NA ŻYWO: Hiszpania - Chile

NA ŻYWO: Hiszpania - Chile

Reprezentacja Hiszpanii (fot. Yang Lei / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Hiszpania przegrała z Chile 0:2 i nie ma już szans na wyjście z grupy na mundialu w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Eduardo Vargas, a wynik spotkania w końcówce pierwszej połowy ustalił Charles Aranguiz.
 90+6 min.
KONIEC SPOTKANIA! Sensacja stała się faktem. Chile wygrywa z Hiszpanią 0:2.
 90+5 min.
Długie podanie do Torresa, ale piłkę przejął Bravo.
 90+2 min.
Wcześniej Carmona wszedł za Vidala. A Hiszpania w natarciu, ale Chile dzielnie się broni.
 90 min.
Aż sześć minut doliczył arbiter do regulaminowego czasu.
 87 min.
Faulowany Torres, Hiszpania będzie miała okazję z rzutu wolnego. Cazorla uderzył, a Bravo z problemami wybił piłkę na rzut rożny.
 85 min.
Kolejna zmiana. Vargas opuszcza boisko. Wchodzi Valdivia.
 84 min.
Świetny strzał Iniesty z dystansu, ale Bravo popisał się kolejną dobrą interwencją. Rzut rożny.
 83 min.
Już wszystko w porządku, gramy dalej. Hiszpanie walczą chociaż o honorową bramkę.
 82 min.
Na murawie leży Bravo, jakaś kontuzja bramkarza Chile.
 81 min.
Cazorla strzelał z dystansu, Bravo wybił piłkę na rzut rożny.
 77 min.
Ostatnia zmiana w reprezentacji Hiszpanii. Cazorla pojawił się za Pedro.
 76 min.
Świetny rajd z piłką Sancheza, który podał do środka. W polu karnym zrobiło się zamieszanie i ostatecznie Hiszpanie wybili piłkę.
 72 min.
Chile przy piłce, a Hiszpania bezradnie czeka na kontry.
 69 min.
Mogło być 0:3! Vidal z ostrego kąta mógł wpakować piłkę do pustej bramki, ale strzelił nad poprzeczką.
 68 min.
Kolejna akcja Hiszpanów przerwana faulem. Tym razem nieprzepisowo zatrzymywał rywala Francisco Silva.
 65 min.
Costa opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Torres. Zmiana także w Chile. Aranguiz schodzi, zastąpi go Gutierrez.
 61 min.
Mena ukarany żółtą kartką.
 60 min.
Hiszpanie wymienili kilka podań przed polem karnym, ale nie zdołali nawet zakończyć tej akcji strzałem.
 59 min.
Aranguiz już z powrotem na boisku. Tymczasem Hiszpania w ofensywie. Brakuje tylko bramek.
 56 min.
Kontuzja Aranguiza. Mamy przerwę w grze.
 54 min.
AKCJA HISZPANII! Busquets nie trafił do bramki z kilku metrów!
 52 min.
Widać, że Hiszpanie bardzo chcą odrobić straty, ale póki co są bezradni. Brakuje im dokładności.
 49 min.
POWINNO BYĆ 1:2! Świetne podanie Iniesty, Costa przyjął piłkę, ale fatalnie przestrzelił z kilkunastu metrów!
 48 min.
Hiszpanie przy piłce, Chile na własnej połowie. Teraz długie podanie do Costy, który jednak nie miał szans dojść do tej piłki.
 46 min.
W przerwie w reprezentacji Hiszpanii Koke zmienił Alonso.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę. Czy Hiszpania podniesie się z kolan?
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy. Sensacja wisi w powietrzu! Chile prowadzi z Hiszpanią 0:2.
 44 min.
GOOOL! 0:2!

Casillas odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego, przejął ją Aranguiz, który uderzeniem z pola karnego podwyższył na 0:2!
 41 min.
Żółta kartka dla Alonso.
 37 min.
Zaostrzyła nam się gra. Oglądamy sporo fauli, ale wszyscy wiemy jaka jest stawka tego meczu.
 34 min.
Nie oglądamy teraz ciekawych sytuacji. Obie ekipy czekają na błąd rywala.
 31 min.
Za nami pół godziny gry. Sporo niedokładności w grze obu zespołów. Hiszpania musi grać znacznie lepiej w ofensywie, jeśli chce odrobić straty.
 28 min.
Szybka akcja Hiszpanów zakończona niecelnym strzałem Costy.
 27 min.
Vidal ukarany żółtą kartką.
 24 min.
Kompletnie nieudany strzał z 16 metrów w wykonaniu Alonso. Piłka poleciała w trybuny.
 20 min.
GOOOL! Chile prowadzi!

Niepilnowany Vargas dostał podanie w pole karne i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki!
 18 min.
Dobre zagranie Sancheza na skrzydło, ale Isla nie zdążył dojść do piłki.
 16 min.
Zamieszanie w polu karnym Chile! Alonso strzelał z bliskiej odległości, ale fantastycznie interweniował Bravo.
 14 min.
Silva faulowany jakieś 30 metrów od bramki Chile. Piłkę z rzutu wolnego fatalnie dograł Alonso.
 12 min.
Mecz na razie nie zachwyca. Chile ma lekką przewagę, ale brakuje ciekawych akcji.
 8 min.
Chilijczycy błyskawicznie odbierają piłki Hiszpanom, którzy do tej pory jeszcze bez klarownej sytuacji.
 5 min.
Chile częściej przy piłce, Hiszpania liczy na kontry.
 2 min.
Było blisko! Pierwsza akcja Chile, zagranie w pole karne, ale Vargas pogubił się i wywalczył tylko rzut rożny.
 1 min.
Gramy! Od środka Hiszpanie.
 20:54
Oba zespoły już są na murawie. Przed nami hymny, a za chwilę pierwszy gwizdek!
 20:27
Mamy składy. Są zmiany w Hiszpanii!

Hiszpania: Iker Casillas, Cesar Azpilicueta, Jordi Alba, Sergio Busquets, Javi Martinez, Sergio Ramos, Pedro, Xabi Alonso, David Silva, Andres Iniesta, Diego Costa

Chile: Claudio Bravo, Mauricio Isla, Eugenio Mena, Gonzalo Jara, Francisco Silva, Gary Medel, Charles Aranguiz, Marcelo Diaz, Arturo Vidal, Alexis Sanchez, Eduardo Vargas

Trudno uwierzyć, że jeśli Hiszpania przegra mecz z Chile pożegna się z mundialem, ale fakty dla drużyny selekcjonera Vicente del Bosque są bezlitosne. „La Furia Roja” przegrała z Holandią aż 1:5 i teraz musi postawić wszystko na jedną kartę. Tylko trzy punkty sprawią, że aktualni mistrzowie świata będą mogli walczyć o wyjście z grupy. Pamiętajmy jednak, że cztery lata temu w RPA Hiszpania również przegrała pierwszy mecz. Poległa wtedy ze Szwajcarią 1:0, ale jak wiadomo potem wszystko potoczyło się zgodnie z planem ekipy Del Bosque.

Chile do meczu z Hiszpanią przystępuje po wygranej z Australią 3:1. Po raz kolejny wypada przywołać mundial w RPA – wtedy Chile także mierzyło się z Hiszpanią, a zwycięstwo zanotowała drużyna z Półwyspu Iberyjskiego, która wygrała 2:1. Trener Jorge Sampaoli, który słynie z perfekcyjnego przygotowania taktycznego musi znaleźć sposób, aby niekorzystny wynik nie powtórzył się w Brazylii.

Mecz zostanie rozegrany na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro. Arbitrem spotkania będzie Mark Geiger z USA. Relację NA ŻYWO we Wprost.pl zaczynamy o 21:00.