NA ŻYWO: Chelsea Londyn - Atletico Madryt

NA ŻYWO: Chelsea Londyn - Atletico Madryt

Kadr z pierwszego meczu (fot. ALEX CID-FUENTES / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Atletico Madryt wygrało z Chelsea Londyn 1:3 i zagra w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie po bramce Torresa, ale tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Lopez. W 60. minucie z rzutu karnego na 1:2 trafił Costa, a ostateczny wynik spotkania ustalił w 72. minucie Turan.
 90+5 min.
KONIEC! ATLETICO MADRYT W FINALE LIGI MISTRZÓW!
 90+4 min.
HAZARD SAM NA SAM Z BRAMKARZEM! Górą Curtois, który świetnie wyczuł intencje strzelca.
 90+3 min.
Gospodarze atakują, ale już bez wiary. Słaby strzał Eto'o w polu karnym zablokował jeden z rywali.
 90 min.
To już ostatnie sekundy meczu. Chelsea praktycznie bez szans nawet na remis w tym spotkaniu.
 84 min.
Zmiana w Atletico. Za Turana wchodzi Rodriguez.
 81 min.
Chelsea przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Gospodarze grają górnymi podaniami i najczęściej ich akcje spokojnie wyjaśnia bramkarz, który wyłapuje zbyt mocne dośrodkowania.
 78 min.
Luis wpadł w pole karne i chciał przerzucić piłkę nad bramkarzem, który jednak w ostatniej chwili zdołał interweniować.
 77 min.
Zmiany.W Chelsea Willian opuści boisko, w jego miejsce wchodzi Schurrle. W Atletico Sosa zmienił Costę.
 72 min.
GOOOOOOOOOOL! 1:3! Turan dostał piłkę w pole karne, głową uderzył na bramkę, ale trafił w poprzeczkę. Szybko jednak ruszył do dobitki i bez problemu pokonał bramkarza!
 70 min.
Curtois faulowany w zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym dla Chelsea.
 68 min.
Atletico skupione teraz na własnej połowie. Chelsea rozgrywa piłkę.
 67 min.
Na zmianę decyduje się także Jose Mourinho. Ba wchodzi za Torresa.
 66 min.
Mamy zmianę w Atletico. Za Lopeza wchodzi Garcia.
 65 min.
Teraz żółta kartka dla Lopeza.
 62 min.
Wcześniej Costa dostał żółtą kartkę za zwlekanie z wykonaniem rzutu karnego.
 61 min.
GOOOOOOOOOOL! Costa pewnie wykorzystuje jedenastkę! Atletico jest bardzo blisko finału Ligi Mistrzów.
 59 min.
Eto'o faulował w polu karnym i mamy rzut karny dla Atletico!
 54 min.
Zmiana w Chelsea. Eto'o pojawia się na boisku w miejsce A. Cole'a.
 53 min.
Mogło być 2:1! Terry uderzał głową w polu karnym, ale fantastyczną interwencją wykazał się Courtois.
 52 min.
Atletico w natarciu. Lewą nogą płasko uderzał Tiago, ale Schwarzer nie dał się zaskoczyć.
 48 min.
Turan uderzał z ostrego kąta w polu karnym, ale bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45 min.
Z powodu awarii nasza relację zaczynamy od drugiej połowy. Za utrudnienia przepraszamy.

Do przerwy Chelsea Londyn remisuje z Atletico Madryt 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie po bramce Torresa, ale tuż przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Lopez.
 20:00
Składy:

Chelsea: Schwarzer, Ivanović, Cahill, Terry, A. Cole, Willian, Ramires, Luiz, Azpilicueta, Hazard, Torres

Atletico: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Luis, Koke, Tiago, Suarez, Turan, Costa, Lopez

W pierwszym meczu pomiędzy Chelsea i Atletico padł bezbramkowy remis. Drużyna Jose Mourinho zaprezentowała żelazną grę w defensywie, ale w środę z pewnością obrona nie będzie kluczowa w taktyce Chelsea. Na Stamford Bridge rozstrzygnie się, kto awansuje do finału Champions League.

Sztab szkoleniowy angielskiej drużyny walczył z czasem, aby postawić na nogi kluczowych piłkarzy. Kontuzjowani byli Petr Cech, John Terry, Samuel Eto’o oraz Eden Hazard. Cała czwórka jest już do dyspozycji Mourinho. Z kolei Atletico w ogóle nie może narzekać na problemy kadrowe. Diego Simeone nie będzie mógł skorzystać tylko z pauzującego za kartki Gabiego.

Mimo że faworytem środowego półfinału Ligi Mistrzów jest Chelsea, która gra na własnym boisku, Jose Mourinho podchodzi do Atletico z dużym respektem. – Przy wyniku 0:0 w pierwszym meczu szanse są równe. My gramy u siebie, ale ten remis jest dobry dla Atletico, nie dla nas – powiedział Mourinho.

Diego Simeone liczy, że jego zespół sprawi niespodziankę w starciu z Chelsea. – Moi piłkarze są podekscytowani i gotowi do gry. Wiemy, że będzie ciężko, ale my chcemy iść do przodu i uzyskać pozytywny wynik – skomentował trener Atletico.

Czekają nas wielkie emocje na Stamford Bridge. W środę wyjaśni się, czy Real zagra w finale Ligi Mistrzów przeciwko swojemu dawnemu trenerowi, czy może będziemy świadkami derbów Madrytu? Początek spotkania Chelsea Londyn – Atletico Madryt o 20:45.