NA ŻYWO: Nomme Kalju - Lech Poznań

NA ŻYWO: Nomme Kalju - Lech Poznań

Lech Poznań (fot. PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań przegrał na wyjeździe z estońskim Nomme Kalju 0:1 w meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Bramkę na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył w 81. minucie Hidetoshi Wakui.
 90+3 min.
Koniec spotkania! Kompromitacja Lecha. Nomme Kalju wygrywa 1:0.
 87 min.
Ostatnie minuty meczu. Lech jeszcze próbuje wyrównać, ale czy zdąży?
 84 min.
HAMALAINEN DOBIJAŁ PIŁKĘ Z 3 METRÓW I NIE TRAFIŁ!
 83 min.
Lech prowadził grę przez cały czas, a teraz jeden błąd zadecydował o tym, że przegrywa! Jak to się skończy?
 81 min.
GOOOL! 1:0! GOSPODARZE NA PROWADZENIU! Fatalny błąd popełnił Wilusz, który bawił się z piłką przed polem karnym. Przejął ją Wakui i w sytuacji sam na sam pokonał Burica.
 80 min.
Kolejny niecelny strzał Lovrencsicsa, tym razem z 16 metrów uderzył za wysoko.
 78 min.
Żółta kartka dla Pawłowskiego.
 77 min.
Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Quinteri schodzi, w jego miejsce pojawia się Ainsalu.
 76 min.
KOWNACKI NAD POPRZECZKĄ! Dobrym podaniem popisał się Henriquez, ale znowu zabrakło precyzji w decydującym momencie.
 72 min.
Teles wprowadza teraz piłkę do gry, ale trzeba przyznać, że siła ataku Lecha zdecydowanie osłabła.
 71 min.
Vunk uderzył bardzo niecelnie, piłka poleciała nad poprzeczką.
 69 min.
Rzut wolny dla gospodarzy, jest chyba jednak za daleko na bezpośredni strzał.
 65 min.
Lech dalej w ofensywie, ale nic z tego nie wynika.
 64 min.
Trener Igor Prins przeprowadza kolejną zmianę. Za Pürga wchodzi Toomet.
 62 min.
I zmiana w Nomme Kalju. Felipe Nunesa zmienił Kirss.
 60 min.
Pierwsza zmiana w ekipie Lecha. Linetty opuszcza plac gry. Wchodzi Kownacki.
 59 min.
Lechici chcą zamknąć rywali na ich połowie. Teraz słabym strzałem popisał się Trałka. Od bramki Teles.
 57 min.
Burić zmuszony do wybicia piłki na aut, było groźnie w polu karnym Lecha.
 56 min.
A teraz dobre podanie do Hamalainena, Teles wyszedł z bramki, odbił piłkę, a po raz kolejny do strzału składał się napastnik Lecha. Futbolówka znowu trafiła do bramkarza.
 55 min.
Uderzenie Pawłowskiego zza pola karnego, ale bardzo niecelne. Grę wznowi bramkarz.
 52 min.
Lovrencsics bierze dzisiaj grę na siebie, zawodnik Lecha jest bardzo aktywny, ale nieskuteczny.
 49 min.
Nieprzygotowany do strzału Hamalainen lekko posłał piłkę głową nad poprzeczką.
 47 min.
Vunk ukarany żółtą kartką.

Gramy!

A do przerwy Ruch Chorzów prowadzi z Vaduz 2:1.
 45 min.
Przerwa. Bez goli w pierwszej połowie, ale miejmy nadzieję, że jeszcze będą emocje! Wracamy za chwilę.
 44 min.
Lovrencsics uderzył prosto w bramkarza.
 41 min.
LINETTY! Niezły strzał zawodnika "Kolejorza", ale piłka poleciała obok słupka.
 39 min.
Otoczony przez rywali Lovrencsics nie zdołał uderzyć na bramkę, ale wywalczył rzut rożny.
 38 min.
Hamalainen zagrał za plecy Jevticia i nic nie wyszło z tej akcji.
 36 min.
Pürg otrzymał żółtą kartkę.
 33 min.
Dobra interwencja w obronie Kędziory, rzut rożny dla drużyny z Estonii.
 31 min.
Dobrze spisuje się dzisiaj bramkarz gospodarzy, który kilka razy ratował swój zespół w groźnych sytuacjach.
 30 min.
Pół godziny gry za nami, a bramek brakuje. Może Lech w końcu wykorzysta swoją przewagę w ofensywie...
 27 min.
Strzał Pawłowskiego, chciał posłać piłkę tuż przy słupku, ale zabrakło mu precyzji.
 25 min.
Jevtić nie zdołał oddać strzału,ale będzie rzut rożny dla Lecha.
 24 min.
Gracze Nomme Kalju wykorzystali moment nieuwagi Lecha i na chwilę przejęli inicjatywę.
 23 min.
Szansa gospodarzy! Felipe Nunes oddał świetny strzał, ale piłkę na rzut rożny zdołał wybić Burić!
 20 min.
Lech dalej naciera, ale póki co poznaniakom brakuje dokładnych dograń w szesnastkę.
 17 min.
Hamalainen był pilnowany przez obrońców i nie zdołał opanować piłki.
 13 min.
Trałka ukarany żółtą kartką, rzut wolny dla gospodarzy.
 12 min.
Poznaniacy kontrolują przebieg spotkania i ciągle starają się złamać defensywę rywali.
 9 min.
Kolejny strzał Lovrencsicsa, ale po raz kolejny bez zarzutu spisał się bramkarz. Niezły początek "Kolejorza" w ofensywie.
 6 min.
Akcja Lecha zakończona płaskim strzałem Pawłowskiego, ale Teles nie miał problemu ze złapaniem piłki.
 5 min.
Akcja gospodarzy, ale Wołąkiewicz zażegnał niebezpieczeństwo.
 2 min.
Głową uderzał Lovrencsics, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Rozpocznie bramkarz.
 2 min.
Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Lecha.

Zaczynamy!

Składy:

Nomme Kalju: Teles, Pürg, Bärenbrug, Jorge Rodrigues, Kallaste, Mbu Alidor, Mool, Vunk, Wakui, Quintieri, Felipe Nunes

Lech Poznań: Burić, Kędziora, Wołąkiewicz, Henriquez, Wilusz Trałka Linetty, Jevtic, Hämäläinen, Pawłowski, Lovrencsics

W poprzednich sezonach Lech Poznań zawodził na europejskich boiskach. Pamiętne starcia m.in. z Juventusem Turyn i Manchesterem City przeszły już do historii. Teraz „Kolejorz” z nowymi nadziejami rozpoczyna bój o fazę grupową Ligi Europy. Pierwszym rywalem ekipy trenera Mariusza Rumaka będzie estoński Nomme Kalju.

Lech do czwartkowego meczu przystąpi z problemami kadrowymi. Z Nomme Kalju na pewno nie zagrają Kebba Ceesay, Barry Douglas i Łukasz Teodorczyk. W kadrze „Kolejorza” znalazł się za to nowy nabytek poznaniaków – Muhamed Keita, który ostatnio zmagał się z kontuzją.

W Estonii liga rozgrywana jest w systemie wiosna – jesień, więc Nomme Kalju powalczy z Lechem w środku sezonu. Estońska drużyna imponuje formą w ostatnim czasie i obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Lech Poznań, ale lepiej nie nastawiać się na łatwe zwycięstwo. O tym, że nie ma łatwych pojedynków przekonała się w środę Legia Warszawa, która cudem uniknęła kompromitacji i zremisowała z St. Patrick's Athletic FC 1:1 w meczu drugiej rundy eliminacji Champions League.

Spotkanie Nomme Kalju – Lech Poznań rozpocznie się o 18:00.