiega do linii pola karnego i idealnie dokręca piłkę w prawe okienko! De Gea bez szans.
 59 min.
GOOOOOOOOOOL! HAZARD! CHELSEA ŁAPIE KONTAKT!
 58 min.
David Luiz uderza z 30 metrów. De Gea broni niepewnie i wypuszcza piłkę, ale po chwili ją łapie.
 57 min.
Wysoki pressing The Blues - większość z gości gra na połowie rywala. Na razie ta taktyka się sprawdza. Gospodarze tylko stoją we własnym polu karnym.
 55 min.
Ostry wślizg Davida Luiza w nogi Rafaela. Żółta kartka.
 54 min.
Dobre, prostopadłe podanie do Hernandeza. Napastnik gospodarzy mógł przejąć piłkę i ruszyć na bramkę Cecha, ale miał za krótkie nogi i futbolówki nie sięgnął.
 52 min.
Lampard schodzi, w jego miejsce Obi Mikel. Mosesa z kolei zmienia Hazard.
 52 min.
Ramires rozpędza się z piłką, dobiega do linii pola karnego i bez przeszkód uderza. Po ziemi, obok słupka.
 50 min.
Manchester od kilku minut próbuje rozmontować szczelnie ustawioną defensywę gości. Bez skutku.
 48 min.
Spokojny początek drugiej połowy. Gospodarze próbują wyciągnąć rywali na swoją połowę.
 46 min.
Gramy.
 45+3 min.
Przerwa. Dosyć dziwna gra gospodarzy. Totalna dominacja na początku i dwie bramki w jedenaście minut. Później w 25. minucie Petr Cech uratował swój zespół przed pewną stratą trzeciej bramki i... Czerwone Diabły zgasły. Kontrolę nad spotkaniem przejęli goście, ale zdobywanie bramek wydaje się być dla nich dzisiaj zbyt trudne.
 45+2 min.
Zaskakujący strzał Rooneya z ponad 20 metrów. Piłka mogła znowu spaść za kołnierz Cechowi, ale ostatecznie przeleciała ponad poprzeczką.
 45+2 min.
Valencia pojawia się na murawie.
 45+1 min.
Nani to prawdziwy pechowiec. Meczu z Realem nie dokończył, teraz opuszcza murawę z powodu kontuzji. Zastąpi go zaraz Valencia.
 45 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 42 min.
Pierwsza od dłuższego czasu akcja gospodarzy. Cleverley dostaje piłkę od Kagawy i uderza - prosto w jednego z obrońców.
 41 min.
Azpilicueta fauluje Hernandeza i dostaje żółtą kartkę.
 40 min.
Tym razem już mnóstwo szczęścia po stronie gospodarzy! Azpilicueta ograł Kagawę pod linią końcową i ostro wbił piłkę przed bramkę. Nikt jej nie dotknął.
 39 min.
Mata sprytnie wykłada piłkę Mosesowi. Ten oddaje prawdopodobnie najgorszy strzał w swojej karierze.
 39 min.
Kolejna strata piłki w wykonaniu gospodarzy. Dembe Ba rozpędza się z piłką i próbuje minąć trzech obrońców. Zatrzymuje się już na pierwszym Evansie.
 37 min.
Gospodarze korzystają z dwubramkowego podania i próbują gry kombinacyjnej, z wieloma podaniami po ziemi. Za każdym razem kończy się to stratą piłki i nieudaną kontrą gości.
 34 min.
Gospodarze chyba wytracili już swój impet z początku spotkania.
 32 min.
Chwilowe oblężenie bramki De Gei. W ciągu dwóch minut goście pięciokrotnie dośrodkowali piłkę w szesnastkę gospodarzy, ale obrońcy Czerwonych Diabłów nie mylą się w powietrzu.
 30 min.
Bezsensowna decyzja Dembe Ba. Goście ruszyli z kontrą trzech na trzech, ale były napastnik Newcastle zdecydował się na strzał z 35 metrów. Po ziemi.
 28 min.
Czeski bramkarz Chelsea ma chwilę oddechu - gra przeniosła się do środka boiska.
 25 min.
CECH! KAPITALNA INTERWENCJA! Evra dośrodkowuje piłkę w pole karne, Rooney uderza z siedmiu metrów, Cech broni! Piłka leci do Luiza, który chce ją wybić głową, ale robi to tak, że futbolówka szybuje prosto w okienko własnej bramki. Cech błyskawicznie się podnosi z ziemi i z wielkim refleksem wybija piłkę.
 24 min.
HERNANDEZ! To mógł być jego drugi gol! Gospodarze kilkoma szybkimi podaniami totalnie rozbili obronę The Blues. Nani ostro dośrodkował piłkę na bliższy słupek, a Meksykanin tylko dostawił nogę. Pomylił się nieznacznie.
 22 min.
Mata rozpędza się z piłką, dobiega w okolice pola karnego i wykłada futbolówkę Lampardowi. Ten uderza z 20 metrów, ale De Gea pewnie broni.
 21 min.
Azpilicueta ostro wrzucił piłkę w pole karne gospodarzy. Nikt z jego kolegów nie czekał jednak na futbolówkę.
 20 min.
Moses dostaje dobre podanie i uderza z około 15 metrów. Świetnie jednak blokuje go Evans.
 18 min.
The Blues powoli łapią rytm meczowy. Problem w tym, że stracili już dwie bramki.
 15 min.
Mata dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego. Ferdinand nie myli się i wybija futbolówkę głową.
 13 min.
Mina Beniteza, menedżera Chelsea, mówi wszystko. The Blues skończą sezon bez trofeum?
 11 min.
To miało być dośrodkowanie z rzutu wolnego - Rooney dorzuca piłkę, ale nikt nie przecina toru jej lotu. Cech gubi się w tym wszystkim i futbolówka wpada do siatki!
 11 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOL! ROONEY!
 10 min.
Evans wybija piłkę po rzucie rożnym i gospodarze ruszają z kontrą, która jest przerwana faulem.
 9 min.
Pierwsza próba gości. Lampard uderza z dystansu, ale zostaje zablokowany. Po chwili poprawia, rykoszet, będzie rzut rożny.
 7 min.
Wyśmienicie układa się ten mecz dla wicemistrzów Anglii. Zdobyli bramkę i dalej kontrolują spotkanie.
 5 min.
Nieprawdopodobne podanie Carricka z głębi pola w pole karne Chelsea. Cech za późno wychodzi z bramki i daje się przelobować Hernandezowi, który uderza... głową! To chyba był jego pierwszy kontakt z piłką!
 5 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! HERNANDEZ!
 3 min.
Początek meczu zdecydowanie dla gospodarzy. The Blues albo piłkę wybijają, albo ją gubią po kilkunastu metrach.
 1 min.
Gramy.
 17:19
Składy:

Manchester United:
De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Nani, Carrick, Cleverley, Kagawa - Rooney, Hernandez

Chelsea: Cech - Azpilicueta, Cahill, Luiz, Cole - Lampard, Ramires, Oscar, Mata, Moses - Ba

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 17:30.
Jose Mourinho przed rewanżowym spotkaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów na Old Trafford mówił, że cały świat zatrzyma się, aby obejrzeć to spotkanie. Miał rację, świat rzeczywiście się zatrzymał, przynajmniej dla kibiców United - w 56. minucie spotkania, kiedy Cuneyt Cakir wyrzucił z boiska Naniego. "Królewscy" szybko zdobyli dwie bramki i wyrzucili z Ligi Mistrzów zespół, który - jak powiedział sam Mourinho - był lepszy od Realu. Spory dotyczące słuszności usunięcia z boiska Naniego będą zapewne toczyły się pomiędzy kibicami jeszcze wiele miesięcy.

To już jednak przeszłość - dzisiaj "Czerwone Diabły" mają okazję do rehabilitacji w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Na Old Trafford przyjeżdża londyńska Chelsea. Sir Alex Ferguson jeszcze w zeszłym tygodniu mierzył w drugą w swojej trenerskiej karierze potrójną koronę - dzisiaj może walczyć już tylko o podwójną. Ważną rolę w dzisiejszym spotkaniu ma odegrać Wayne Rooney. Anglik ma udowodnić postawą na murawie, że pogłoski o jego odejściu latem z Manchesteru nie mają sensu.

W podwójną koronę na pewno nie mierzy już Chelsea. Niespodzianką będzie, jeśli The Blues sięgną po jakikolwiek tytuł w tym sezonie. "Tymczasowy" trener Rafa Benitez - znienawidzony przez kibiców zespołu ze Stamford Bridge - już zapowiedział, że po zakończeniu sezonu odejdzie z Chelsea. W lidze klub należący do Romana Abramowicza zajmuje dopiero czwarte miejsce, ze stratą 19 punktów do lidera i dzisiejszego rywala. Chelsea na pewno nie będzie dzisiaj faworytem - ale wygrana z United z pewnością pozwoliłaby oczyścić atmosferę w szatni.