NA ŻYWO: Legia Warszawa - FK Aktobe

NA ŻYWO: Legia Warszawa - FK Aktobe

Ondrej Duda (fot. PIOTR KUCZA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji pokonali przy Łazienkowskiej FK Aktobe 2:0.
 90+3 min.
KONIEC! LEGIA WARSZAWA W FAZIE GRUPOWEJ LIGI EUROPY!
 88 min.
Zmiana w Legii. Saganowski wchodzi za Dudę!
 87 min.
Jeszcze w ataku Aktobe, ale obrońcy Legii szybko wyjaśnili sytuację.
 82 min.
Chwilowo brak ciekawych sytuacji. Legia już pewna swego spokojnie rozgrywa piłkę.
 78 min.
Khayrullin! Centymetry dzieliły Legię od straconego gola! Przypadkowa akcja i piłka minimalnie obok słupka opuściła boisko.
 76 min.
Legia gra na luzie, stara się efektownie dostać w szesnastkę rywali. FK Aktobe chyba powoli godzi się z wynikiem.
 71 min.
Trzecia zmiana w Aktobe. Aimbetov wchodzi za Tsarikayeva.
 70 min.
I Kosecki już zarobił żółtą kartkę. Pomocnik Legii chyba chciał wymusić rzut karny.
 67 min.
Zmiana w Legii. Kosecki wchodzi za Kucharczyka.
 66 min.
A za faul, po którym był karny żółtą kartką ukarany został Logvinenko.
 66 min.
GOOOL! Vrdoljak pewnie wykorzystuje jedenastkę!
 65 min.
KARNY DLA LEGII! FAULOWANY RADOVIĆ!
 64 min.
ŻYRO Z DYSTANSU! Broni jednak Sidelnikov!
 61 min.
Broź zagrał do nikogo w pole karne. Gdzieś między obrońcami był Duda, ale nie miał szans dojść do tej piłki.
 59 min.
Legia teraz trochę uśpiona. Fk Aktobe rozkręca się w ofensywie.
 58 min.
Kolejna zmiana w FK Aktobe. Za Antonova pojawił się Zenkovich.
 57 min.
Miroshnichenko! Świetny strzał zza pola karnego, Kuciak zdołał tylko odbić piłkę na rzut rożny.
 56 min.
Żyro w polu karnym powalczył o pozycję i uderzył nad poprzeczką. Chyba mógł trochę lepiej przymierzyć...
 53 min.
Danilo Neco uderzył z dystansu obok słupka. To mogło zaskoczyć Kuciaka, ale brakowało precyzji.
 50 min.
BROŹ! Dobra akcja po podaniu Radovicia, strzał z kilku metrów i Sidelnikov wybija piłkę!
 47 min.
Radović dostał piłkę od Rzeźniczaka i uderzył nad poprzeczką.

Gramy! Jeśli nic się nie zmieni, za 45 minut Legia będzie w fazie grupowej Ligi Europy!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Legia jest w komfortowej sytuacji, ale przed nami jeszcze 45 minut. Wracamy za chwilę.
 45+1 min.
Szansa Aktobe! Szybka wymiana podań w szesnastce, którą zakończył strzałem Logvinenko, ale pewnie złapał piłkę Kuciak.
 45 min.
JODŁOWIEC! Dobry strzał z dystansu, ale po raz kolejny broni bramkarz Aktobe.
 43 min.
DUDA! Płaskie uderzenie, ale Sidelnikov wybija piłkę za linię końcową. Rzut rożny dla Legii.
 42 min.
Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Za Korobkina wchodzi Kapadze.
 40 min.
Kontra gości, ale Khayrullin złapany na spalonym.
 39 min.
Kolejne dobre uderzenie Brzyskiego z rzutu wolnego, pewna interwencja bramkarza Aktobe i rzut rożny dla Legii.
 36 min.
Brzyski w pole karne z rzutu wolnego, wysoko wyskoczył Radović, który uderzył niecelnie głową.
 31 min.
Goście zamknięci na własnej połowie. Legia gra pewnie i walczy o kolejne groźne sytuacje.
 29 min.
Żółta kartka dla Vrdoljaka.
 26 min.
GOOOOOOOL! 1:0! Idealne zagranie do Kucharczyka w pole karne. Pomocnik Legii minął bramkarza i bez problemów trafił do siatki!
 25 min.
Akcja gości lewą stroną, skończyło się na rzucie rożnym.
 23 min.
Korobkin ukarany żółtą kartką.
 22 min.
Radović już startował do niezłego podania, ale sędzia odgwizdał spalonego.
 21 min.
Sporo niedokładnych podań Legii w środkowej strefie boiska. Aktobe nie potrafi jednak wykorzystać błędów "Wojskowych".
 18 min.
Broź nie zdołał dojść do piłki po podaniu Jodłowca. Od bramki Sidelnikov.
 17 min.
Gwizdy przy Łazienkowskiej. FK Aktobe na połowie Legii, ale gospodarze już odzyskali piłkę.
 15 min.
Żyro uderzał z dystansu, ale bramkarz Aktobe pewnie interweniował.
 11 min.
Legia dłużej przy piłce, czekamy na kolejne ciekawe sytuacje dla "Wojskowych".
 9 min.
A sędzia liniowy musiał zmienić sobie... chorągiewkę.
 7 min.
Kucharczyk miał sporo miejsca po podaniu Dudy i uderzył prosto w bramkarza!
 6 min.
Rzut rożny dla Aktobe, Kuciak piąstkował piłkę przed pole karne.
 5 min.
Szansa Legii! Brzyski posłał piłkę w pole karne z rzutu wolnego i niepewnie interweniował Sidelnikov. Goście ratowali się wybiciem na rzut rożny.
 2 min.
Pierwszy rzut rożny dla Legii, Brzyski dobrze dośrodkował piłkę w szesnastkę, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez jednego z piłkarzy "Wojskowych".

Zaczynamy!

Składy:

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski - Żyro, Vrdoljak, Jodłowiec, Kucharczyk - Duda, Radović

FK Aktobe: Sidelnikov - Miroschnichenko, Muldarov, Logvinenko, Tsarikayev - Tagybergen, Korobkin, Danilo Neco, Anderson Mineiro, Khayrullin - Antonov

- Najważniejsze dla nas to skupić się na sobie. Nie myślimy za dużo o innych drużynach. Mamy oczywiście swoje zdanie na temat tego, co stało się po naszym dwumeczu z Celtikiem, ale to już historia. Najważniejsze dla nas w tej chwili to zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Europy - powiedział przed czwartkowym meczem trener Legii Warszawa Henning Berg.

Legia Warszawa po wykluczeniu z gry w Lidze Mistrzów jechała do Kazachstanu, aby wygrać i sprawić radość zawiedzionym po ostatnich wydarzeniach kibicom. „Wojskowi” długo nie mogli trafić do siatki gospodarzy, ale ostatecznie Ondrej Duda strzelił gola na wagę zwycięstwa.

FK Aktobe jest obecnie liderem kazachskiej Priemjer-Ligi. W meczu z Legią drużyna trenera Władimira Gazzajewa miała sporo sytuacji, szczególnie w drugiej połowie. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności. W szeregach Aktobe wyróżniło się kilku piłkarzy, na których Legia powinna szczególnie uważać w starciu przy Łazienkowskiej. Marcos Pizzelli dobrze wykonywał stałe fragmenty gry. Z dobrej strony pokazali się też były gracz Jagiellonii Białystok Robert Arzumanyanab oraz Robert Primus.

Kto jest faworytem czwartkowego meczu? Legia Warszawa, która ma już zaliczkę i prezentuje się ostatnio bardzo dobrze w T-Mobile Ekstraklasie. Drużyna z Łazienkowskiej musi jednak uważać – jeden błąd może zadecydować o katastrofie. Stawka tego meczu jest ogromna. To ostatnia prosta przed fazą grupową Ligi Europy.

Początek meczu Legia Warszawa – FK Aktobe w czwartek o 21:00. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.