NA ŻYWO: Manchester United - Manchester City

NA ŻYWO: Manchester United - Manchester City

Kadr z poprzednich derbów (fot. Sportimage / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United przegrał z Manchesterem City w derbowym meczu 0:3. Goście objęli prowadzenie już w 1. minucie po trafieniu Dżeko. Po przewie w 56. minucie Bośniak po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Toure, któy pokonał bramkarza pewnym strzałem z linii pola karnego.
 90+3 min.
Koniec spotkania! Manchester City pokonał na Old Trafford Manchester United 0:3.
 90+3 min.
Jeszcze Mata zagrywał górą w pole karne, ale nikt nie ruszył do tego podania. Gospodarze już chyba bez wiary czekają na końcowy gwizdek.
 90+1 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 0:3! Toure przyjął piłkę, łatwo ograł Evrę i pewnym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza!
 90 min.
Na spalonym Toure. Chyba nic już się nie zmieni w tym spotkaniu.
 89 min.
Kompany faulował Hernandeza.
 86 min.
Zabaleta padł w polu karnym w starciu z Valencią, ale nie było mowy o rzucie karnym.
 85 min.
Manchester United próbuje jeszcze złamać defensywę rywali, ale graczom Davida Moyesa brakuje dokładności.
 82 min.
Bramkarz Manchesteru City rozgrywa świetne spotkanie. Zaliczył już kilka efektownych interwencji.
 81 min.
Rooney świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale Hart wybił piłkę.
 79 min.
Negredo zmienił strzelca dwóch bramek w tym spotkaniu - Dżeko.
 79 min.
Valencia zmarnował dobrą kontrę gospodarzy popisując się niedokładnym zagraniem do Rafaela.
 77 min.
Otatnia zmiana w ekipie United. Hernandez zmienia Welbecka.
 76 min.
Evra próbował dośrodkowywać z lewej strony, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.
 74 min.
Opuszcza boisko Nasri. W jego miejsce pojawi się Milner.
 72 min.
Rafael zagrrywał w pole karne, od razu na strzał z kilku metrów zdecydował się Welbeck, ale Hart instynktownie obronił!
 71 min.
Welbeck wypracował sobie pozycję do strzału w polu karnym, ale uderzył zbyt czytelnie i Hart pewnie złapał piłkę.
 70 min.
Fernandinho oddał bardzo mocny strzał zza pola karnego, ale zabrakło mu precyzji i piłka poleciała w trybuny.
 69 min.
W ekipie gości Garcia zmienia Navasa.
 66 min.
Fellaini opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Valencia.
 65 min.
Kontra United, Rooney wyszedł z piłką, ale osamotniony szybko został zatrzymany przez rywali.
 62 min.
Ferdinand przeciął podanie w pole karne wybijając piłkę na rzut rożny.
 60 min.
Manchester United w fatalnej sytuacji. A rywale ciągle naciskają i walczą o kolejne trafienia!
 56 min.
GOOOOOOOOOOOL! 0:2! Dżeko wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i mocnym strzałem w prawy górny róg posłał piłkę do siatki!
 55 min.
Płaskie dośrodkowanie Rooneya, ale piłka ląduje w rękawicach Harta.
 53 min.
Mogło być 0:2! Fernandinho minimalnie niecelnie uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
 52 min.
Mata zaliczył kolejną łatwą stratę. Goście znowu zdominowali to spotkanie.
 50 min.
Sędzia dopatrzył się spalonego po podaniu do Silvy.
 47 min.
Clichy zagrywał do Dżeko, który zdecydował się na strzał, ale piłka odbiła się od jednego z rywali. Gospodarze znowu w opałach.
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę. Słabo spisującego się Cleverleya zastąpił Kagawa.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę! Czy Manchester United zdoła odrobić straty?
 45+3 min.
Koniec pierwszej części spotkania! Manchester United przegrywa z Manchesterem City 0:1 po bramce Dżeko z 1. minuty. Wracamy po przerwie.
 45+3 min.
Fernandinho faulował Rooneya i obejrzał żółtą kartkę.
 45+1 min.
Rooney dobrze wypatrzył wbiegającego w pole karne Rafaela, ale zagrał trochę za mocno i piłka opuściła boisko.
 45 min.
Dośrodkowanie Rooneya z rzutu rożnego, Hart wybija piłkę!
 43 min.
Fellaini walczył o pozycję w polu karnym, dostał wysoka piłkę, którą jeden z rywali wybił na rzut rożny.
 43 min.
Goście dosłownie bawią się z rywalami rozgrywając piłkę.
 40 min.
Sznasa United! Najpierw w piłkę nie trafił Rooney, przed szansą stanął Mata, ale posłał piłkę w trybuny.
 37 min.
Jones przerwał groźną akcję gości w ostatnim momencie przecinając podanie w pole karne.
 36 min.
Gospodarze przy piłce, ale nic z tgeo nie wynika. Gracze "The Citizens" dobrze się ustawiają w kryciu.
 32 min.
Rzut rożny dla City, ale obrońcy United wybili piłkę w bezpieczną strefę.
 30 min.
Fellaini ukarany żółtą kartką.
 30 min.
Gospodarzom brakuje pomysłu w akcjach ofensywnych, przez co szybko tracą piłkę na połowie rywali.
 28 min.
Zbyt głębokie zagranie Evry w pole karne i bramkarz wyjaśnia sytuację.
 25 min.
Fellaini dostał piłkę w pole karne i oddał strzał z powietrza wprost w broniącego Harta!
 22 min.
Piłka w rękach Harta po uderzeniu Rooneya.
 21 min.
Welbeck przetrzymał piłkę w polu karnym, zdecydował się na strzał, ale piłka trafiła w jednego z rywali.
 19 min.
Dżeko dostał świetne podanie w pole karne i strzelał z bliskiej odległości. De Gea popisał się fantastyczną interwencją!
 17 min.
Żółta kartka dla Welbecka.
 14 min.
W końcu akcja United. Da Silva nie zdołał jednak wrzucić piłki w pole karne i zmarnował dobrą okazję.
 13 min.
Kompany ukarany żółtą kartka za faul na Welbecku.
 12 min.
Dżeko zagrywał do środka, ale Silva pilnowany przez rywala w polu karnym nie zdołał skończyć tej akcji.
 11 min.
Pierwsze 10 minut za nami a "Czerwone Diabły" nie istnieją na boisku. Totalna dominacja gości.
 9 min.
Mogło być 0:2! Fatalną stratę zaliczyli gospodarze na własnej połowie, piłkę przejął Silva, przedarł się w pole karne, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców.
 8 min.
Gracze City mają dużo swobody. Zepchnęli gospodarzy do defensywy.
 5 min.
Toure strzelał z dystansu, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji.
 1 min.
GOOOOOOOOOOOOL! Co za początek! Najpierw Nasri trafił w słupek, potem w zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się pod nogami Dżeko, który z bliska umieścił piłkę w siatce!
 20:45
Zaczynamy! Od środka Manchester City.
 20:41
Za chwilę pierwszy gwizdek w derbach Manchesteru! Oba zespoły są już na boisku.
 20:05
Składy:

Manchester United: De Gea, Da Silva, Ferdinand, Jones, Evra, Carrick, Cleverley, Fellaini, Mata, Welbeck, Rooney

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Toure, Fernandinho, Nasri, Silva, Navas, Dżeko

Manchester United w obecnym sezonie spisuje się fatalnie i zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli. Do pierwszej Chelsea Londyn traci aż 18 punktów. Ostatnio „Czerwone Diabły” wywalczyły awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów dzięki wygranej z Olympiakosem Pireus w rewanżowym meczu 3:0, jednak pewne jest, że sukcesy w europejskich pucharach nie zrekompensują słabej postawy na ligowych boiskach. Jeśli podopieczni trenera Davida Moyesa nie zaczną regularnie punktować, w przyszłym sezonie mogą nie zagrać nawet w Lidze Europy.

W zupełnie innej sytuacji jest Manchester City, który walczy o mistrzostwo Anglii. „The Citizens” mają trzy zaległe mecze w Premier League, ale obecnie są na trzecim miejscu w tabeli. Drużyna trenera Manuela Pellegriniego zakończyła już swój udział w Lidze Mistrzów po porażce w dwumeczu z Barceloną.

Dużym osłabieniem United będzie brak Robina van Persiego, który w meczu z Olympiakosem  ustrzelił hat-tricka i doznał kontuzji kolana. Najlepszy strzelec ekipy z Old Trafford będzie pauzował co najmniej miesiąc. W barwach Manchesteru City we wtorek na pewno nie zagra Sergio Aguero. Argentyńczyk zmaga się z urazem uda.

– Nie sądzę, abyśmy byli faworytami w jakimkolwiek spotkaniu. To właśnie dlatego futbol jest najpopularniejszym sportem na świecie – powiedział szkoleniowiec „The Citizens” Manuel Pellegrini. Wydaje się jednak, że chilijski trener nie chciał niepotrzebnie podgrzewać atmosfery, ponieważ patrząc na formę obu zespołów, to Manchester City ma większe szanse na zwycięstwo w derbach. Atutem „Czerwonych Diabłów” będzie gra przed własną publicznością, co w pojedynkach z lokalnymi rywalami ma ogromne znaczenie. Czy to jednak wystarczy? Manchester United z trenerem Davidem Moyesem na czele musi w końcu udowodnić, że ciągle jest piłkarską potęgą. Jeden mecz niczego nie zmieni, ale wygrana z rywalem zza miedzy zawsze dodaje pewności siebie.

Jedno jest pewne – po tym meczu Manchester będzie czerwony, albo niebieski. Czeka nas bardzo emocjonujące widowisko.