NA ŻYWO: Iran - Nigeria

NA ŻYWO: Iran - Nigeria

Iran zremisował bezbramkowo z Nigerią w meczu grupy F podczas brazylijskiego mundialu. To pierwszy remis na mistrzostwach, a spotkanie stało na bardzo niskim poziomie.
 90+2 min.
Dwie minuty i ani sekundy więcej. Trenerzy uśmiechnięci, ale trybuny wygwizdały zawodników. Pierwszy remis i do tego bez bramek. Najgorsze za nami?
 90 min.
Dwie minuty doliczone.
 89 min.
Heydari kończy mecz. Zastępuje go Shojaei. Wygląda na to, że Irańczycy dopną swego i zremisują.
 83 min.
Wtem składna akcja Nigeryjczyków - delikatna podcinka na linię pole karnego, Odemwingie przyjmuje na klatkę i uderza z woleja. Obok bramki, a okazuje się, że i tak przyjął ręką.
 81 min.
Dziesięć minut do końca. Nigeryjczycy grają coraz gorzej, Irańczycy nadal na swojej połowie.
 78 min.
I Dejagah kończy mecz. W jego miejsce Bakhsh.
 77 min.
Świetne dośrodkowanie w pole karne Ngeryjczyków! Dejagah jednak za bardzo wbiegł pod piłkę i już nie było z czego uderzyć.
 75 min.
Żółta kartka dla Andranika Timotiana. Pierwsza w meczu.
 69 min.
Azeez schodzi, w jego miejsce Odemwingie.
 66 min.
Teraz rzut wolny. Hajsafi gra na pierwszy słupek, Montazeri próbuje do niej dopaść... bez efektu.
 65 min.
Korner dla Irańczyków. Dośrodkowanie za wysokie. Bardzo za wysokie. Piłka niemal wypada na auto po drugiej stronie murawy.
 61 min.
Pół godziny do końca. Przed nami pierwszy bezbramkowy remis na tym mundialu?
 58 min.
Mecz płynie według scenariusza z pierwszej połowy. Nigeryjczycy szarpią, próbują, kombinują - i nic. Irańczykom 0:0 pasuje.
 54 min.
Kolejny zmarnowany przez Nigeryjczyków rzut rożny. Znowu za płasko zagrana piłka.
 52 min.
Moses kończy mecz. W jego miejsce Ameobi.
 48 min.
Korner dla Nigerii. Słabe wykonanie, Irańczycy wybijają na aut.
 46 min.
Gramy.
 45+2 min.
Przerwa. Niestety jest to na razie najnudniejszy mecz tego mundialu.
 45 min.
 40 min.
Pięć minut do końca. Nigeryjczycy nacierają, Irańczycy czekają na okazję. Wynik bez zmian.
 34 min.
Okazja dla Iranu! Ghoochannejhad po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderza głową. Enyeama odbił futbolówkę z problemami!
 32 min.
Musa, a to niespodzianka! Reprezentant Nigerii szykował się do wrzutki w pole karne z rzutu wolnego i... uderzył przy słupku. Bramkarz ledwo zdążył.
 30 min.
Oboabona jednak nie może grać. W jego miejsce Yobo.
 27 min.
Czas leci, Nigeryjczycy są wyraźnie lepsi. Wynika z tego jednak coraz mniej...
 23 min.
Onazi przejmuje piłkę i wychodzi z kontrą. Wychodzi szybko, ale podaje do Emenike beznadziejnie.
 20 min.
Oboabona ucierpiał w starciu. Nie wiadomo czy będzie mógł dalej grać.
 17 min.
Wrzutka ze skrzydła w pole karne Iranu. Haghighi łatwo przejmuje piłkę. Nigeryjczycy decydują się na wrzutki od włączających się obrońców, ponieważ ich rywale mocno zagęszczają pole.
 14 min.
Nigeryjczycy rządzą w środku pola, Irańczycy czekają na błędy. Ale o nie może być trudno.
 9 min.
Nigeryjczycy napierają. Najpierw wbicie piłki pod bramkę, potem strzał tuż obok słupka. Afrykańczycy chyba szybko strzelą.
 7 min.
Duże zamieszanie po rzucie rożnym dla Nigeryjczyków. Piłka ląduje w bramce, ale arbiter odgwizduje faul. Chyba trochę pochopnie.
 7 min.
Emenike naciera skrzydłem i zostaje zablokowany. Będzie korner.
 4 min.
Spokojny początek meczu. Irańczycy na razie nie przestraszyli się rywali z Afryki.
 1 min.
Gramy.
 20:58
Składy:

Iran: Alireza Haghighi, Khosro Heydari, Ehsan Hajsafi, Jalal Hosseini, Amir-Hossein Sadeghi, Javad Nekounam, Andranik Teymourian, Pejman Montazeri, Reza Ghoochannejhad, Ashkan Dejagah, Mehrdad Pouladi

Nigeria: Vincent Enyeama, Efe Ambrose, Ahmed Musa, Emmanuel Emenike, John Obi Mikel, Victor Moses, Juwon Oshaniwa, Godfrey Oboabona, Ramon Azeez, Ogenyi Onazi, Kenneth Omeruo
Reprezentacja Iranu zajmuje 43. miejsce w rankingu FIFA. Mundial w Brazylii będzie dla niej czwartym w historii. Ostatni raz Irańczycy zagrali na mistrzostwach w 2006 roku w Niemczech. W drużynie, której trenerem jest Carlos Queiroz jest kilka kluczowych postaci, które z pewnością będą decydować o grze tego zespołu w ofensywie. Trzeba tu wymienić Javada Nekounama, Rezę Ghoochannejhada oraz Ashkana Dejagaha.

Nigeria po raz piąty gości na mundialu. Jej największym sukcesem było dotarcie do 1/8 finału w 1994 i 1998 roku. W rankingu FIFA drużyna z Afryki plasuje się na 44. miejscu. W reprezentacji Nigerii kibice liczą głównie na Emmanuela Emenike oraz Johna Obi Mikela. Ten ostatni jest dobrze znany europejskim kibicom, ponieważ na co dzień reprezentuje barwy Chelsea Londyn.

Dotychczas obie reprezentacje mierzyły się raz – w meczu towarzyskim w 1998 roku 1:0 wygrali Nigeryjczycy.

Sędzią meczu Iran - Nigeria będzie Carlos Vera z Ekwadoru. Początek spotkania o 21:00.