NA ŻYWO: Polska - Liechtenstein

NA ŻYWO: Polska - Liechtenstein

Marcin Komorowski walczy o piłkę (fot. TOMASZ JAGODZINSKI/KRAKFOTO/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski pokonała Liechtenstein 2:0 (0:0) w meczu towarzyskim, w którym z kadrą pożegnał się Jerzy Dudek. Bramki dla biało-czerwonych strzelali Artur Sobiech i Maciej Rybus.
 90 min.
Sędzia ma dość - koniec. Polska wygrywa z Liechtensteinem 2:0. Ostatni mecz Jerzego Dudka, na plus Bereszyński i Zieliński.
 89 min.
Bereszyński dwa razu dobrze dośrodkowuje. Najpierw wszyscy z piłką się mijają, po chwili Sobiech uderza niecelnie.
 88 min.
Liechtenstein po pierwszej chyba stracie Zielińskiego próbuje wyjść z akcją. Ale jest spalony.
 84 min.
To powinien być gol! Piłka po rzucie rożnym dosłownie spadła pod nogami Sobiecha. Napastnik obrócił się z piłką i... skiksował? Przeszkodził mu stoper? Napastnik Hannoveru uderzył tak, że piłka nie dotoczyła się do bramki z kilku metrów.
 83 min.
Gubser zmienia Wiesera.
 83 min.
Bereszyński po raz kolejny dynamicznie wchodzi w pole karne. Jego dośrodkowanie zostaje jednak zablokowane.
 81 min.
Quintansa zmienia Gur.
 79 min.
... I nagle dośrodkowanie w pole karne Boruca. Bramkarz Southampton nie zasnął jednak pod słupkiem i szybko złapał piłkę.
 79 min.
Rybus strzelił bramkę i schodzi. W jego miejsce Łukasik.
 75 min.
Kwadrans do końca - czy zobaczymy więcej bramek?
 72 min.
Indywidualna akcja Rybusa - zawodnik Spartaka przejął piłkę na środku boiska, rozpędził się z piłką, minął rywala, wpadł w pole karne, podciął piłkę i przelobował bramkarza.
 72 min.
GOOOOOOOOOL! RYBUS!
 71 min.
Dośrodkowanie z narożnika słabe - obrońcy Liechtensteinu wybijają futbolówkę pod nogi Koseckiego, który uderza niecelnie.
 71 min.
Rzut wolny z ponad 20 metrów. Rybus uderza bezpośrednio - bardzo słabo. Ale będzie rzut rożny.
 68 min.
Wchodzi Kosecki w miejsce Mierzejewskiego.
 67 min.
Rybus zgrabnym zwodem mija rywala na skrzydle, ale dośrodkowuje prosto w rękawice bramkarza. Znowu robi się sennie na stadionie Cracovii.
 64 min.
Jędrzejczyk schodzi ze stopera i naciera... prawym skrzydłem. Wykłada piłkę w pole karne, tam robi się wielka kopanina. W końcu futbolówka trafia do Boenischa, który uderza na wiwat.
 61 min.
Zieliński! Po rzucie rożnym Mierzejewski zagrał mu piłkę na granicę pola karnego. Pomocnik uderzył niewiele ponad bramką.
 59 min.
Beck schodzi z boiska. W jego miejsce Yildiz.
 57 min.
Bereszyński znowu świetnie wchodzi prawą stroną boiska. Legionista wpada w pole karne i wykłada piłkę Sobiechowi. Ten jednak tym razem się mocno myli.
 53 min.
Ależ to zrobił Zieliński! Młody pomocnik Udinese rozejrzał się po boisku i z głębi pola zagrał prostopadle pomiędzy obrońcami - idealnie pod linię końcową, na dobieg dla Bereszyńskiego. Legionista z pierwszej piłki dograł do Sobiecha, który tylko dostawił nogę.
 53 min.
GOOOOOOOL! SOBIECH!
 51 min.
BOENISCH! Dobry strzał głową po rzucie rożnym. Jeszcze lepiej obronił jednak Bicer.
 50 min.
Rybus efektownie mija dwóch rywali w drodze w pole karne. Jego strzał zostaje jednak zablokowany.
 49 min.
Polacy od początku próbują atakować. Na razie takie same efekty jak przed przerwą.
 46 min.
Trzy zmiany w reprezentacji Polski: Boenisch za Wawrzyniaka, Zieliński za Grosickiego, Bereszyński za Salamona. Zmiany również u rywali: Bicer zastąpił Jehle, Vogt za Oehriego, Kaufmann za Fricka.
 46 min.
Gramy.
 45+1 min.
Przerwa. Jak na razie olbrzymie rozczarowanie. Po przerwie chyba nie obędzie się bez dortmundczyków, bo skończy się bezbramkowym blamażem.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę, chyba tylko z powodu zmiany Dudka.
 43 min.
Rzut rożny dla biało-czerwonych. Potworne zamieszanie, ale goście wybijają. Po chwili na boisko wbiega dwóch kibiców i dopiero to rozruszało trochę pozostałych kibiców na trybunach. Bo piłkarzom na razie o nie wychodzi.
 40 min.
Mierzejewski uderza z... 30 metrów? 35 metrów? Trochę strzał rozpaczy - Polacy oczywiście przeważają i to oni grają piłką, ale im bliżej pola karnego, tym gorzej. Teraz biało-czerwoni już nawet nie marnują okazji, ponieważ ich nie tworzą.
 38 min.
Rybus wyszedł do prostopadłego podania w pole karne. Ubiegł go jednak najbardziej doświadczony w kadrze Liechtensteinu Frick.
 34 min.
34 minuty i owacja na stojąco. Jerzy Dudek został wybitnym reprezentantem, zmienił go Artur Boruc. Dudka pożegnał szpaler polskich kadrowiczów.
 31 min.
Pół godziny za nami. Będzie potrzebny rzut karny tak jak z San Marino?
 28 min.
JEHLE! KAPITALNIE! Grosicki świetnie rozegrał piłkę z Mierzejewskim, który wyprzedził obrońców i sam na sam nie poradził sobie z golkiperem rywali.
 26 min.
Jeszcze jeden rzut rożny - piłka przelatuje nad polem karnym i opuszcza boisko.
 25 min.
Komorowski! Po rzucie rożnym z dystansu, a po rykoszecie piłka odbija się od górnej części poprzeczki.
 25 min.
Rybus naciera prawą flanką i wbija piłkę w pole karne. Grosicki wybiega przed obrońcę i... znowu brakuje strzału.
 22 min.
Ponad dwadzieścia minut za nami. Na razie wygląda to - jak na mecz z półamatorami - źle.
 20 min.
Wieser chciał sprawdzić Dudka. Uderzał więc bezpośrednio z miejsca na wrzutkę. I to był jego błąd - piłka poszybowała ponad bramką.
 19 min.
Żółta kartka dla Komorowskiego - dał się ograć Haslerowi jakby to był Messi.
 18 min.
Dudek się chyba dzisiaj nie nagra - Boruc już się rozgrzewa. Tymczasem z dystansu uderza Mierzejewski. W środek bramki.
 16 min.
W ciągu minuty znakomite okazje strzeleckie mieli Grosicki i Mierzejewski. Trudno się zdecydować który z Polaków grających w Turcji gorzej przyjął piłkę.
 15 min.
Gromkie brawa dla Dudka - bramkarz musiał wybijać piłkę po tym, jak zawodnicy Liechtensteinu przycisnęli i Salamon pogubił się.
 13 min.
Rybus dośrodkowuje z rzutu wolnego. Tym razem zaskakująco źle.
 12 min.
Grosicki urywa się Quintansowi, który decyduje się na powalenie Polaka. Żółta kartka.
 11 min.
Rybus zaskakująco dobrze dośrodkowuje piłkę po rzucie rożnym. Zaskoczył chyba tym kolegów - Liechtenstein wybija.
 10 min.
Rozpędzony Wawrzyniak wpada w pole karne i dostaje podanie. Lewy obrońca Legii w ostatniej chwili zostaje zablokowany.
 7 min.
Polacy grają sobie z Liechtensteinem jak Barcelona z hiszpańskimi drugoligowcami. Kilka szybkich podań, wejście w pole karne i... Grosiki z kilku metrów nie trafia w bramkę.
 5 min.
O randze tego meczu niech świadczy fakt, że kibice nie dopingują Polski jako takiej. Po trybunach niesie się tylko "Dudek, Dudek".
 3 min.
Mierzejewski wypuszcza Grosickiego. Niestety dla "Grosika" boisko Cracovii okazało się za krótkie.
 2 min.
To nie będzie jak mecz z San Marino. Zawodnicy Liechtensteinu nie ustawiają się pod własną bramką i nie czekają na karę.
 1 min.
Gramy.
 20:58
Hymn Liechtensteinu za nami, czas na Mazurek Dąbrowskiego.
 20:57
Liechtenstein: Peter Jehle - Yves Oehri, Martin Stocklasa, David Hasler, Mario Frick - Ivan Quintans, Nicolas Hasler, Martin Buechel, Mathias Christen, Sandro Wieser - Thomas Beck
 20:55
Zawodnicy wychodzą na murawę. Z opaską kapitańską - Dudek.
 20:23
Znamy już skład biało-czerwonych na mecz z Liechtensteinem. Od pierwszej minuty zagra na bramce Jerzy Dudek.

Polska: Jerzy Dudek - Artur Jędrzejczyk, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak, Marcin Komorowski - Ariel Borysiuk, Adrian Mierzejewski, Adam Matuszczyk, Kamil Grosicki, Maciej Rybus - Artur Sobiech.
Spotkanie z Mołdawią będzie wyjątkowo istotne. Polaków po eliminacyjnej porażce z Ukrainą interesują już tylko trzy punkty w każdym meczu. Ewentualny remis lub porażka zredukuje i tak już niskie szanse na mundial praktycznie do zera.

Spotkanie z Liechtensteinem jest oczywiście próbą generalną przed meczem z Kiszyniowie - tym bardziej, że Waldemar Fornalik musi wypróbować nowe ustawienie obrony. Z powodu kontuzji zgrupowanie opuścili lub w ogóle nie wzięli w nim udziału Damien Perquis, Kamil Glik, Łukasz Piszczek oraz Marcin Kowalczyk.

Podczas meczu rozegranego na stadionie Cracovii z reprezentacją pożegna się Jerzy Dudek. Były bramkarz Liverpoolu ma na koncie 59 występów w kadrze i z tego tytułu nie znajduje się jeszcze w Klubie Wybitnego Reprezentanta. Dudek, choć nie gra w piłkę zawodowo od dwóch lat, dzisiaj dostanie dla siebie trochę czasu na boisku. Ile? Nie wiadomo - Waldemar Fornalik na konferencji prasowej przyznał, że podejmie decyzję na odprawie.