NA ŻYWO: Belgia - Algieria

NA ŻYWO: Belgia - Algieria

Eden Hazard (fot. Gong Bing / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Belgii pokonała Algierię 2:1 w swoim pierwszym meczu na mundialu. "Czerwone Diabły" uważane za czarnego konia mistrzostw musiały jednak pokazać charakter. Algieria prowadziła po pierwszej połowie po golu z rzutu karnego. Trzy punkty Belgom zapewnili po zmianie stron rezerwowi.
 90+3 min.
Koniec! Belgowie nie porwali, Algierczycy sprawili im mnóstwo kłopotów, ale koniec końców - trzy punkty dla "Czerwonych Diabłów". Ta wygrana powinna podnieść ich morale.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 87 min.
Niesamowitego nosa miał selekcjoner Marc Wilmots. Wygraną prawdopodobnie zapewnili mu zawodnicy, którzy zaczęli mecz na ławce.
 84 min.
Medjani schodzi, za niego Ghilas.
 84 min.
FELLAINI! Kolejna wrzutka, tym razem M'Bolhi ratuje swój zespół.
 80 min.
Zaczęło się od przechwytu De Bruyne'a. Hazard ruszył z kontrą, dostrzegł niekrytego Mertensa i zagrał do niego. Ten wpadł w pole karne i po prostu huknął do bramki!
 80 min.
GOOOOL! JEDNAK BELGIA!
 73 min.
Belgowie chyba poczuli okazję. Podopieczni Marca Wilmotsa zdecydowanie przyspieszyli.
 71 min.
Lacen zmienia Mahreza.
 70 min.
Hazard naciera skrzydłem i wycofuje piłkę do De Bruyne'a. Ten po prostu dośrodkowuje, a Fellaini robi użytek ze swojego wzrostu i siły, przepycha się do futbolówki i uderza głową. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki!
 70 min.
GOOOOL! FELLAINI! WILMOTS MIAŁ NOSA!
 66 min.
Vertonghen mógł się zrehabilitować za rzut karny, ale z szesnastu metrów uderzył... fatalnie.
 66 min.
Soudani schodzi, za niego Slimani.
 65 min.
Dembele schodzi, w jego miejsce Fellaini.
 61 min.
"Czerwone Diabły" mają jeszcze pół godziny. Efektów zmian nie widać.
 58 min.
Origi zmienia Lukaku, który dzisiaj był niewidoczny.
 57 min.
Korner dla Algierii. Dochodząca piłka i... MEDJANI! Strzał głową tuż obok słupka. A był odwrócony tyłem do bramki!
 56 min.
Belgowie grają i grają, nagle akcja zaczepna Algierczyków. Piłkę po wrzutce w pole karne wybija jednak Kompany.
 51 min.
Mertens próbuje rozruszać Belgów. Śmiało wchodzi między dwóch obrońców i wbija piłkę pod bramkę spod linii końcowj. Ta jednak ląduje w koszyczku golkipera.
 47 min.
W przerwie Mertens zmienił Chadliego.
 46 min.
Gramy.
 45+1 min.
Przerwa. Algieria robi swoje, zimny prysznic w Belgii.
 45 min.
Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
 44 min.
W końcu jakaś ciekawsza akcja Belgów. Cóż z tego, skoro Chadli źle sobie przyjął i jeszcze słabiej uderzył.
 40 min.
Pięć minut do przerwy. "Czerwone Diabły" zawodzą. Na razie czarnego konia mundialu kadra Wilmotsa nie przypomina.
 37 min.
Jeśli Belgom było ciężko wcześniej, to teraz są już w fatalnej sytuacji. Algierczycy już wcześniej głównie się bronili, teraz ciężko ich spotkać poza własną połową.
 34 min.
Świetny strzał Witsela z dystansu! M'Bolhi odbił piłkę z problemami.
 33 min.
Bentaleb otrzymuje żółtą kartkę.
 27 min.
Niesamowita sytuacja - Algierczycy po raz pierwszy trafili w pole karne Courtoisa i od razu mieli rzut karny. Jak odpowiedzią Belgowie?
 25 min.
GOL! FEGHOULI! Pewny strzał w prawy róg, mamy niespodziankę!
 24 min.
RZUT KARNY DLA ALGIERCZYKÓW! Po wrzutce w pole karne Kompany puścił piłkę, a Vertonghen siłą zatrzymał nabiegającego na piłkę Feghouliego.
 21 min.
Belgowie powoli, powoli przesuwają się pod bramkę. Ciężar gry coraz bardziej zostaje przeniesiony na połowę Algierczyków.
 18 min.
Mamy pierwszy strzał - Van Butyen źle ocenił lot piłki i przejął ją Mahrez. Okazję do strzału jednak zmarnował i nie trafił nawet w światło bramki.
 15 min.
Belgowie grają jak faworyci i oszczędzają siły... chyba już na finał. Po kwadransie żaden golkiper nie zaliczył interwencji.
 10 min.
Dziesięć minut za nami. Jeśli Algierczycy nie ruszą do przodu, grozi nam powtórka z meczu Nigeryjczyków z Irańczykami...
 6 min.
Rośli Algierczycy skupiają się na obronie. Belgowie mają problemy z przebiciem się pod bramkę.
 3 min.
Spokojny początek w wykonaniu obu zespołów.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Belgia: Courtois, Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen, Witsel, Dembele, Chadli, De Bruyne, Hazard, Lukaku

Algieria: M'Bolhi, Ghoulam, Halliche, Bougherra, Mostefa, Bentaleb, Medjani, Taider, Mahrez, Hillel Soudani, Feghouli
Belgijska piłka do wieloletniej zapaści wyszła z dołka - i to na dobre. Bukmacherzy widzą w drużynie Marca Wilmotsa piątego faworyta do zdobycia Pucharu Świata.

Trudno się jednak dziwić, kiedy w bramce stoi Courtois z Atletico Madryt, a obroną dyryguje Kompany z Manchesteru City. Gwiazdą pomocy jest Hazard z Chelsea, a w ataku już czeka Lukaku, którego "The Blues" wypożyczyli do Evertonu. Belgijska piłka od lat nie była tak naszpikowana gwiazdami.

Nastroje w Belgii są tak dobre, że nikt nie wyobraża sobie nieawansowania przez "Czerwone Diabły" do fazy pucharowej. Niektórzy mierzą jeszcze dalej i mówią o mistrzostwie świata.

Jedyne czego Belgom może zabraknąć to... doświadczenie. To jedna z najmłodszych drużyn na mundialu, tylko Daniel Van Buyten grał już na tej imprezie. Dzisiejszy przeciwnik - Algieria - będzie jednak prawdopodobnie idealnym "parterem" do zdobywania doświadczenia.

Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.