NA ŻYWO: Kamerun - Chorwacja

NA ŻYWO: Kamerun - Chorwacja

Reprezentacja Chorwacji (fot. YUTAKA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chorwacja pokonała Kamerun 0:4 w meczu grupy A na mundialu w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Ivica Olić. Na początku drugiej połowy na 0:2 podwyższył Ivan Perisić, a kolejne dwa trafienia dołożył Mario Mandżukić.
 90+3 min.
Koniec! Chorwacja pokonuje Kamerun 0:4!
 90 min.
Żółta kartka dla Eduardo.
 89 min.
Rakitić zmarnował setkę! Dostał świetną piłkę od Rebicia, ale przekombinował i nic nie wyszło z dobrej akcji.
 87 min.
Strzał Rebicia broni Itandje!
 86 min.
Moukandjo mógł zdobyć bramkę honorową, ale fatalnie przestrzelił z dobrej pozycji.Rozpocznie bramkarz.
 84 min.
Pletikosa łapie piłkę po nieudanej akcji Kamerunu.
 84 min.
Chorwacja gra na luzie, a Kamerun nie liczy już chyba na nic.
 81 min.
Fantastyczne podanie do Rebicia, na linię szesnastki w porę wyszedł jednak Itandje i głową wybił piłkę.
 78 min.
Kolejna zmiana. Rebić za Perisicia.
 75 min.
Choupo-Moting opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Salli.
 73 min.
GOOOL! 0:4!

Najpierw strzelał Eduardo, bramkarz odbił piłkę prosto pod nogi Mandżukicia, który z bliska posłał piłkę do pustej bramki!
 72 min.
Kovacic wchodzi za Sammira.
 71 min.
Aboubakar schodzi, pojawia się Webo.
 70 min.
Mbia z dystansu uderzył minimalnie obok bramki.
 69 min.
Olić opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Eduardo.
 67 min.
Mbia podał do Aboubakara, który w dobrej sytuacji do strzału zachował się fatalnie. Piłki trzeba szukać gdzieś w trybunach.
 66 min.
Kontra Chorwacji, Perisić dogrywał w stronę Sammira w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z tym podaniem i rywale zdążyli wrócić do defensywy.
 65 min.
Rzut rożny dla Kamerunu, ale Chorwaci szybko wybijają piłkę.
 61 min.
GOOOOL! 0:3!

Mandżukić pozostawiony bez opieki w polu karnym wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową wpakował piłkę do siatki!
 61 min.
Dominacja Chorwatów. Kamerun chyba całkiem stracił wiarę w to, że może coś zmienić w tym meczu.
 60 min.
Olić dostał podanie do przodu, walczył o miejsce do dośrodkowania, ale trafił tylko w boczną siatkę
 59 min.
Srna uderzył jednak nad poprzeczką. Od bramki Itandje.
 58 min.
Perisić faulowany 20 metrów od bramki Kamerunu. Będzie okazja z rzutu wolnego.
 56 min.
Chorwacja prowadzi grę. Kamerun zmuszony do defensywy i nastawienia się na grę z kontry.
 53 min.
Moukandjo oddał mocny strzał z powietrza, ale piłka poleciała w trybuny zamiast w światło bramki.
 51 min.
POWINNO BYĆ 0:3! Mandżukić wyszedł na wolna pozycję, miał do pokonania tylko bramkarza, a posłał piłkę obok słupka. To była stuprocentowa sytuacja!
 48 min.
GOOOOL! 0:2!

Perisić przebiegł z piłką 40 metrów, wpadł w pole karne i pewnym strzałem lewą nogą na dalszy słupek pokonał bramkarza!
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę w reprezentacji Kamerunu.Nounkeu wszedł za Chedjou.
 45 min.
Przed nami drugie 45 minut. Gramy!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Chorwacja prowadzi z Kamerunem 0:1. Wracamy po przerwie.
 45+1 min.
Szybsza akcja Kamerunu zakończona strzałem Aboubakara, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.
 45 min.
Choupo-Moting długo prowadził piłkę, nie miał do kogo zagrać i uderzył prosto w jednego z dobrze ustawionych rywali.
 43 min.
Chorwacja nie ryzykuje, tylko spokojnie rozgrywa piłkę. Ostatnie minuty pierwszej części spotkania.
 40 min.
Song wyrzucony z boiska! Kameruńczyk faulował Mandżukicia i dostał czerwoną kartkę.
 39 min.
Sammir strzelał z dystansu, ale chyba pospieszył się z ta decyzją, bo z prawej strony świetnie pokazywał się Srna.
 37 min.
Perisić uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
 34 min.
Mbia ograł Pranjicia, ale nie dał rady podać piłki w pole karne. Od bramki Pletikosa.
 32 min.
Mocne podanie Rakiticia w pole karne, ale Mandżukić był na spalonym.
 31 min.
Srna ucierpiał w starciu z rywalem, ale będzie mógł grać dalej.
 30 min.
Opadło nam tempo tego meczu. Gwizdy na trybunach, a Chorwaci wymieniają podania na własnej połowie.
 26 min.
Lovren zagrał do Olicia, którego chyba poniosła fantazja. Oddał bardzo niecelny strzał.
 22 min.
Kameruńczycy strzelają z dystansu, ale brakuje im precyzji. Chorwaci przy piłce.
 20 min.
Song strzelał z 18 metrów, ale piłkę zablokował Lovren.
 19 min.
Mandżukić... w obronie. Sfaulował rywala w narożniku boiska.
 16 min.
Chorwaci są teraz częściej przy piłce. Kamerun po dynamicznym początku trochę zgasł.
 12 min.
GOL! Chorwacja na prowadzeniu!

Perisić zagrał do Olicia, który bezpośrednio z bliskiej odległości pokonał bramkarza!
 11 min.
Mbia świetnie zatrzymał rozpędzonego rywala w szesnastce. Mogło być groźnie.
 9 min.
Perisić dośrodkowywał w stronę Mandżukicia, ale nie wyszła ta akcja Chorwatom. Od bramki Itandje.
 7 min.
Mocny początek Kamerunu, Chorwacja zamknięta na własnej połowie... a nawet we własnym polu karnym.
 6 min.
Aboubakar padł w polu karnym, był popychany przez rywala. Sędzia nakazuje grać dalej.
 4 min.
Aboubakar chciał zagrać szybką piłkę w pole, ale jeden z rywali zablokował podanie.
 2 min.
Moukandjo strzelał z ostrego kąta, ale tylko boczna siatka.
 1 min.
Gramy!
 23:39
Składy:

Kamerun:, Charles Itandje, Stephane Mbia, Aurelien Chedjou, Nicolas N'Koulou, Benoit Assou-Ekotto, Maxim Choupo-Moting, Alex Song, Joel Matip, Eyong Enoh, Benjamin Moukandjo, Vincent Aboubakar

Chorwacja: Stipe Pletikosa, Darijo Srna, Vedran Corluka, Dejan Lovren, Danijel Pranjić, Ivan Perisić, Luka Modrić, Ivan Rakitić, Jorge Sammir, Ivica Olić, Mario Mandżukić

Obecnie w grupie A z czterema punktami na koncie prowadzą Brazylia i Meksyk. Chorwacja w meczu otwarcia przegrała z „Canarinhos” 3:1, a Kamerun poległ 1:0 z Meksykiem. Najbliższy mecz będzie więc dla obu ekip ostatnią szansą, aby powalczyć o awans do kolejnej rundy.

Chorwacja ambitnie podeszła do meczu z Brazylią i nawet objęła prowadzenie w 11. minucie, dzięki samobójczemu trafieniu Marcelo. Potem jednak „Canarinhos” przejęli kontrolę. Dwa razy do siatki trafił Neymar a wynik spotkania ustalił Oscar. Teraz Chorwaci muszą postawić wszystko na jedną kartę, bo na błędy nie ma już miejsca. Tylko zwycięstwo pozwoli im zachować szanse na dalszą przygodę z mundialem w Brazylii.

Reprezentacja Kamerunu mimo że przegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Brazylii, to i tak może mówić o sporym szczęściu. Sędzia nie uznał dwóch prawidłowo zdobytych bramek dla Meksyku. W uratowaniu choćby punktu Kamerunowi nie pomógł nawet gwiazdor Chelsea Londyn – Samuel Eto’o.

Jedno jest pewne – dla obu zespołów będzie to mecz o życie. Spotkanie odbędzie się w Manaus, a arbitrem będzie Pedro Proenca z Portugalii. Relację NA ŻYWO we Wprost.pl zaczynamy o północy.