NA ŻYWO: Piast Gliwice - Karabach Agdam

NA ŻYWO: Piast Gliwice - Karabach Agdam

Tomasz Podgórski i Marcin Robak (fot. Piotr Charchula / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Piast Gliwice zremisował 2:2 z Karabachem Agdam i pożegnał się z europejskimi pucharami. Po 90. minutach gliwiczanie prowadzili 2:1 i sędzia zarządził dogrywkę, w której bramkę na wagę awansu zdobyli goście z Azerbejdżanu.
 120 min.
Koniec. Piast wygrał po 90. minutach, zremisował po dogrywce i odpadł po dwumeczu z Karabachem.
 118 min.
Żółta kartka dla bramkarza Karabacha, Varvodicia, za opóźnianie wznowienia gry. Piast ma jeszcze jakieś dwie minuty na zdobycie dwóch goli. Borussia z Malagą zdążyła.
 118 min.
Rzut rożny dla Piasta. Dobre dośrodkowanie, skacze i uderza głową Król. Niecelnie.
 114 min.
Piast rozpaczliwie próbuje coś zrobić. Docekal przyjmuje piłkę na linii pola karnego, obraca się i uderza... po trybunach niosą się gwizdy. Docekal uderzył gdzieś w okolice narożnika.
 110 min.
Piast jest w beznadziejnej sytuacji - ma dziesięć minut na strzelenie dwóch bramek. Cieszą się kibice Karabacha, których do Polski przyleciało... czterech.
 108 min.
Ależ to zawalili Zbozień i Szumski do spółki! Kontrę Karabacha zaczął od Almeida, który zagrał długą piłkę do Kapolongo. Wydawało się, że jest niegroźnie - Kapolongo przyjął piłkę dopiero na granicy pola karnego. Napastnik jednak złamał do środka, wykorzystał fatalne krycie Zbozienia (półtora metra odstępu) i uderzył przy bliższym słupku. Wtedy zawiódł Szumski - choć krył bliski słupek, to dał sobie wbić bramkę - piłka przeleciała tuż obok niego i zatrzepotała w siatce.
 108 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! KAPOLONGO!
 106 min.
Gramy.
 105 min.
Krótka przerwa. Jeszcze kwadrans i zapewne rzuty karne.
 105 min.
Obie drużyny biją już w mur. Należy się spodziewać rzutów karnych.
 101 min.
Sadygov uderza z dobrych 35 metrów. Mocno, niecelnie.
 100 min.
Fatalna! strata Horvatha na własnej połowie. Na szczęście zawodnicy Karabacha nie potrafili tego wykorzystać.
 90+7 min.
Podgórski dośrodkowuje podobnie jak przy przewrotce Robaka. Tym razem jednak piłkę łapie bramkarz rywali.
 90+6 min.
Cicman zmienia Izvolta.
 90+4 min.
Rzut wolny dla Piasta. Podgórski dorzuca piłkę w szesnastkę, nikt jej nie atakuje - piłka spada pod nogami gości, którzy szybko ją wybijają.
 91 min.
Gramy dalej.
 90+3 min.
A więc jednak. Mamy dogrywkę. Za chwilę jej początek.
 90+3 min.
Żółta kartka dla Docekala.
 90+1 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 90 min.
Szumski ratuje swój zespół! Almeida - totalnie niewidoczny w drugiej połowie - zerwał się do kontry po stracie gospodarzy. Już wyprzedzał Klepczyńskiego, ale za bardzo zagrał sobie piłkę do przodu - wybił ją Szumski.
 88 min.
Na dobrą sprawę w drugiej połowie Piast miał jedną okazją. Karabach... zero.
 85 min.
Gelashvili schodzi, zastępuje go Kapolongo.
 81 min.
Dziesięć minut do końca. Karabach już ma dość, zawodnicy Piasta też już nie atakują zbyt ciekawie. Szkoda tej poprzeczki Matrasa - zanosi się na dogrywkę i nerwy.
 79 min.
Rzut rożny dla Piasta. Podgórski dośrodkowuje i... Reynaldo rusza z kontrą. Ale szybko daje sobie odebrać futbolówkę.
 76 min.
Nadirov schodzi, w jego miejsce Guseynov. I kwadrans do końca.
 74 min.
Docekal zmienia Hanzela. 193 cm wzrostu - w sam raz na stałe fragmenty gry.
 73 min.
Pocieszające jest, że polski zespół już całkowicie opanował środek pola. Czwarty zespół poprzedniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy chce uniknąć dogrywki. Teraz główkował Izvolt. Niecelnie.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca. Gliwiczanie wierzą w stałe fragmenty gry - piłka leci w pole karne już nie tylko po rzutach rożnych i wolnych, ale nawet po wyrzutach z autu. Ale to może się udać.
 68 min.
Piast zagęszcza środek pola. Lazdins wchodzi za Jurado.
 66 min.
Dobra akcja zawodników Karabacha! Agolli dośrodkował piłkę w pole karne Szumskiego. Obrońcy Piasta przysnęli, na szczęście dla nich zamykający akcję Yusifov nie trafił głową w bramkę.
 63 min.
Mamy pierwszą zmianę. George'a, zdobywcę bramki, zmienia Yusifov.
 61 min.
Pół godziny do końca regulaminowego czasu gry. Jeżeli nie zobaczymy więcej goli to czeka nas pół godziny dodatkowego czasu gry.
 58 min.
Almeida również zostaje ukarany żółtym kartonikiem.
 56 min.
Matras nie ma drugiej bramki, ma za to żółtą kartkę.
 53 min.
MATRAS! POPRZECZKA! To mogła być jego druga bramka dzisiaj! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przeskoczył wszystkich o dwie głowy i uderzył - również głową. Zabrakło niewiele.
 52 min.
Ależ szczęście Karabacha! Arbiter był zbyt pobłaźliwy. Rzut rożny dla gości skończył się kontrą Jurado. Hiszpan już po oddaniu piłki został chamsko popchnięty przez Teliego. To mogła być jego druga żółta kartka. Nawet powinna.
 50 min.
Groźna kontra Karabacha. Nadirov zagrał piłkę przed bramkę jednak zbyt głęboko - Reynaldo nie zdążył.
 49 min.
Wyrównany początek drugiej połowy - w oczy rzuca się jednak znacznie szybsza gra gospodarzy. Trener Marcin Brosz chyba poczuł okazję.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Piast prowadzi, ale mimo wszystko wynik jest lepszy niż gra.
 45 min.
Ależ szczęście Piasta! Reynaldo wyłożył piłkę rozpędzonemu Agolliemu, ten wpadł w pole karne i spod linii końcowej wbił futbolówkę przed bramkę. Szumski minął się z piłką, na jego szczęście Gelashvili też nie zdążył. A bramka była pusta!
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 41 min.
Żółta kartka dla Gelashvilego.
 38 min.
Piast w natarciu, goście z Azerbejdżanu gubią się. Zespół trenera Brosza musi to wykorzystać!
 36 min.
Ależ akcja gliwiczan! Piłkę na skrzydle dostaje Podgórski. Urodzony w Gliwicach zawodnik decyduje się na dośrodkowanie z okolic narożnika pola karnego - trafia idealnie do Robaka, pomiędzy dwóch obrońców. Robak uderza... przewrotką! Piast wrócił do gry!
 36 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! ROBAK! GOL PRZEWROTKĄ!
 33 min.
Trzy rzuty rożne dla gości pod rząd w krótkim odstępie czasu. Gliwiczanie łatwo sobie radzą.
 30 min.
ROBAK! Kolejna świetna okazja po rzucie rożnym - zawodnik Piasta zgrał piłkę głową, ale nikt nie przeciął jej lotu wzdłuż bramki.
 29 min.
Zbozień uderzył z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarz Karabacha instynktownie odbił piłkę ręką, ale z dobitką Matrasa z metra nie miał już szans.
 29 min.
GOOOOOOOOOOOOL! MATRAS!
 27 min.
Żółta kartka dla Teliego. Chwilę wcześniej Podgórski miał okazję w polu karnym rywali, ale piłka po przyjęciu na klatkę piersiową za bardzo mu odskoczyła.
 25 min.
GEORGE! ALEŻ TO ZMARNOWAŁ! Azerowie kilkoma podaniami świetnie rozegrali piłkę, do ostatniego podania z pierwszej piłki wystartował Reynaldo, wpadł w pole karne i wyłożył blachę George'owi. Szumski się już położył na murawie, a George z sześciu metrów... przestrzelił.
 21 min.
Dwadzieścia minut za nami. Piast bez jednej groźnej sytuacji. Tymczasem Gelashvili wpada w pole karne gospodarzy, ogrywa Zbozienia jak juniora i... strzela z niemal zerowego kąta. Gdyby podawał pewnie byłoby 2:0.
 18 min.
Zawodnicy Piasta zostawiają rywalom zbyt wiele miejsca. Goście swobodnie rozgrywają piłkę na jeden, dwa kontakty, w końcu trafia ona do Reynaldo w pole karne. Jego strzał zostaje zablokowany w ostatniej chwili.
 17 min.
Gospodarze grają schematycznie. Odbiór piłki w obronie i długa piłka do ataku z pominięciem linii pomocy. To w ogóle nie działa. A Karabach uczy rywali kultury gry.
 14 min.
Na trybunach jest Collins John, który dzisiaj pochwalił się na Twitterze, że podpisał już umowę z Piastem. Nie ma zbyt tęgiej miny. Podobnie jak trener Brosz - jego podopieczni nie mają pomysłu na odpowiedź.
 11 min.
Trudna sytuacja Piasta - gliwiczanie potrzebują dwóch goli, żeby w ogóle doprowadzić do rozgrywki.
 8 min.
Popis niekompetencji w drużynie Piasta. Najpierw Robak zgubił piłkę, po chwili okazało się, że w obronie nie ma Zbozienia, który poszedł za akcją do przodu. Dalej zawiódł Horvath, który nie skasował kontry Reynaldo - choć górował warunkami fizycznymi, dał się przepchnąć. Reynaldo ze skrzydła dograł piłkę na nos George'owi, który tylko dostawił nogę.
 8 min.
GOOOOOOOOOOOL! GEORGE!
 6 min.
Reynaldo rozpędza się z piłką. Wpada w pole karne, próbuje minąć Horvatha - bezskutecznie.
 4 min.
Na razie grę prowadzą gospodarze. Oby tak do końca spotkania. Goście na razie cierpliwie i spokojnie.
 1 min.
I już korner dla Piasta. Podgórski dośrodkowuje, piłka wylatuje poza pole karne, z dystansu uderza Król. Nieźle - piłka ląduje na górnej siatce.
 1 min.
Gramy.

Zawodnicy wychodzą już na murawę.

Piast:
Szumski, Król, Horvath, Klepczyński, Zbozień, Matras, Hanzel, Izvolt, Podgórski, Jurado, Robak

Karabach: Varvodić, Qarayev, Medvedev, Reynaldo, Gelashvili, Sadygov, George, Nadirov, Almeida, Teli, Agolli
Gliwiczanie na wyjeździe przegrali z Karabachem 1:2. Mecz zaczął się dla polskiego zespołu bardzo dobrze, bo od strzelonej bramki, ale gospodarze zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie.

Zawodnicy Piasta nie złożyli jednak broni. Trener Marcin Brosz zapowiedział wręcz walkę o awans i stwierdził, że jego zespół potrafi wyeliminować Karabach. Sprzymierzeńcem jego podopiecznych na pewno będzie dzisiaj pogoda. W Polsce jest zwyczajnie chłodniej niż w Azerbejdżanie o tej porze roku, polscy piłkarze nie są przyzwyczajeni do gry w takich warunkach.

Pomimo porażki na wyjeździe gliwicki zespół może optymistycznie patrzeć w przyszłość dzięki zdobytej na wyjeździe bramce. Dzisiaj - w przypadku wygranej 1:0 - to Piast będzie się cieszył z awansu.