NA ŻYWO: Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej

NA ŻYWO: Grecja - Wybrzeże Kości Słoniowej

Grecja (fot. Lui Siu Wai / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
W meczu grupy C na mistrzostwach świata Grecja pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1. Wynik spotkania otworzył w 42. minucie Andreas Samaris, ale w drugiej połowie do remisu doprowadził Wilfried Bony. Gola na wagę zwycięstwa z rzutu karnego w końcówce meczu zdobył Georgios Samaras. Tym samym Grecja awansowała do 1/8 finału mundialu w Brazylii.
 90+3 min.
KONIEC! Grecja w 1/8 finału mistrzostw świata!!
 90+3 min.
GOOOOL! 2:1!

Samaras pewnie pakuje piłkę do siatki!
 90+1 min.
KARNY DLA GRECJI! NIESAMOWITE!
 90 min.
Kontra WKS-u, ale Yaya Toure słabo zachował się w polu karnym i zdołał oddać tylko niegroźny strzał z ostrego kąta.
 87 min.
Zagranie w pole karne WKS-u, ale nie miał kto zamknąć akcji. To byłaby piękna bramka!
 84 min.
Christodoulopoulos! Dobry strzał, ale zabrakło precyzji.
 83 min.
Sio wchodzi za Gervinho.
 79 min.
A Diomande zmienił Drogbę.
 78 min.
Gekas zmienił Karagounisa.
 74 min.
GOOOOOL! 1:1

Prostopadłe zagranie do Gervinho w pole karne, ten szybko odegrał do środka a Bony pokonał bramkarza z bliskiej odległości!
 71 min.
Serey Die zatrzymał nieprzepisowo rozpędzonego Cholevasa i dostał żółtą kartkę.
 69 min.
KARAGOUNIS! Niesamowity strzał z dystansu i poprzeczka!
 67 min.
Grecja zamknięta na własnej połowie. WKS chce za wszelką cenę wyrównać, ale brakuje skuteczności.
 63 min.
Karagounis trafia prosto w mur z rzutu wolnego.
 63 min.
Konta Greków, ale przed samym polem karnym faulowany był Christodoulopoulos. Kalou dostał żółtą kartkę.
 61 min.
Zmiana. Tiote opuszcza boisko, wchodzi Bony.
 59 min.
SALPINGIDIS! Mocny strzał z linii pola karnego, ale Barry wybił piłkę na rzut rożny!
 57 min.
W ostatniej chwili w polu karnym zatrzymany Kalou. Mogło być groźnie.
 54 min.
POWINNO BYĆ 2:0! Christodoulopoulos popisał się świetnym zwodem, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił!
 52 min.
Piłkarze WKS-u przejęli inicjatywę! Jak tak dalej będzie wyglądało to spotkanie, powinniśmy zobaczyć bramki.
 50 min.
KALOU! Strzał z 20 metrów, ale pewnie łapie piłkę bramkarz.
 49 min.
Teraz akcja WKS-u, dośrodkowanie w pole karne, ale Drogba nie sięgnął piłki. Złapał ją Glykos.
 47 min.
Po przerwie Grecja w natarciu. Dwa dośrodkowania, ale tylko rzut rożny.
 45 min.
Gramy!
 45+4 min.
Koniec pierwszej połowy! Grecja prowadzi z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:0. Wracamy za chwilę!
 45+1 min.
Ciekawe, jak to wszystko potoczy się po przerwie. Teraz oglądamy dość wyrównane widowisko. Cztery minuty doliczył sędzia.
 42 min.
GOOOOL! 1:0!

Samaris przejął piłkę, znalazł się w polu karnym sam na sam z bramkarzem i dał prowadzenie Grecji!
 41 min.
Kalou zagrywał do Gervinho, ale dobrze ustawieni obrońcy przejęli piłkę w samą porę.
 37 min.
Żółta karta dla Drogby.
 37 min.
Grekom brakuje wykończenia i chyba trochę szczęścia. Iworyjczycy liczą głównie na kontry.
 35 min.
Karagounis uderzył płasko, prosto w bramkarza.
 33 min.
CHOLEVAS TRAFIŁ W POPRZECZKĘ! Wcześniej był jednak faul i Grecy mają dobrą okazję z rzutu wolnego.
 31 min.
Rzut rożny dla WKS-u, Yaya Toure wrzucał piłkę w pole karne, ale obrońcy wyjaśnili sytuację.
 28 min.
Brakuje klarownych sytuacji. Trzeba jednak przyznać, że Grecja dobrze radzi sobie z rozegraniem piłki.
 24 min.
Fatalna sytuacja Greków. Karnezis musi opuścić boisko. Między słupkami stanie teraz Glykos.
 22 min.
Zagranie Yaya Toure do Drogby, który jednak zapędził się z piłką pod linię końcowa i zwolnił akcję.
 20 min.
Na razie Karnezis pozostanie na boisku.
 18 min.
Jakiś problem z plecami ma Karnezis. Sztab medyczny na boisku.
 16 min.
Za mocne dośrodkowanie Salpingidisa. Piłka opuściła boisko.
 14 min.
Podanie do Salpingidisa, ale intencje dogrywającego wyczuł bramkarz i złapał piłkę pod nogami rywala już w polu karnym.
 13 min.
Dośrodkowanie Yaya Toure z prawej strony, ale czujny Karnezis łapie piłkę.
 12 min.
Kone doznał urazu i nie może grać dalej. Zastąpi go Samaris.
 10 min.
Podanie do Gervinho, ale Manolas dobrze spisał się w obronie i zatrzymał rozpędzonego rywala.
 8 min.
Cholevas zderzył się z Drogbą. Grecki obrońca ucierpiał w tej sytuacji, ale chyba będzie mógł grać dalej.
 3 min.
Pierwsza akcja Greków, Barry łapie piłkę po dośrodkowaniu.
 1 min.
Gramy!

Składy:

Grecja: Orestis Karnezis, Vasilis Torosidis, Jose Cholevas, Giannis Maniatis, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Manolas, Lazaros Christodoulopoulos, Giorgos Karagounis, Dimitris Salpingidis, Panagiotis Kone, Georgios Samaras

WKS: Boubacar Barry, Serge Aurier, Arthur Boka, Cheick Tiote, Kolo Toure, Souleymane Bamba, Salomon Kalou, Geoffroy Serey Die, Yaya Toure, Didier Drogba, Gervinho

Grecja na mundialu w Brazylii przegrała pierwszy mecz z Kolumbią 0:3, a później tylko bezbramkowo zremisowała z Japonią. Z drużyną z Azji poradziło sobie za to Wybrzeże Kości Słoniowej, które wygrało 1:2. Iworyjczycy co prawda przegrali z Kolumbią 1:2, ale teraz stają przed szansą wywalczenia awansu do 1/8 finału, ponieważ zajmują drugie miejsce w grupie. Sytuacja jest na tyle ciekawa, że do kolejnej rundy mundialu mogą awansować też Grecy, ale tylko w przypadku, gdy wygrają z WKS-em, a Japonia przegra, bądź zremisuje z Kolumbią. W przypadku wygranej Japonii decydować będzie różnica bramek ze wszystkich spotkań grupowych.

Grecja i Wybrzeże Kości Słoniowej z pewnością zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania. Mistrzowie Europy z 2004 stają przed historyczną szansą, ponieważ jeszcze nigdy nie awansowali z fazy grupowej mistrzostw świata. Grecy będą musieli jednak postawić na atak, a wiadomo, że portugalski trener Fernando Santos preferuje raczej defensywny styl gry.

Początek meczu Grecja – Wybrzeże Kości Słoniowej o 22:00. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Castelao w Fortalezie. Poprowadzi je arbiter z Ekwadoru Carlos Vera.