NA ŻYWO: Szwajcaria - Francja

NA ŻYWO: Szwajcaria - Francja

Reprezentacja Francji (fot. ICON SPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Francja pokonała Szwajcarię 5:2 w meczu grupy E na Mistrzostwach Świata w Brazylii. W pierwszej połowie „Trójkolorowi” prowadzili 3:0, a w drugiej części spotkania dołożyli jeszcze dwa gole. Szwajcarzy przebudzili się w końcówce spotkania. Było jednak za późno na odrabianie strat.
 90+3 min.
Benzema trafił do siatki, ale nie ma gola! Francuz strzelił już po... końcowym gwizdku! Koniec meczu!
 88 min.
GOOOOOL! 2:5!

Xhaka wykorzystał dobre podanie Inlera i strzałem w polu karnym pokonał Llorisa! Szwajcaria walczy, ale chyba już jest za późno...
 86 min.
Shaqiri z daleka! Ale broni Lloris.
 83 min.
Zmiana. Griezmann za Valbuenę.
 81 min.
GOOOOOL! Niespodziewanie Szwajcaria strzela!

Dzemaili popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Posłał piłkę nisko tuż przy słupku i pokonał Llorisa!
 80 min.
Szwajcarzy chyba chcieliby już udać się do szatni. Przed nami ostatnie dziesięć minut.
 77 min.
CO TU SIĘ DZIEJE? Benaglio obronił trzy kolejne strzały Francuzów, którzy grają jak natchnieni!
 73 min.
GOOOOOOOOOL! 0:5!

Benzema zagrał do wbiegającego z prawej strony w szesnastkę Sissoko, który pewnym strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza!
 72 min.
Kolejna świetna akcja Francji! Do strzału w polu karnym doszedł Evra, ale z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką!
 70 min.
Drmic zmienił Seferovicia.
 67 min.
GOOOOOL! 0:4!

Benzema uwolnił się od obrońców i uderzył z bliskiej odległości. Benaglio nie dał rady interweniować i piłka wpadła do siatki.
 66 min.
Koscielny zmienia Sakho, który chyba odniósł jakąś kontuzję.
 63 min.
Giroud opuszcza boisko. Zmienia go Pogba.
 62 min.
Debuchy był przewracany w polu karnym przez rywala, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.
 61 min.
Dłuższa akcja Francuzów, którzy płynnie rozgrywali piłkę przed polem karnym. W końcu na strzał zdecydował się Benzema, ale napastnik Realu wywalczył tylko rzut rożny.
 58 min.
Dzemaili mocno uderzył z dystansu, ale piłka poleciała zdecydowanie za wysoko.
 56 min.
Uderzał Giroud, ale obok bramki. Benaglio wznowi grę.
 55 min.
Shaqiri strzelał zza pola karnego, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji. Francja "odpoczywa" i liczy na kontry.
 54 min.
Szwajcarom nie wychodzi ani konstruowanie akcji, ani wykonywanie stałych fragmentów. Mimo to często są przy piłce.
 50 min.
Szwajcaria przy piłce. Francja jednak ustawia się perfekcyjnie i nie pozwala rywalom rozwinąć skrzydeł w ataku.
 48 min.
Mehmedi prowadził piłkę w polu karnym, ale Sakho zaliczył niezwykle czysty, precyzyjny wślizg i przerwał akcję Szwajcarów.
 46 min.
A w przerwie mieliśmy zmianę w reprezentacji Szwajcarii. Behrami opuścił boisko, zmienił go Dzemaili.
 45 min.
Gramy!
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy! Francja dominowała i prowadzi ze Szwajcarią 3:0. Wracamy po przerwie.
 45 min.
To jest nokaut. Francja gra efektownie i skutecznie. Szwajcaria chyba jeszcze jest w szatni.
 40 min.
GOOOOOOL! 0:3!

Popisowa kontra Francji! "Trójkolorowi" mieli mnóstwo miejsca, Giroud świetnie podał w pole karne a Valbuena z bliskiej odległości pokonał bramkarza!
 39 min.
Shaqiri wpadł z piłką w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.
 39 min.
Benzema przedzierał się w pole karne, ale już na linii szesnastki stracił piłkę.
 34 min.
A przed rzutem karnym dobrą okazję mieli Szwajcarzy, ale Shaqiri z kilkunastu metrów nie zdołał pokonać Llorisa.
 33 min.
BENZEMA MARNUJE KARNEGO! Benaglio świetnie wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę, dobijał jeszcze Cabaye, ale też nie zdołał skierować futbolówki do siatki.
 32 min.
RZUT KARNY! Faulowany Benzema!
 28 min.
SZWAJCARIA TRAFIA, ALE NIE MA BRAMKI! Po rzucie wolnym piłkę przed szesnastkę dostał Inler, zagrał w pole karne, Xhaka z bliska posłał piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
 26 min.
Benzema bez zastanowienia uderzył na bramkę, ale Benaglio pewnie złapał piłkę.
 25 min.
Szwajcaria przy piłce, a Francuzi czekają na błąd rywali i okazję do kontry.
 22 min.
Czy Szwajcaria podniesie się po dwóch błyskawicznych ciosach?
 18 min.
GOOOOOL! Coś niesamowitego! 0:2!

Matuidi wykorzystał świetne podanie Benzemy w szesnastkę i uderzeniem w krótki róg bramki posłał piłkę do siatki!
 17 min.
GOOOL! Francja prowadzi!

Giroud uderzył po rzucie rożnym głową i z kilkunastu metrów wpakował piłkę do siatki!
 16 min.
Giroud płasko zagrał w pole karne, ale wbiegającego Benzemę w ostatniej chwili uprzedził obrońca!
 15 min.
Ładna wymiana podań Francuzów przed polem karnym rywali, ale "Trójkolorowi" stracili piłkę. Szwajcarzy wyszyli z kontrą, jednak obrońcy byli czujni i nie dopuścili rywali do bramki Llorisa.
 12 min.
Wyrównany, ale dynamiczny początek. Czekamy tylko na klarowne sytuacje.
 9 min.
Zakrwawiony Von Bergen opuszcza boisko. Zastąpi go Senderos.
 8 min.
Przerwa w grze. Von Bergen został kopnięty w twarz w walce o piłkę. Potrzeba pomoc medyczna.
 6 min.
Benzema zdecydował się na techniczny strzał z 20 metrów, ale zabrakło mu trochę precyzji. Od bramki Benaglio.
 4 min.
Doskonałe podanie w pole karne Benzemy, ale obrońca szybko przejął piłkę.
 1 min.
Zaczynamy! Od środka Szwajcaria.

Składy:

Szwajcaria: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Johan Djourou, Steven von Bergen, Ricardo Rodriguez, Valon Behrami, Goekhan Inler, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Admir Mehmedi, Haris Seferovic

Francja: Hugo Lloris, Mathieu Debuchy, Mamadou Sakho, Raphael Varane, Patrice Evra, Yohan Cabaye, Blaise Matuidi, Moussa Sissoko, Mathieu Valbuena, Karim Benzema, Olivier Giroud

Pierwszy mecz w Brazylii Francuzi wygrali 3:0, ale trzeba przyznać, że przeciwnika nie mieli z górnej półki. Krótko mówiąc Honduras nie postraszył „Trójkolorowych”. W końcu mogliśmy zobaczyć w akcji Francję, która jest jedną drużyną, bez widocznych konfliktów i bez podziałów. Bohaterem spotkania został Karim Benzema, który strzelił dla Francji dwa gole i miał udział przy samobójczym trafieniu Noela Valladaresa. W piątek drużyna selekcjonera Didiera Deschampsa będzie musiała zagrać jeszcze lepiej, bo Szwajcarzy to jednak rywale, którzy mogą powalczyć o zwycięstwo z najsilniejszymi zespołami.

Na początek rywalizacji w grupie E Szwajcaria wygrała z Ekwadorem 2:1. Helweci nie ukrywają, że ich celem jest pierwszy od 60 lat awans do czołowej ósemki turnieju. W końcu kiedy jak nie teraz? Piłkarze, którzy grają w barwach Szwajcarii na mundialu w Brazylii nazywani są złotą generacją. Drużyna trenera Ottmara Hitzfelda jest zespołem niedocenianym. Helweci imponują formą w meczach towarzyskich, ale mają problemy na wielkich turniejach.

Mecz Szwajcaria – Francja odbędzie się na stadionie Fonte Nova w Salwadorze. Spotkanie poprowadzi arbiter Bjoern Kuipers z Holandii. Zapraszamy na relację NA ŻYWO we Wprost.pl. Zaczynamy o 21:00.