NA ŻYWO: Robin Haase - Jerzy Janowicz

NA ŻYWO: Robin Haase - Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (fot. Andrzej $zkocki Szkocki / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Robina Haase 6:4, 4:6, 6:4, 6:3 i awansował do trzeciej rundy Roland Garros.
 13:533:6
I koniec! Haase chyba przestał wierzyć w swoje możliwości - przegrał ostatnie podanie do zera. Janowicz wygrywa 6:4, 4:6, 6:4, 6:3 i awansuje do trzeciej rundy Roland Garros.
 13:503:5
Wymiana ciosów trwa. Obaj tenisiści pod koniec meczu świetnie serwują, teraz Polak wygrał ze stratą jednego punktu.
 13:463:4
Haase też wygrywa podanie na sucho. Obaj panowie mogą iść na taką wymianę do końca, nie mamy nic przeciwko.
 13:452:4
Janowicz wygrywa następne podanie do zera. Jeszcze dwa gemy.
 13:422:3
Haase jeszcze walczy. Wygrywa swoje podanie ze stratą trzech piłek. Holender ma na koncie 23 winnery i 26 niewymuszonych błędów. Polak odpowiednio 55 i 44.
 13:381:3
Polak idzie za ciosem po zwycięstwo - wygrywa swoje podanie do zera dzięki dobremu serwisowi. Janowicz dopisał sobie na konto kolejnego asa.
 13:351:2
Jest przełamanie! Haase ugrał tylko jeden punkt przy swoim podaniu. Jeżeli Janowicz utrzyma tę przewagę do końca seta, wygra cały mecz.
 13:321:1
Znowu było gorąco. Haase zmarnował jednak okazję do przełamania, Polak dogonił go, wyrównał i wygrał podanie. To już czwarty set, a do tej pory "Jerzyk" miał tylko trzy asy serwisowe. Rywal... jeden. A to wszystko w pojedynku tenisistów znanych z serwisu.
 13:271:0
To mógł być wymarzony początek czwartego seta. Janowicz zmarnował jednak break-pointa, a Haase wyrównał i wygrał podanie.
 13:194:6
Udało się - Janowicz wygrywa drugiego seta. Zaczęło się nerwowo, bo pierwsze dwie piłki padły łupem Haasego, ale dalej Polak był już bezbłędny. 2:1 w setach dla "Jerzyka".
 13:144:5
Janowicz ugrał dwie piłki, ale Haase wygrał swoje podanie - oby ostatnie w tym secie. Teraz "Jerzyk" i okazja na wygranie drugiego seta.
 13:113:5
Janowicz wygrywa swoje podanie. Jeszcze jeden gem i wygra drugiego seta. Teraz pod presją jest Haase, który nie może sobie pozwolić już w tej partii na błąd.
 13:073:4
Janowicz chciał po raz kolejny przełamać rywala i zbliżyć się do wygranej. Nie udało się - przy równowadze lepiej zagrał Haase.
 13:032:4
Udało się - Janowicz wygrywa swoje podanie po przełamaniu, ale znowu było ciężko. Haase doprowadził do równowagi, ale Polak przyłożył się na koniec do zagrywki.
 12:552:3
Jest kolejne przełamanie Polaka. Janowicz doprowadził do równowagi, zdobył przewagę i wykorzystał break-pointa. Teraz żeby nie stracił przełamania tak łatwo jak w poprzedniej partii.
 12:522:2
"Jerzyk" w końcu wraca na właściwe tory. Polak wygrywa swoje podanie do zera.
 12:482:1
A Haase znowu bezproblemowo wygrywa swojego gema. Janowicz popełnił w tym meczu już 38 niewymuszonych błędów i siedem podwójnych błędów serwisowych. Rywal odpowiednio siedemnaście i zero.
 12:451:1
Janowicz w bólach wygrywa swoje podanie. Polak potrzebował aż dwóch przewag, aby wygrać gema.
 12:401:0
Haase dalej w gazie. Wygrywa podanie na sucho. Janowicz pogubił się totalnie.
 12:376:4
Niestety - Haase kontynuuje swoją serię. Holender przełamuje Polaka do piętnastu i wygrywa seta. 1:1.
 12:335:4
Haase idzie za ciosem i błyskawicznie wygrywa swoje podanie. Teraz Polak jest pod presją.
 12:314:4
Niesamowite rzeczy wyprawia dzisiaj Janowicz na korcie. Po raz drugi w tym secie zaraz po przełamaniu rywala Polak daje się sam przełamać. Za pierwszym razem do zera, teraz ugrał tylko jedną piłkę.
 12:273:4
Jest przełamanie Janowicza! Tym razem łodzianin był skuteczny - przy stanie 40:30 miał tylko jednego break-pointa - i wykorzystał go.
 12:233:3
Janowicz wygrywa swoje kolejne podanie ze stratą dwóch piłek. U Polaka szwankuje dzisiaj jego najsilniejsza broń - serwis. Do tej pory Janowicz zdobył tylko dwa punkty po asach serwisowych, popełnił za to pięć podwójnych błędów serwisowych.
 12:183:2
To mogło być przełamanie, ale Janowiczowi znowu zabrakło zimnej krwi. Polak zmarnował dwa break-pointy. Haase wyrównał i po drugiej przewadze wygrał podanie.
 12:132:2
Janowicz wyraźnie zdenerwował się utratą przełamania i to bez wygranej piłki. To podanie wygrał do zera.
 12:102:1
Przełamanie powrotne odbudowało Holendra, który oddał Janowiczowi przy swoim podaniu dwie piłki, ale gema wygrał wyraźnie.
 12:061:1
I po przewadze. Przełamanie powrotne, Haase wygrywa podanie Janowicza na sucho. Polak popełnił dwa podwójne błędy serwisowe.
 12:040:1
Janowicz doskonale zaczyna drugi set! Polak co prawda marnuje pierwszą okazję na przełamanie, ale dwukrotnie doprowadza do równowagi, kiedy rywal ma przewagę, a następnie wygrywa podanie Holendra.
 11:554:6
Nerwowo, ale udało się. Polak szybko zdobył trzy punkty, a następnie... zmarnowal trzy piłki setowe. Ostatecznie Janowicz wziął się za siebie, zdobył dwa kolejne punkty i wygrał pierwszy set.
 11:514:5
Jest przełamanie! Polak wygrał do zera podanie Haase. Teraz jeszcze jeden własny gem i jest po pierwszym secie.
 11:484:4
I następne nerwowe podanie Janowicza. Holender doprowadził do równowagi, ale przełamania znowu nie było. Polak ma znacznie niższą skuteczność od rywala przy pierwszym podaniu.
 11:434:3
Ależ zepsuł ten gem Janowicz! Polak szybko doprowadził do stanu 40:0 i... zepsuł trzy break-pointy. Haase zdobył pięć kolejnych punktów i wygrał swoje podanie. Takie okazje trzeba wykorzystywać.
 11:393:3
Kolejny nerwowy gem Polaka - Haase znowu mógł przełamać Janowicza. Przy stanie 30:40 łodzianin wziął się jednak do pracy - wyrównał, osiągnął przewagę i wygrał gema.
 11:333:2
Haase idzie znacznie lepiej - wygrywa gema na sucho. Holender - jeżeli nie zepsuje pierwszego podanai - ma stuprocentową skuteczność.
 11:322:2
Nerwowo przy drugim podaniu Janowicza. Haase miał nawet okazję do przełamania, ale Polak doprowadził do równowagi. Janowicz potrzebował dwóch przewag, aby wygrać ostatecznie podanie.
 11:242:1
Haase gładko wygrywa swoje podanie. Jeżeli nic się nie zmieni będą nas czekały w tym meczu tie-breaki. I to nie jeden.
 11:211:1
Janowicz wygrywa swoje podanie i też traci tylko jeden punkt. Polak ma jednak olbrzymie problemy z zagrywką. Wykorzystał tylko jedno z pięciu pierwszych podań w tym gemie - ostatnie. Za to od razu posłał asa serwisowego.
 11:171:0
Haase zgodnie z przewidywaniami dobrze serwuje. Swoje podanie wygrywa ze stratą tylko jednego punktu.
 11:14
Zaczynamy. Pierwszy podaje Haase.
 11:06
Czekamy na rozpoczęcie meczu.
Na korcie siódmym, na którym Polak miał wczoraj rozegrać swoje spotkanie, udało się przeprowadzić od godziny 11 rano niewiele ponad jedno spotkanie. Po kilkugodzinnej grze, przerywanej opadami deszczu, Marina Eraković pokonała Dominikę Cibulkovą 6:2, 2:6, 6:4.

Drugi mecz z przerwami - pomiędzy Stanislasem Wawrinką i Horacio Zeballosem - trwał do godziny 20:00, kiedy organizatorzy ogłosili, że tego dnia będą chcieli już tylko dokończyć rozpoczęte mecze. Ostatecznie nawet tego spotkania nie udało się dograć do końca. Janowiczowi natomiast po całodziennym oczekiwaniu nie pozostało nic innego jak nastawić się na grę w piątek.

Dzisiaj Jerzy Janowicz i Robin Haase mają grać jako pierwsi na korcie szesnastym. To oznacza, że ich mecz uda się na pewno rozegrać - oby bez przerw. Przypomnijmy, że Holender jest sklasyfikowany na 66. miejscu w rankingu ATP. Tak jak "Jerzyk", jest znany z mocnego serwisu.