NA ŻYWO: Brazylia - Niemcy

NA ŻYWO: Brazylia - Niemcy

Thomas Mueller (fot.Renate Feil / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Niemiec zdeklasowała Brazylię w półfinale mistrzostw świata. Drużyna Joachima Loewa pokonała gospodarzy aż 7:1 i awansowała do finału mundialu, w którym zmierzy się z Argentyną lub Holandią.
 90+2 min.
Koniec! Niemcy meldują się w finale... zdecydowanie zasłużenie.
 90+1 min.
Dłuugie podanie do Oscara, którego kryje tylko Boateng. Ten zaskakująco łatwo odpuszcza krycie i daje się nabrać na prosty zwód. Oscar po chwili strzela, Neuer jest wściekły. Chyba miał nadzieję na cyzste konto.
 90+1 min.
GOL! OSCAR! Jest honorowe trafienie.
 90 min.
OEZIL! Ależ blisko! Prostopadłe podanie, Niemiec wpada w pole karne i uderza na dalszy słupek. Zabrakło niewiele.
 88 min.
Warto przypomnieć, że w październiku z Niemcami w ramach eliminacji do Euro 2016 z Niemcami zagramy... my.
 86 min.
Niemcy drepczą po murawie, Brazylijczycy udają, że walczą. Z jednej strony oglądamy mecz, o którym będzie się mówić przez lata. Z drugiej - dawno nie było tak szybko pozbawionego meczu o taką stawkę.
 83 min.
Niemieccy kibice są na trybunach w mniejszości, ale bawią się świetnie. Przy każdym podaniu po stadionie niesie się gromkie "ole!".
 81 min.
Niemcy oddali dziewięć celnych strzałów. Siedem wpadło. Dziesięć minut do końca.
 79 min.
To nie mogło wpaść chyba, a wpadło! Zagranie ze skrzydła w pole karne - niewygodne. Schuerrle przyjmuje jednak kozłującą piłkę i uderza. Z woleja, z ostrego kąta - futbolówka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki!
 79 min.
SCHUERRLE! Wpada wszystko! 7:0!
 76 min.
Draxler zmienia Khedirę. Dla niego to debiut na mundialu.
 72 min.
Obie drużyny pozorują już grę. Strzela tylko jedna.
 70 min.
Niemiłosiernie wygwizdywany przez własnych kibiców Fred kończy mecz. Zmienia go Willian.
 69 min.
Lahm ze skrzydła zgrał piłkę w pole karne. Brazylijczycy postanowili nie kryć rywali, Schuerrle uderza bez przyjęcia i mamy 6:0.
 69 min.
Gierka treningowa trwa. Schuerrle na 6:0!
 68 min.
Żółta kartka dla Dantego.
 66 min.
Kolejna okazja dla Niemców, którzy wyszli dwóch na jednego. Podanie do Schuerrle było jednak na tyle niedokładne, że Cesar odbił piłkę.
 62 min.
Maicon dostaje podanie w pole karne, ale skupia się przede wszystkim skupia się na wywrotce. Robi to wyjątkowo ordynarnie, ma szczęście, że nie otrzymał żółtej kartki.
 61 min.
MUELLER! Świetny strzał z kilkunastu metrów, właściwie w okienko. Julio Cesar popisał się jednak doskonałą interwencją.
 60 min.
Nagle Brazylijczycy gubią piłkę na własnej połowie. Mueller wpada w pole karne, próbuje minąć Cesara, ale po drodze traci futbolówkę.
 58 min.
Schuerrle zmienia Klose.
 55 min.
Dziesięć minut za nami, a Niemcy dalej nie grają. Nie to, żeby musieli.
 53 min.
Po nieudanym rzucie rożnym Brazylijczycy przejmują piłkę. Ta trafia szybko do Paulinho, który sam na sam z Neuerem uderza prosto w niego! Po chwili Paulinho dobija, tym razem nie w bramkarza. Ale Neuer doskonale broni!
 52 min.
Okazja dla Brazylii! Oscar dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Zawodnik Chelsea z kilku metrów uderza jednak prosto w Neuera.
 50 min.
Pięć minut drugiej połowy za nami. Canarinhos wzięli się do gry, co w sumie jest dość zaskakujące.
 48 min.
Pierwsza okazja dla Brazylijczyków w drugiej połowie - Ramires... nie trafia w piłkę.
 47 min.
W przerwie kilka zmian: Mertersacker zmienił za Hummelsa, Fernandinho wszedł za Paulinho, a Hulka zastąpił Ramires.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Za mniej więcej godzinę Niemcy będą finalistami mundialu.
 45 min.
Minuta doliczona. Więcej nie potrzeba - Niemcy rzeczywiście strzelali w ekspresowym tempie.
 43 min.
Canarinhos czekają na przerwę. Trochę nie wiadomo co im ona da.
 40 min.
Brazylijczycy nie są praktycznie w stanie przeprowadzić składnej akcji. To już nie jest drużyna.
 38 min.
Rzut wolny dla Niemców. Oezil uderza wysoko ponad bramką. Bo może.
 36 min.
Cisza w Belo Horizonte. Brazylijczycy nie grają, kibice nie dopingują.
 33 min.
W natłoku boiskowych wydarzeń warto przypomnieć, że to szesnasty gol Klosego na mistrzostwach świata. Niemiec jest już rekordzistą, ale można założyć, że w przyszłości wyprzedzi go... Mueller.
 31 min.
Niemcy strzelili Brazylijczykom pięć bramek w 19 minut. To prawdopodobnie rekord mundialu, ale trzeba to sprawdzić.
 29 min.
Khedira naciera z kontrą. Gra w pole karne do Oezila, ten oddaje mu piłkę. Khedira uderza, mamy 5:0.
 29 min.
5:0! KHEDIRA! To już jest smutne...
 27 min.
Tu już można rzucić ręcznik. Najpierw zagranie ze skrzydła w pole karne. Mueller nie trafia w piłkę, ale nabiega na nią Kroos i uderza z linii pola karnego. Kilkadziesiąt sekund później Brazylijczycy znowu gubią piłkę na własnej połowie, a po chwili Kroos znowu trafia!
 26 min.
GOOOOOL! ZNOWU KROOS! NIEPRAWDOPODOBNE!
 25 min.
GOOOL! KROOS! Po meczu!
 23 min.
Doskonała akcja Niemców. Kroos gra w pole karne do Muellera, ten szybko podaje do Klose. Klose uderza, Cesar broni, ale Klose dobija! To jego szesnasty gol na mistrzostwach świata, samodzielny rekordzista!
 23 min.
GOOOOOOOOOL! KLOSE! BRAZYLIA NA KOLANACH!
 20 min.
Canarinhos nie mają pomysłu na grę - przegrywają i są zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym. A przecież wolą kontrować. Niemcy z kolei spokojnie czekają na kolejne okazje.
 17 min.
Rozpędzony Marcelo wpada w pole karne z piłką. Powstrzymuje go wślizgiem na krawędzi Lahm. Wejście jest czyste, ale gospodarze protestują i mamy duże zamieszanie.
 13 min.
Brazylijczycy na razie oszołomieni. Czy mają w ogóle szanse bez Neymara?
 11 min.
Co za błąd w kryciu Brazylijczyków! Canarinhos ustawili się w strefie - tak, że Mueller nie był kryty przez nikogo. Miał kilka metrów przestrzeni pięć metrów od bramki. Przyłożył nogę i strzelił swojego piątego gola na tym mundialu!
 11 min.
Rzut rożny dla Niemców. Kroos dośrodkowuje, piłka spada pod nogi Muellera... GOOOOOOOOOOOOL!
 8 min.
Teraz aktywniejsi Niemcy. Atak pozycyjny się jednak nie klei, więc mamy wrzutkę w pole karne. Akcję kończy Klose, który fauluje w ataku.
 5 min.
Niemcy próbują skonstruować pierwszy atak pozycyjny. Kibice gospodarzy podsumowują to ogłuszającym gwizdem.
 3 min.
Brazylijczycy zaczęli ostro. Pierwszy strzał oddaje Marcelo - niecelny.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Brazylia: Cesar, Maicon, Luiz, Dante, Marcelo, Gustavo, Fernandinho, Hulk, Oscar, Bernard, Fred

Niemcy: Neuer, Hoewedes, Hummels, Boateng, Lahm, Khedira, Schweinsteiger, Oezil, Kroos, Mueller, Klose
Brazylijczycy od początku turnieju wierzą, że ich reprezentacja sięgnie na własnej ziemi po kolejne mistrzostwo świata. Canarinhos jednak w fazie grupowej grali bez polotu, do ćwierćfinału dostali się tylnymi drzwiami po dramatycznych rzutach karnych z Chile. Drużyny Luiza Felipe Scolariego już dawno mogło nie być na turnieju - i nikt nie powinien być tym specjalnie zaskoczony.

Pierwszy dobry mecz gospodarze rozegrali dopiero z rewelacją mistrzostw - Kolumbią - w ćwierćfinale. Cała Brazylia okupiła jednak ten sukces kontuzją Neymara. Dla największej gwiazdy drużyny mundial się już skończył, a Scolari nie ma w swojej drużynie osoby, która może go zastąpić. Podjąć się tego zadania miał Willian, ale... doznał urazu na treningu i nie wiadomo czy zagra.

Wobec problemów Brazylijczyków faworytem do awansu zostali Niemcy. Drużyna Joachima Loewa turniej rozpoczęła od zdemolowania Portugalii. Później polotu w grze Niemców już jednak zabrakło. Awans do najlepszej czwórki nasi sąsiedzi zyskali po dość wymęczonej wygranie 1:0 nad Francją.

Zwycięzca meczu awansuje do wielkiego finału mistrzostw, w którym zmierzy się z Holandią lub Argentyną.