Chelsea - Manchester United

Chelsea - Manchester United

David Luiz i Danny Welbeck walczą o piłkę (fot. Philip Oldham / COLORSPORT / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Chelsea pokonała 1:0 (0:0) Manchester United i awansowała do półfinału Pucharu Anglii. Jedyną bramkę zdobył w 49. minucie Demba Ba. The Blues w półfinale zagrają z drugą drużyną z Manchesteru - City.
 90+5 min.
Koniec! Dubletu w tym roku Manchester United nie zdobędzie. Chelsea w półfinale Pucharu Anglii zmierzy się z Manchesterem City. Awans jest zasłużony, londyński klub był dzisiaj po prostu lepszy.
 90+3 min.
Demba Ba schodzi, w jego miejsce Torres.
 90+3 min.
Young dośrodkowuje, uderza znowu van Persie. Tym razem głową, ale znowu nad bramką.
 90+1 min.
Oscar schodzi, zastępuje go Moses.
 90+1 min.
Sędzia dolicza cztery minuty.
 90 min.
Teraz żółty kartonik ogląda Oscar.
 89 min.
Mata w odstępie 30 sekund nie strzela bramki z 10 metrów i przerywa kontrę Valencii. Żółta kartka.
 88 min.
VAN PERSIE! ALEŻ ZEPSUŁ! To była piłka na wagę dogrywki! Świetna, dynamiczna akcja United. Young dograł piłkę na szósty metr do Holendra, który źle się złożył do strzału i uderzył w trybuny.
 86 min.
Demba Ba urywa się w polu karnym i sam na sam nie radzi sobie z De Geą. Na dodatek wcześniej fauluje i sędzia i tak przerywa grę.
 84 min.
Goście grają bez pomysłu. Długie podania na Hernandeza nic nie dają. Diabły tylko raz zagroziły poważnie bramce Cecha - ale wtedy bramkarz Chelsea popisał się cudowną interwencją.
 81 min.
Błyskawiczna kontra United. W decydującym momencie z piłką w powietrzu mija się jednak van Persie.
 80 min.
Welbeck schodzi, w jego miejsce Young.
 78 min.
Piłka przypadkowo trafia do Maty przed polem karnym. Hiszpan długo się nie zastanawia i uderza - ponad bramką.
 77 min.
Azpilicueta dostaje żółtą kartkę.
 76 min.
Kwadrans do końca. Nie będzie pojedynku obu klubów z Manchesteru w półfinale Pucharu Anglii?
 74 min.
Valencia uderza z dystansu. Ładnie, ale Cech koniec końców tylko odprowadza piłkę wzrokiem.
 73 min.
Chelsea dalej naciera. Jeżeli ktoś tu strzeli bramkę to na ten moment gospodarze drugą.
 72 min.
The Blues ruszają z kontrą. Okazję prawie znowu miał Hazard - w ostatniej chwili zatrzymał go Jones.
 70 min.
20 minut do końca. Czy goście pokażą dlaczego znani są z wygrywania przegranych meczów?
 67 min.
HAZARD! Powinno być po meczu! Carrick nieszczęśliwie podaje do Belga, który od razu wchodzi w pole karne i uderza na dalszy słupek. Myli się nieznacznie.
 66 min.
Carrick decyduje się na strzał z dystansu widząc bierność kolegów w polu karnym. Wysyła piłkę w sektor kibiców swojego klubu.
 65 min.
Ryan Giggs zmienia słabego dzisiaj Naniego.
 63 min.
MATA! Totalnie niekryty Hiszpan dostaje dobre podanie i wpada w pole karne. Uderza jednak tylko w boczną siatkę.
 61 min.
Ferguson wytacza działa. Cleverleya zmienia Robin van Persie. Problem w tym, że Holender od początku roku strzela ślepakami.
 61 min.
PETR CECH! CO ZA KOSMICZNA INTERWENCJA! Danny Welbeck dośrodkowuje ostro piłkę w pole karne, a Hernandez uderza głową z TRZECH metrów. Czeski bramkarz Chelsea w ostatniej chwili wyciąga rękę i blokuje strzał!
 60 min.
Rzut wolny dla The Blues. Gospodarze wybijają piłkę. Goście ruszają z kontrą, Bertrand stopuje Hernandeza. Żółta kartka.
 58 min.
Ciężko powiedzieć co zrobi Ferguson. Szkot wysłał na rozgrzewkę... wszystkich.
 56 min.
Valencia wychodzi z kontrą i dośrodkowuje ze skrzydła w pole karne do Welbecka. Ten jednak zanim przyjął piłkę na klatkę sfaulował rywala.
 54 min.
Brzydki faul Cleverleya. Żółta kartka.
 51 min.
Zafrasowana mina Alexa Fergusona. Można się spodziewać szybkich zmian.
 49 min.
Niesamowite uderzenie Senegalczyka! Dośrodkowanie Maty w pole karne za linię obrony. Demba Ba rusza do piłki, podnosi nogę niemal na wysokość swojej głowy i uderza. Piłka ląduje w bramce.
 49 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! DEMBA BA!
 47 min.
Bez historii. Nani najpierw prosto w mur, po chwili w ręce Cecha.
 46 min.
Jones nieporadnie przedziera się w pole karne Chelsea. Udaje mu się jednak wywalczyć rzut wolny tuż przed polem karnym.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
De Gea po dośrodkowaniu w pole karne łapie piłkę, ale kontry nie rozpocznie. Przerwa.
 45+1 min.
Oscar podaje do dobrze ustawionego Mikela, który uderza z linii pola karnego. Będzie rzut rożny.
 45+1 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne Cecha. Welbeck... kiksuje głową.
 44 min.
Rzut wolny dla gości. Nani dorzuca piłkę, jeden z zawodników przedłuża podanie, Evra walczy o piłkę z Luizem i Cechem. Będzie korner.
 41 min.
Rzut wolny dla Chelsea. Mata dośrodkowuje w pole karne, De Gea od razu łapie piłkę i wysyła ją do Hernandeza. Meksykanin oddaje zadziwiający strzał z 30 metrów. Piłka totalnie zmienia swój tor lotu. Cech rzuca się w lewo, a piłka nagle skręca do środka bramki. Bramkarz instynktownie zostawia nogę i odbija futbolówkę.
 39 min.
HAZARD! Zdejmuje piłkę z nogi Oscarowi i uderza z piętnastu metrów. W trybuny.
 38 min.
NANI! Ależ próba! Portugalczyk dostał piłkę na środku boiska. Ruszył w stronę bramki Cecha i kiedy wszyscy czekali na podanie - uderzył z 30 metrów. Mocno, tuż przy słupku. Zaskoczony Cech mógł nie zdążyć.
 37 min.
Ramires uderza z dystansu. Lekko, ale celnie. De Gea pewnie chwyta futbolówkę.
 34 min.
Rzut wolny dla Chelsea po zagraniu ręką Naniego. David Luiz uderza bezpośrednio. Bardzo, bardzo, bardzo źle. Piłka ląduje na trybunach.
 33 min.
Kolejna okazja Demba Ba! Tym razem blokuje go jednak Smalling.
 31 min.
Mamy pierwszy strzał! Hazard wykłada piłkę niekrytemu Ba, który świetnie uderza na bliższy słupek, ale jeszcze lepiej broni De Gea.
 28 min.
Rzut wolny dla United. Wrzutka w pole karne, Cech musi piąstkować. To jego dzisiaj pierwsza interwencja. Prawie pół godziny za nami.
 26 min.
Hernandez przekombinował. Po kontrze wpadł w pole karne i złamał do środka. Zamiast strzelać zaczął jednak przekładać piłkę bez końca i w końcu... poślizgnął się. Sytuację do oddania strzału bez wątpienia miał.
 24 min.
Czerwonym Diabłom ewidentnie brakuje kontuzjowanego Rooneya. Nie ma kto "szarpnąć". Widać to było i z Sunderlandem, widać i dzisiaj.
 22 min.
Cole naciągnął mięsień i udał się do szatni. Zastąpił go Bertrand.
 20 min.
Ależ to zepsuł Nani! Welbeck napędza kontrę i Diabły ruszają trzech na trzech. Portugalczyk podaje do Hernandeza... za plecy.
 17 min.
Welbeck próbuje szybko zagrać w pole karne do Cleverleya, ale gra bardzo niedokładnie. Zadziwia postawa kibiców Chelsea - na trybunach słychać właściwie tylko sympatyków... gości.
 15 min.
Kwadrans za nami. Na Old Trafford niecały miesiąc temu było już 2:0. Dzisiaj nie było jeszcze żadnego strzału.
 13 min.
Gospodarze spokojnie grają piłką. 40 metrów od bramki De Gei. Prostopadłe piłki w pole karne na razie The Blues nie wychodzą.
 11 min.
Błyskotliwie Welbeck. Rusza z piłką spod własnej bramki, mija dwóch rywali, zatrzymuje się na Ivanoviciu.
 10 min.
Teraz dośrodkować próbuje Oscar. Piłka wylatuje za boisko.
 9 min.
Goście na chwilę przyspieszają grę. Kilka podań z pierwszej piłki i Valencia ma komfortową okazję do wykonania dokładnej wrzutki w pole karne. Gra za mocno.
 7 min.
Każdy kontakt z piłką Ferdinanda kończy się buczeniem z trybun. To "kara" dla piłkarza za to, że... odmówił gry w kadrze przeciwko San Marino.
 5 min.
Początek dość senny. Piłkarzom przeszkadza jednak prawdopodobnie nie wczorajsze święto, a mecz sprzed dwóch dni.
 3 min.
Czerwone Diabły ustawione na początku trochę jak Chelsea w pamiętnym dwumeczu z Barceloną z zeszłego sezonu. Konkretny autobus pod bramką, a The Blues prowadzą atak pozycyjny.
 1 min.
Tym razem przed początkiem spotkania Sir Alex Ferguson i Rafa Benitez podali sobie ręce.
 1 min.
Gramy.

Zawodnicy wychodzą na murawę.

Składy:

Chelsea:
Cech - Azpilicueta, Ivanović, Luiz, Cole - Obi Mikel, Ramires, Hazard, Mata, Oscar - Ba

Manchester United: De Gea - Smalling, Jones, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Cleverley, Nani - Hernandez, Welbeck

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 13:30.
W Pucharze Anglii - rozgrywanym od dekad według tych samych zasad - nie ma spotkań rewanżowych. Spotkanie z 10 marca na Old Trafford miało być jedyne. "Czerwone Diabły" tamten pojedynek rozpoczęły fenomenalnie - już w piątej minucie bramkę zdobył Hernandez, a sześć minut później Cecha pokonał Rooney. Około 30. minuty stała się jednak dla kibiców gospodarzy rzecz niezrozumiała - wicemistrzowie Anglii dosłownie stanęli w miejscu, a The Blues ruszyli do ataku. Bramki Hazarda i Ramiresa z drugiej połowy sprawiły, że konieczne stało się rozegranie rewanżu - tym razem na Stamford Bridge.

Oba zespoły mają bardzo napięty terminarz - zaledwie dwa dni temu grały w Premier League. Manchester United na wyjeździe wymęczył wygraną 1:0 z Sunderlandem, a Chelsea przegrała w Southampton 1:2. Żaden z klubów nie grał jednak w optymalnym składzie - właśnie z powodu dzisiejszej potyczki. Chelsea na dodatek we czwartek musi grać w Lidze Europy. To stawia podopiecznych Rafy Beniteza w ekstremalnie trudnej sytuacji.

Chelsea ma problem zresztą nie tylko z kalendarzem, ale i ze składem. Nie jest pewny udział w dzisiejszym spotkaniu rozgrywającego The Blues, Juana Maty. Hiszpan zmaga się z przeziębieniem, które wyeliminowało go z sobotniego meczu.