NA ŻYWO: PSG - FC Barcelona

NA ŻYWO: PSG - FC Barcelona

FC Barcelona (fot. Bevilacqua Giuliano / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FC Barcelona wygrała z Paris Saint-Germain 3:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Bramki dla drużyny Luisa Enrique zdobyli Neymar i Luis Suarez. Jedno trafienie dla PSG zapisał na swoje konto Mathieu, który niefortunnie skierował piłkę do bramki Ter Stegena.
 90+3 min.
Koniec! PSG przegrywa z Barceloną 1:3. Czekamy na rewanż na Camp Nou!
 90 min.
Niezły strzał Messiego z rzutu wolnego, ale Sirigu zdołał wybić piłkę.
 89 min.
Jeszcze szansa PSG! Zamieszanie w polu karnym Barcelony, ale dwa strzały graczy Larenta Blanca skutecznie zablokowali obrońcy.
 83 min.
Wcześniej mieliśmy zmianę. Montoya opuścił boisko, wszedł Adriano.
 82 min.
GOOOL! Van der Wiel daje jescze nadzieję PSG! Gracz gospodarzy uderzył z 16 metrów i piłka wylądowała w siatce.
 79 min.
GOOOL! Suarez w dziecinnie prosty sposób ograł Luiza, wyszedł sam na sam i pewnym strzałem pokonał bramkarza!
 74 min.
Mathieu wchodzi za Rakiticia.
 73 min.
Messi! Indywidualna akcja Argentyńczyka, ale potem zabrakło mu precyzji przy strzale.
 70 min.
Cavani huknął z powietrza, ale fenomenalnie interweniował Ter Stegen!
 67 min.
GOOOL! Indywidualna akcja Suareza, który z łatwością minął kilku rywali, wpadł w pole karne i posłał piłkę do siatki!
 66 min.
Rabiot opuszcza boisko, w jego miesce wchodzi Lucas.
 65 min.
Szybka akcja Barcelony, ale tylko rzut rożny. Dogranie z narożnika i w powietrze wyskoczył Messi! Wcześniej był jednak gwizdek sędziego.
 63 min.
Za mocne długie podanie do Neymara, piłka za linią końcową.
 58 min.
Kontra PSG, wszysto na granicy błędu i ostatecznie gospodarze tracą piłkę.
 54 min.
Taktyczny faul Messiego, żółta kartka.
 53 min.
Poważniejszy uraz Iniesty, który na noszach już opuścił boisko. Na placu gry zameldował się Xavi.
 52 min.
Znowu w akcji PSG. W sam środek bramki uderzył Rabiot, ale Ter Stegen złapał piłkę. Na murawie leży Iniesta, mamy przerwę w grze.
 50 min.
PASTORE! Mocny strzał z dystansu, Ter Stegen wybił piłkę do boku.
 49 min.
Odważnie PSG zaczęło drugą połowę! Akcja Pastore w szesnastce, ale gracz gospodarzy pogubił się między rywalami.
 46 min.
Sirigu nadal między słupkami PSG. Uraz jednak nie był poważny.

Gramy!
 45+2 min.
Przerwa. Barcelona zasłużenie prowadzi z PSG 1:0. Za chwilę druga połowa.
 45+1 min.
Cavani efektownie złożył się do strzału, ale był na spalonym, a piłka wylądowała poza boiskiem.
 45 min.
Ter Stegen jak Manuel Neuer! Pobiegł za akcją do linii bocznej, ale to mogło skończyć się fatalnie dla Barcelony...
 44 min.
Z bramkarzem PSG już wszystko w porządku. Przynajmniej na te ostatnie kilka minut pierwszej połowy.
 43 min.
Strzał Suareza, Sirigu odbił piłkę i złapał się za ramię. Kolejna kontuzja?
 42 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy. PSG bije głową w mur, a Barcelona dobrze zorganizowana w defensywie.
 37 min.
Cabaye ostro fauował Iniestę. Żółta kartka.
 35 min.
Maxwell zagrał do środka, Cavani zgarnął piłkę w kierunku bramki, ale nie mogło to zaskoczyć Sirigu.
 32 min.
Matuidi faulowany przez Pique. Żołta kartka dla gracza Barcelony.
 29 min.
SZANSA PSG! Lavezzi podał do środka, Cavani miał mnóstwo miejsca, ale zbyt długo starał się opanować piłkę i Mascherano zdołał go zatrzymać. Obrońca Barcelony jeszcze ucierpiał przy tej interwencji.
 26 min.
NEYMAR! Brazylijczyk zatańczył z piłką w polu karnym i oddał słaby strzał. Sirigu pewnie interweniował.
 25 min.
Barcelona kontroluje przebieg meczu. PSG ma problem z przedostaniem się pod pole karne rywali.
 21 min.
Kolejny cios dla ekipy PSG. Kontuzji nabawił się Silva i potrzebna jest zmiana. Na boisku David Luiz.
 19 min.
GOOOOL! Messi zagrał do Neymara, ten znalazł się z piłką w polu karnym i płaskim strzałem pokonał bramkarza.
 17 min.
Po przypadkowym zagraniu dobrą stuację strzelecką miał Rakitić, ale pomocnik Barcelony uderzył niecelnie.
 14 min.
TO POWINIEN BYĆ GOL! Messi huknął lewą nogą zza pola karnego, ale trafił w słupek!
 11 min.
Prostopadłe podanie Messiego do Alby, ale Silva wybił piłkę. Nie ma nawet rzutu rożnego.
 9 min.
Maxwell świetnie podał w pole karne, Matuidi chciał zagrać do środka, ale źle trafił w piłkę. Pastore już czekał żeby zakończyć tę akcję strzałem...
 7 min.
Widać, że nikt nie chce popelnić błędu. Sporo gry w środkowej strefie.
 3 min.
Barcelona przy piłce. Gracze PSG przyczajeni na własnej połowie czekają na kontry.
 20:45
Zaczynamy!

Czas na hymn Ligi Mistrzów! Za chwilę początek starcia starych znajomych z europejskich pucharów, PSG - FC Barcelona.

Składy:

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell - Rabiot, Cabaye, Matuidi, Lavezzi, Pastore - Cavani

Barcelona: Ter Stegen - Montoya, Pique, Mascherano, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Suarez

PSG znalazło się w ćwierćfinale Champions League po niezwykle zaciętym meczu z Chelsea Londyn. Zespół Laurenta Blanca po dogrywce na Stamford Bridge zapewnił sobie awans, a Jose Mourinho i jego podopieczni musieli pożegnać się z Ligą Mistrzów. Barcelona w poprzedniej fazie wyrzuciła za burtę inną angielską drużynę – Manchester City. Gracze Manuela Pellegriniego w dwumeczu przegrali 1:3.

Wielcy nieobecni

Jeśli trener Blanc może na coś narzekać przed starciem z Barceloną, to na brak kilku ważnych ogniw w jego zespole. Zabraknie Zlatana Ibrahimovicia, który musi pauzować za czerwoną kartkę z meczu w Londynie. W jego miejsce w ataku powinien pojawić się Edinson Cavani. W środę za nadmiar żółtych kartek nie zagra także Verratti. Na tym nie kończy się lista nieobecnych. W obronie nie pojawi się David Luiz. Niepewny jest także występ Thiago Motty, który narzeka na uraz. Powodów do zmartwień nie ma za to Luis Enrique. Trener „Dumy Katalonii” nie będzie mógł skorzystać tylko z Daniego Alvesa.

Tradycji stało się zadość

Mecze PSG z Barceloną w Champions League są już stałym punktem programu. W sezonie 2012/2013 obie ekipy także spotkały się w ćwierćfinale. Wtedy było sporo emocji, a w półfinale dzięki bramkom na wyjeździe znalazła się Barcelona. W tym sezonie starzy znajomi spotkali się już w fazie grupowej. W pierwszym meczu Katalończycy przegrali na Parc des Princes2:3. W rewanżu podopieczni Enrique wygrali 3:1.

Jedno jest pewne – starcia PSG z Barceloną nigdy nie należały do nudnych. Tym razem nie może być inaczej. Obie ekipy walczą o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Kto zapewni sobie zaliczkę przed rewanżem? Początek relacji NA ŻYWO ćwierćfinału Paris Saint-Germain – FC Barcelona w środę o 20:45.