NA ŻYWO: Arsenal Londyn - Bayern Monachium

NA ŻYWO: Arsenal Londyn - Bayern Monachium

Wojciech Szczęsny (fot. Phillip Oldham / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Arsenal Londyn 0:1. W pierwszej połowie oglądaliśmy dwa niewykorzystane rzuty karne. Od 37. minuty gospodarze grali w osłabieniu po tym, jak czerwona kartką został ukarany Wojciech Szczęsny. W drugiej połowie dominowali goście. W 54. minucie Toni Kroos otworzył wynik meczu a w 88. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller.
 90+2 min.
Koniec spotkania! Bayern pewnie wygrywa z Arsenalem 0:2.
 90+1 min.
Co tu się dzieje? Kroos z 18 metrów trafia w słupek!
 90 min.
Jeszcze Goetze oddał potężny strzał, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
 88 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 0:2!

Idealne dogranie Lahma w pole karne i świetne wejście Muellera, który precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Fabiańskiego!
 88 min.
Koscielny rzucił się do ofensywy, ale został zatrzymany w środkowej strefie boiska. Arsenal bezradnie próbuje wydostać się z z własnej połowy.
 86 min.
Rosicky faulował Kroosa i obejrzał żółtą kartkę.
 82 min.
Kolejna indywidualna akcja Robbena, ale Holender wywalczył tylko rzut rożny.
 79 min.
Zmiana w Bayernie. Alcantara opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Pizarro.
 78 min.
Alaba zagrywał do Goetzego, który zamiast strzelać próbował jeszcze podawać górą.
 77 min.
Robben znalazł się z piłką za... linią końcową. Od bramki Fabiański.
 75 min.
Oxlade-Chamberlain opuszcza boisko, w jego miejsce Rosicky.
 74 min.
Kolejna szansa Bayernu! Lahm dograł idealnie w pole karne a Goetze uderzał głową. Piłkę w ostatnim momencie wybił Mertesacker.
 70 min.
Robben! Holender strzelał lewą nogą, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka.
 68 min.
Arsenal biega za piłką. Goście prowadzą grę i "Kanonierzy" nawet nie mają szans rozwinąć skrzydeł.
 65 min.
Kolejna zmiana w Bayernie. Mandżukić opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Mueller.
 63 min.
Szansa Bayernu! Idealne podanie do wychodzącego Robbena, który trafił w słupek z bliskiej odległości!
 61 min.
Długa wymiana podań Bawarczyków zakończona dośrodkowaniem, ale Fabiański złapał piłkę.
 58 min.
Rozluźniony Bayern po objęciu prowadzenia gra swoje. Czy Arsenal zdoła jeszcze przejąć inicjatywę?
 55 min.
Sanogo faulował Neuera i otrzymał żółtą kartkę.
 54 min.
GOOOOOOOOOOL! Bayern prowadzi 0:1!

Kroos popisał się pięknym strzałem zza pola karnego i pewnie umieścił piłkę w siatce.
 53 min.
Firmowa akcja Robbena, zejście do środka i strzał lewą nogą. Dobrze wyczuł to Fabiański i pewnie złapał piłkę.
 52 min.
Koscielny świetnie znalazł się w akcji ofensywnej, ale źle przyjął piłkę i pewnie interweniował Neuer.
 50 min.
Bayern rozgrywa piłkę przed polem karnym rywali, ale na razie bez pomysłu. Cofnięci gracze Arsenalu.
 48 min.
Strzelał Kroos z 16 metrów, ale Fabiański po raz kolejny pewnie łapie piłkę.
 48 min.
Pewna interwencja Fabiańskiego po rzucie rożnym gości.
 47 min.
Mamy zmianę w Bayernie. Rafinha pojawił się za Boatenga, który ma na koncie żółtą kartkę.
 45 min.
Początek drugiej połowy.
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy remis 0:0. Wracamy za chwilę.
 45+2 min.
Mandżukić ukarany żółtą kartką.
 43 min.
Ostra walka na boisku, ale brak klarownych sytuacji.
 40 min.
Coś niesamowitego! Alaba nie strzela karnego!
 39 min.
Wymuszona zmiana. Fabiański stanie między słupkami a boisko opuści Cazorla.
 37 min.
Koniec meczu dla Szczęsnego! Polak faulował Robbena w polu karnym.
 37 min.
Świetna interwencja Koscielnego. Mandżukić za długo zbierał się z piłką i obrońca gospodarzy zachował się bardzo przytomnie.
 35 min.
Sagna źle zagrywa w środkowej strefie, Goetze przejął piłkę, ale szybko pozbierała się defensywa "Kanonierów".
 33 min.
Dobre wyjście Szczęsnego po dośrodkowaniu Lahma.
 31. min
Kontuzjowany Gibbs musi opuścić boisko. Zastąpi go Monreal.
 29 min.
Ładnie przedzierał się z piłką Goetze, odegrał przed pole karne, ale ostatecznie nic nie wyszło z tej akcji.
 25 min.
Oxlade-Chamberlain chciał zagrać do środka w pole karne, ale naciskany przez obrońców wywalczył rzut rożny.
 23 min.
Szansa Arsenalu! Długa piłka w kierunku Sanogo, który świetnie minął obrońcę i wpadł w pole karne. W porę wyszedł z bramki Neuer i wybił futbolówkę w ostatniej chwili.
 21 min.
Bardzo niecelny strzał Flaminiego zza pola karnego.
 20 min.
Posiadanie piłki: Arsenal - 43%, Bayern - 57%
 17 min
Lahm chciał zagrać do środka, ale obrońca Bayernu wywalczył tylko rzut rożny.
 12 min.
Dobre tempo tego spotkania, Bayern coraz częściej gości przy piłce.
 8 min.
Broni Neuer! Oezil nie wykorzystał rzutu karnego!
 8 min.
Karny dla Arsenalu! Faulowany w polu karnym był Oezil. Boateng ukarany żółtą kartką.
 7 min.
Instynktowny strzał Sanogo, Neuer zdołał wybić piłkę i zażegnał niebezpieczeństwo.
 6 min.
Cazorla strzelał lewą nogą, ale piłkę zablokował obrońca.
 3 min.
Świetny strzał Kroosa sprzed szesnastki, ale fantastyczną interwencją popisał się Szczęsny wybijając piłkę na rzut rożny.
 2 min.
Od początku gospodarze ruszyli do ataku. Sanogo indywidualnie przedzierał się pod pole karne, ale obrońcy nie dali się oszukać.
 20:450:0
Zaczynamy! Od środka Arsenal.
 20:43
Obie drużyny już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów.
 20:05
Składy:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Flamini, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Oezil, Cazorla, Sanogo

Bayern: Neuer, Lahm, Dante, Boateng, Alaba, Alcantara, Martinez, Robben, Goetze, Kroos, Mandżukić

W środę na Emirates Stadium zmierzą się drużyny, które bardzo dobrze radzą sobie w krajowych rozgrywkach. Bayern w tym sezonie nie przegrał jeszcze w Bundeslidze i jest osamotnionym liderem. Nad drugim Bayerem Leverkusen ma już 16 punktów przewagi. Niewiele gorzej spisuje się Arsenal. „Kanonierzy” są na drugim miejscu w tabeli, a do pierwszej Chelsea tracą tylko punkt.

Rywalizacja w fazie grupowej Ligi Mistrzów dla obu ekip miała być tak naprawdę formalnością. Arsenal długo był w komfortowej sytuacji, ale koniec końców zakończył zmagania w grupie F na drugim miejscu z dorobkiem 12 punktów. Tyle samo miała pierwsza Borussia Dortmund i trzecie Napoli, więc o ostatecznym układzie zadecydował bilans bramek. Bayern, który rywalizował w grupie D z Manchesterem City, Viktorią Pilzno i CSKA Moskwa zaliczył tylko jedną porażkę. Podopieczni Josepa Guardioli przegrali na Allianz Arenie z "The Citizens" 2:3. Nie przeszkodziło to Bawarczykom awansować z pierwszego miejsca z 15 punktami na koncie.

Obie drużyny mają problemy kadrowe i w środę na pewno nie zobaczymy w Londynie kilku kontuzjowanych piłkarzy. Trener Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z Theo Walcotta, Thomasa Vermaelena, Aarona Ramsey’a, Abou Diaby’ego i Kima Kallstroma. Z kolei Bayern będzie musiał radzić sobie bez Xherdana Shaqiriego i Francka Ribery’ego. Brak tego ostatniego to z pewnością największe osłabienie niemieckiej drużyny. Francuz przeszedł operację i nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry.

Emocji na Emirates Stadium bez wątpienia nie zabraknie. Bayern triumfował w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i z pewnością będzie chciał powtórzyć sukces sprzed roku. Arsenal jest jednak trudnym przeciwnikiem i może pokrzyżować plany Bawarczykom już w 1/8 finału. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami spektakularnego widowiska.  Czy Wojciech Szczęsny zatrzyma ekipę Pepa Guardioli?