NA ŻYWO: Atletico Madryt - Real Madryt

NA ŻYWO: Atletico Madryt - Real Madryt

Falcao i Pepe walczą o piłkę (fot. ENRIQUE DE LA FUENTE / ACTIONPLUS / FOTO OLIMPIK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Real Madryt pokonał Atletico 2:1 (1:1) w derbach stolicy Hiszpanii. Wynik meczu już w czwartej minucie otworzył Radamel Falcao. "Królewscy" wyrównali po trafieniu samobójczym w 13. minucie Juanfrana. Gola na wagę trzech punktów zdobył Angel Di Maria w 64. minucie spotkania. Real dzięki wygranej prawdopodobnie zapewnił sobie wicemistrzostwo.
 90+3 min.
Koniec. W Madrycie bez zmian - Real znowu lepszy od Atletico. Gospodarze mieli tym razem odrobinę pecha z powodu trafienia samobójczego Juanfrana. Real Madryt prawdopodobnie właśnie zapewnił sobie wicemistrzostwo Hiszpanii.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 87 min.
Koke szuka dośrodkowaniem Falcao. Znajduje tylko Lopeza.
 85 min.
FILIPE LUIS! Bomba z ostrego kąta trafia w boczną siatkę.
 84 min.
Adrian rusza skrzydłem. Szuka podaniem Diego Costy, ale znajduje Albiola. Generalnie goście szanują piłkę, a gospodarze za nią biegają. A czas ucieka.
 82 min.
Gospodarze spieszą się. Grają przez to coraz bardziej niechlujnie.
 80 min.
Rzut rożny dla Atletico. Lopez jest faulowany w ataku.
 78 min.
Ciekawa akcja gospodarzy. Dużo szybkich podań w wykonaniu zawodników Atletico. Koniec końców Diego Costa w polu karnym nie ma miejsca do oddania strzału.
 77 min.
Di Maria schodzi z boiska. Za niego Modrić.
 73 min.
Diego Costa znalazł sposób na zdobycie bramki. Wyłożył się w polu karnym i dostał żółtą kartkę.
 72 min.
Adrian zmienia Raula Garcię.
 71 min.
Mocny strzał Moraty z dystansu. Courtois broni na raty.
 70 min.
Essien opuszcza boisko. Zastępuje go Varane.
 67 min.
Zmiana: Xabi Alonso zastępuje Kakę.
 63 min.
Gospodarze napierali, napierali i napierali, a "Królewscy" wyprowadzili jedną kontrę w drugiej połowie! Prostopadłe podanie Benzemy do wbiegającego w pole karne Di Marii. Perfekcyjny strzał Argentyńczyka na dalszy słupek.
 63 min.
GOOOOOOOOOOL! DI MARIA!
 61 min.
Żółtą kartką ukarany zostaje Raul Garcia.
 60 min.
Dośrodkowanie w pole karne Koke. Raul Garcia zgrywa piłkę głową do Falcao, który jednak przegrywa pojedynek z Essienem. Kolumbijczyk szuka jeszcze rzutu karnego, ale sędzia nie daje się nabrać.
 57 min.
Raul Garcia uderza z dystansu. Metr od lewego słupka.
 56 min.
GABI! ALEŻ TO ZEPSUŁ! Ewidentnie spanikował! Świetna klepka z Raulem Garcią. Gabi sam na sam z bramkarzem uderzył kilka metrów od bramki.
 56 min.
Juanfran dośrodkowuje piłkę w pole karne Lopeza. Bramkarz Realu łapie piłkę po raz enty w tym spotkaniu.
 52 min.
Gospodarze wściekle atakują, ale grają okropnie niedokładnie. Real dla odmiany w ofensywie nie istnieje na ten moment.
 49 min.
Raul Garcia uderza głową w dość trudnej sytuacji. Lopez niepewnie łapie piłkę.
 48 min.
Od początku drugiej połowy duże, trochę niehiszpańskie, tempo.
 46 min.
Gramy.
 45 min.
Sędzia pierwszej połowy nie przedłuża. Zaczęło się ostro, później emocje nieco opadły.
 44 min.
Costa dostaje świetne podanie z głębi pola za linię obrony, ale z pierwszej piłki uderza nad poprzeczką. Na dodatek sędzia odgwizduje spalonego, którego nie powinno być.
 41 min.
COURTOIS! CO ZA OBRONA! Szybka akcja Realu - Benzema dostaje piłkę w polu karnym, ale sam na sam nie radzi sobie z belgijskim bramkarzem!
 41 min.
Żółta kartka dla Moraty za faul taktyczny.
 40 min.
Ciekawe derby Madrytu - trochę przypominają ligę angielską. Dużo miejsca na boisku, nie ma dokładnego pressingu, mnóstwo gry skrzydłami i dośrodkowań.
 38 min.
A kibicom nudzi się doping własnej drużyny i zaczynają się docinki. Po trybunach niesie się chóralne "Messi, Messi, Messi"...
 37 min.
Di Maria dośrodkowuje z kolei za płasko.
 37 min.
Jeszcze raz Kaka. Brazylijczyk za mocno podniósł piłkę, ale będzie kolejny rzut rożny - z drugiej strony boiska.
 36 min.
Rzut wolny dla Realu. Kaka uderza bezpośrednio? A może to było mocne dośrodkowanie? W każdym razie będzie korner.
 34 min.
Dominacja Atletico trwa w najlepsze. Real może dziękować Juanfranowi na ten moment.
 31 min.
Koke dorzuca piłkę, Godin strzela głową, ale bardzo niecelnie. Doskonała centra Koke.
 30 min.
Morata fauluje Diego Costę tuż przed polem karnym, będzie rzut wolny.
 27 min.
Chaotyczna gra na Vicente Calderon. Straty piłki sypią się z obu stron.
 25 min.
Żółta kartka dla Koke.
 24 min.
Rzut wolny dla Atletico. Koke gra prosto w rękawice Lopeza.
 22 min.
Chwila spokoju po szalonym początku.
 20 min.
Znakomite dośrodkowanie Gabiego i fatalny strzał głową Falcao. Lopez miał szczęście tym razem.
 18 min.
Żółta kartka dla Khediry.
 13 min.
Dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Realu. Di Maria posyła piłkę w pole karne, Juanfran wpycha ją do własnej bramki... klatką piersiową.
 13 min.
GOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ JUANFRANA!
 12 min.
Żółta kartka dla Filipe Luisa.
 10 min.
Rzadki obrazek w Madrycie - Atletico zamyka Real w polu karnym.
 7 min.
Gubią się goście. Żółta kartka dla Albiola, który przerwał dobrą akcję Atletico.
 4 min.
Fatalne zachowanie "Królewskich"! Lopez wypluwa po rzucie wolnym piłkę przed siebie, dopada do niej Godin, który podrzuca futbolówkę przed bramkę. Falcao pakuje ją głową do siatki z metra.
 4 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FALCAO!
 3 min.
Żywiołowy początek meczu. Goście grają w bardzo rezerwowym składzie, ale utrata mistrzostwa jeszcze dzisiaj im nie grozi - Barcelona zremisowała w Bilbao z Athletikiem 2:2. Duma Katalonii straciła bramkę w samej końcówce meczu.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Atlético Madryt:
Courtois - Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luis - Mario, Gabi, Koke, Raúl García - Diego Costa, Falcao

Real Madryt: Diego López - Albiol, Pepe, Carvalho, Nacho; Essien, Khedira - Di María, Kaká, Morata - Benzema
"Królewscy" wrócili do Madrytu na tarczy po laniu, jakie sprawił im w Dortmundzie Robert Lewandowski. Kibice Los Blancos długo nie zapomną porażki 1:4 z niemieckim zespołem. Zanim jednak dojdzie do rewanżu w Lidze Mistrzów drużyna Jose Mourinho musi się skupić na derbach Madrytu.

Od wielu lat Atletico nie może utrzymać ligowego tempa Realu. Dość powiedzieć, że Los Colchoneros ostatni raz sięgnęli po mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 1995-96. Oba zespoły najczęściej grały więc o pietruszkę. W tym roku jest jednak inaczej - drugi w tabeli Real ma zaledwie trzy punkty przewagi nad świetnie radzącym sobie Atletico. W razie wygranej "Królewscy" prawdopodobnie zapewnią sobie wicemistrzostwo. W razie porażki może być różnie.

Liczby oczywiście przemawiają za bardziej utytułowanym klubem. Atletico nie wygrało u siebie na Vicente Calderon z Realem już od czternastu lat. Dzisiaj jednak okazja ku temu będzie doskonała - Real wystąpi tego wieczoru bez Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nabawił się urazu w trakcie rozgrzewki przed meczem z Borussią, cały mecz grał z bólem, dzisiaj nie ma go nawet w kadrze meczowej.