NA ŻYWO: Argentyna - Bośnia i Hercegowina

NA ŻYWO: Argentyna - Bośnia i Hercegowina

Reprezentacja Argentyny (fot. EXPA/ Picagency/ Kenta Jönsson / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Argentyna pokonała Bośnię i Hercegowinę 2:1 w pierwszym meczu w grupy F na mundialu w Brazylii. Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla bałkańskiej drużyny, bo już w 3. minucie do własnej bramki piłkę skierował Kolasinac. Na 2:0 podwyższył w 65. minucie Lionel Messi. Honorową bramkę dla Bośniaków zdobył w końcówce spotkania Ibisević.
 90+3 min.
Koniec! Argentyna wygrywa z Bośnią i Hercegowiną 2:1.
 90+3 min.
Messi trafił w boczną siatkę z ostrego kąta. Rozpocznie bramkarz.
 90 min.
Bośnia znowu przyspieszyła, a Argentyna długo rozgrywa piłkę.
 88 min.
Zmiana. Biglia wszedł za Aguero.
 85 min.
GOOOOOOOOOOL! 2:1!

Ibisević strzelał z bliskiej odległości w polu karnym, piłka przeleciała między nogami bramkarza i wpadła do siatki!
 83 min.
Szybka kontra Argentyny po nieudanej akcji Bośniaków, ale Messi nie dostał piłki w tempo w pole karne.
 81 min.
Argentyńczycy prowadzą grę. Bośniacy chyba nie są już w stanie przejąć inicjatywy.
 77 min.
Świetny rajd z piłką Aguero zakończony efektownym strzałem. Zabrakło trochę precyzji.
 75 min.
Misimović opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Medunjanin.
 72 min.
Kolejna zmiana. Visca wchodzi w miejsce Hajrovicia.
 70 min.
Mujdza opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Ibisević.
 67 min.
Bośnia grała, a Argentynie wystarczyła jedna akcja. Messi zamknął usta krytykom.
 65 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!

Messi dostał piłkę przed polem karnym, znalazł się na linii szesnastki i uderzył przy samym słupku nie do obrony!
 64 min.
Messi wysoko nad poprzeczką z rzutu wolnego.
 64 min.
Aguero faulowany 25 metrów od bramki Bośni. Żółta kartka dla Spahicia.
 61 min.
Messi podał do Aguero, który płaskim strzałem posłał piłkę prosto w bramkarza.
 59 min.
Trudno uwierzyć,ale Argentyna tylko się broni. Bośniacy atakują i jeśli dalej tak będzie wyglądało to spotkanie, możemy być świadkami sporej niespodzianki.
 56 min.
Fatalny strzał Aguero. Z bliskiej odległości posłał piłkę zdecydowanie za wysoko.
 55 min.
Strzał Hajrovicia zza pola karnego, ale Romero nie miał problemów ze złapaniem piłki.
 54 min.
Nie oglądamy klarownych sytuacji w drugiej połowie. Bośnia jest jednak bardziej aktywna w ofensywie.
 50 min.
Rzut wolny dla Bośni 25 metrów od bramki Argentyny... strzelał Hajrović, ale prosto w ręce Romero.
 48 min.
W przerwie mieliśmy dwie zmiany w Argentynie. Za Campagnaro wszedł Gago, a Higuain zastąpił Rodrigueza.
 45 min.
Gramy!
 45+1 min.
Mamy przerwę. Argentyna prowadzi z Bośnią i Hercegowiną 1:0.
 45+1 min.
Nie zachwyca dzisiaj Lionel Messi. Gwiazdor Barcelony kilka razy przedostał się w pole karne rywali, ale jego zagrania do kolegów z zespołu kończą się stratami.
 44 min.
Gra Bośniaków naprawdę może się teraz podobać. Coraz częściej atakują, a Argentyna chyba zgasła po dynamicznym początku spotkania.
 41 min.
Strzał na bramkę Argentyny po rzucie rożnym, ale Romero zdołał zatrzymać piłkę.
 40 min.
Bośnia mimo że przegrywa, dobrze spisuje się w defensywie. Teraz Argentyna cofnięta na własną połowę.
 37 min.
Aguero i Bicakcic zderzyli się w walce o piłkę. Chwilowa przerwa w grze, ale chyba obaj będą mogli grać dalej.
 34 min.
Dżeko obrócił się z piłką przed polem karnym i uderzył na bramkę. Zabrakło mu jednak precyzji.
 31 min.
Rodriguez strzelał z 25 metrów, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
 28 min.
Argentyna nie podejmuje ryzyka w ofensywie, ale stara się kontrolować spotkanie. Bośniacy liczą na kontry, długie zagrania do przodu.
 25 min.
Żółta kartka dla Rojo. Faulowany był Mujdza.
 23 min.
Długie podanie w kierunku Lulicia, ale piłka wyszła za linię końcową.
 19 min.
Dłuższa wymiana podań Argentyny przed polem karnym rywali, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
 17 min.
Bośniacy trochę się rozkręcili, choć Argentyna i tak dłużej utrzymuje się przy piłce.
 13 min.
Szansa Bośni! Hajrović wpadł w pole karne i zabrakło naprawdę niewiele, aby posłał piłkę do siatki. Bramkarz jednak był dobrze ustawiony i przejął futbolówkę.
 9 min.
Argentyna przy piłce. Bośniacy skupieni na defensywie.
 3 min.
GOOOOOOOOOOOL! 1:0!

Dośrodkowanie w pole karne Bośni i Hercegowiny, piłka znalazła się pod nogami Kolasinaca, który niefortunnie skierował ją do własnej bramki!
 1 min.
Gramy! Od środka Argentyna.
 23:55
Obie drużyny już są na boisku. Czas na hymny!
 23:27
Składy:

Argentyna: Sergio Romero, Ezequiel Garay, Federico Fernandez, Hugo Campagnaro, Pablo Zabaleta, Maxi Rodriguez, Javier Mascherano, Angel Di Maria, Marcos Rojo, Lionel Messi, Sergio Aguero

Bośnia i Hercegowina: Asmir Begović, Mensur Mujdza, Emir Spahić, Ermin Bicakcić, Sead Kolasinac, Muhamed Besic, Izet Hajrović, Miralem Pjanić, Zvjezdan Misimović, Senad Lulić, Edin Dżeko

O Argentynie można powiedzieć jedno – jest to drużyna głodna sukcesów. Ostatnie dwa mundiale "Albicelestes" kończyli w ćwierćfinałach. Triumfowali tylko dwa razy – w 1978 i 1986 roku. Największą gwiazdą w drużynie selekcjonera Alejandro Sabelli jest bez wątpienia Lionel Messi. Zawodnik Barcelony ma wielkie osiągnięcia w piłce klubowej, ale do pełni szczęścia brakuje mu Pucharu Świata. 26-latek podkreśla, że bez wahania zamieniłby Złotą Piłkę na zwycięstwo na mundialu. Argentyna to jednak nie tylko Messi, a zbiór piłkarzy z najlepszych klubów świata. O sile drużyny z Ameryki Południowej stanowią m.in Sergio Aguero, Javier Mascherano, Angel Di Maia i Pablo Zabaleta.

Bośnia i Hercegowina w starciu z Argentyną z pewnością nie wystąpi w roli faworyta. Tym bardziej, że dla tej reprezentacji będzie to pierwszy mecz na mundialu w historii. 21. miejsce w rankingu FIFA wskazuje jednak, że to drużyna, z którą po prostu trzeba się liczyć. Kluczowym zawodnikiem w bałkańskiej ekipie jest napastnik Manchesteru City – Edin Dżeko. Można się spodziewać, że to jemu Argentyńczycy poświęcą najwięcej uwagi w przedmeczowej analizie. W barwach Bośni i Hercegowiny jest jednak więcej ciekawych piłkarzy, m.in. Miralem Pjanić z AS Roma oraz Emir Spahić, który na co dzień występuje w Bayerze Leverkusen.

Spotkanie Argentyna – Bośnia i Hercegowina odbędzie się na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro. Mecz poprowadzi arbiter z Salwadoru Joel Aguilar.