NA ŻYWO: Legia Warszawa - Lech Poznań

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Lech Poznań

Kadr z finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym (fot. Stawowiak / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań wygrał z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej 2:1 i został nowym liderem T-Mobile Ekstraklasy. Wynik spotkania otworzył po przerwie Darko Jevtić, a chwilę później drugiego gola strzelił Karol Linetty. Jedną bramkę dla "Wojskowych" zdobył Ivica Vrdoljak.
 90+4 min.
KONIEC! Lech wygrywa z Legią 2:1 i jest nowym liderem w T-Mobile Ekstraklasie.
 90+4 min.
LEGIA MARNUJE PIŁKĘ MECZOWĄ! Guilherme dostał piłkę w szesnastkę, ale z kilku metrów fatalnie przestrzelił!
 90+3 min.
Żółta kartka dla Dudy.
 90+2 min.
Rzut rożny dla Legii, Kuciak poszedł pod bramkę Buricia! Potem przejął piłkę Pawłowski, ale nie potrafił uderzyć z połowy na pustą bramkę.
 89 min.
Schodzi Jevtić, na ostatnie minuty na boisku melduje się Formella.
 88 min.
Uderzenie Dudy zza pola karnego, rykoszet i rzut rożny dla Legii.
 87 min.
Linetty dostał żółtą kartkę. Jeszce jakaś kontuzja gracza "Kolejorza", przerwa w grze.
 84 min.
Kucharczyk wygrał pojedynek biegowy z Kędziorą, potem miał otwartą drogę do bramki, ale uderzył prosto w Buricia.
 82 min.
Sadajew zatańczył z piłką w polu karnym, a potem próbował wymusić rzut karny. Żółta kartka dla napastnika Lecha.
 79 min.
Rzeźniczak głową obok słupka. Legia próbuje, ale brakuje skuteczności. Zostało nieco ponad 10 minut.
 77 min.
Żyro opuszcza boisko, wchodzi Guilherme.
 76 min.
CO TO BYŁ ZA STRZAŁ! Sadajew zobaczył źle ustawionego Kuciaka i podciął piłkę, która trafiła w poprzeczkę! Szczęście po stronie gospodarzy.
 74 min.
Szansa Legii! Świetna główka w wykonaniu Sa, ale Burić popisał się refleksem. Nie ma bramki!
 72 min.
Zmiana w Lechu. Sadajew z Douglasa.
 71 min.
JODŁOWIEC! Zaskakujący, pozornie niegroźny strzał, ale zabrakło naprawdę niewiele!
 71 min.
Arajuuri ukarany żółtą kartką.
 71 min.
Broź włączył się do akcji ofensywnej i uderzył z linii szesnastki. Burić bez problemu interweniował.
 69 min.
Ostre wejście Astiza, kolejna żółta kartka.
 68 min.
Kucharczyk ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.
 66 min.
Zmiana w Lechu. Kadar za Kownackiego.
 63 min.
Pogubili się obrońcy Lecha, ale Legia nie wykorzystała szansy w polu karnym. Rzut rożny dla gospodarzy, Vrdoljak główkował jednak niecelnie.
 61 min.
Zmiana w Legii. Swój występ kończy Saganowski, wchodzi Orlando Sa.
 58 min.
Jevtić uderzył z dystansu, a Kuciak bardzo niepewnie interweniował. Wszystko skończyło się jednak szczęśliwie dla Legii.
 54 min.
GOOOOL! Dośrodkowanie Kucharczyka z rzutu rożnego wykorzystał Vrdoljak. Kapitan Legii głową posłał piłkę do siatki!
 53 min.
Legia w ataku, ale na razie Lech pewnie w defensywie.
 51 min.
Żółta kartka dla Kamińskiego.
 49 min.
GOOOOL! 0:2! Linetty minął Astiza i strzałem z 16 metrów pokonał Kuciaka!
 47 min.
GOOOOL! ALEŻ POCZĄTEK LECHA! Najpierw uderzał Kownacki, ale Jodłowiec zablokował strzał. Piłka dostała się pod nogi Jevticia, który już bez problemu pokonał Kuciaka

Gramy!
 45 min.
Przerwa. Czekamy na więcej emocji w drugiej połowie...
 44 min.
Żółta kartka dla Kędziory. Faulowany Kucharczyk.
 43 min.
Duda padł w polu karnym i domagał się rzutu karnego. Kownacki jednak czysto przerwał akcję, sędzia słusznie pozwolił grać dalej.
 41 min.
Fatalnie zakończył akcję Lecha Hamalainen. Miał sporo miejsca, ale z pierwszej piłki uderzył zdecydowanie za wysoko.
 38 min.
Żyro zagrał z prawej strony prosto w ręce Buricia.
 34 min.
Dobre zagranie Kędziory w pole karne, ale Astiz w porę wybił piłkę na rzut rożny.
 31 min.
Pół godziny gry za nami. Trzeba przyznać, że brakuje emocji z finału Pucharu Polski. Na razie wieje nudą na boisku.
 29 min.
LINETTY! Pierwszy niezły strzał w tym meczu. Trochę zabrakło precyzji, piłka poleciała obok prawego słupka.
 24 min.
Żyro od kilku minut nie gra już w masce ochronnej na twarzy. Ryzykowne, ale być może pomocnik Legii jeszcze się do niej nie przyzwyczaił...
 21 min.
Słabe wykonanie stałego fragmentu przez gości. Posiadanie piłki: Legia 53% - Lech 47%
 20 min.
Faulowany Trałka, będzie okazja dla Lecha z rzutu wolnego. Ponad 30 metrów do bramki Kuciaka.
 17 min.
Dobre podanie do Saganowskiego, ale Arajuuri z łatwością poradził sobie z napastnikiem Legii i przerwał akcję gospodarzy.
 12 min.
Dwie próby dogrania do Kownackiego w szesnastkę, ale młody napastnik Lecha nie miał szans zakończyć tych akcji strzałem.
 8 min.
Legia na razie częściej przy piłce, ale brakuje sytuacji podbramkowych.
 5 min.
Zaskakujący strzał Jodłowca z dystansu, po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. Chwilę później Saganowski główkował nad poprzeczką.
 2 min.
Pierwszy strzał w meczu. Uderzał Jevtić, ale posłał piłkę za wysoko.

Zaczynamy!

Pełne trybuny przy Łazienkowskiej, za chwilę pierwszy gwizdek!

Składy:

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro, Duda, Kucharczyk - Saganowski

Lech: Burić - Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas - Trałka, Linetty - Pawłowski, Jevtić, Kownacki - Hamalainen

Legia Warszawa i Lech Poznań spotkają się w tym sezonie po raz czwarty. Jesienią przy Łazienkowskiej padł remis 2:2, a na wiosnę „Kolejorz” zwyciężył przy Bułgarskiej 2:1. W ubiegłą sobotę w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym lepszy okazał się zespół Henninga Berga, który wygrał 2:1. Przewaga psychologiczna będzie więc po stronie graczy z Warszawy. Lechici nie zamierzają jednak rozpamiętywać porażki. - Takiego meczu nie gra się co tydzień. Po finale jeszcze komentowaliśmy to co się stało, ale teraz myślimy już tylko o lidze – powiedział pomocnik Lecha Dariusz Formella.

Każdy punkt na wagę złota

Obecnie Legia jest liderem w grupie mistrzowskiej, ale Lech Poznań traci do warszawskiej drużyny tylko jeden punkt. Jeśli podopieczni Berga zwyciężą w sobotę, będą na najlepszej drodze do obrony tytułu. W przypadku wygranej Lecha zmieni się układ tabeli, a walka o trofeum będzie jeszcze bardziej zacięta.

Kolejny „zamaskowany”

Sytuacja kadrowa w obu zespołach przedstawia się podobnie. Trener Berg nie będzie mógł skorzystać tylko z Helio Pinto. Gotowi do gry powinni być Orlando Sa i Dominik Furman, którzy opuścili finał Pucharu Polski z powodu kontuzji. Do siebie doszedł Michał Żyro, który w ostatnim meczu z „Kolejorzem” złamał nos. Pomocnik Legii dołączył do popularnego ostatnio klubu Zorro. 22-latek będzie grał w specjalnej masce ochronnej na twarzy. Z podobnymi urazami zmagają się ostatnio Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak. Największym osłabieniem Lecha w sobotę będzie brak Gergo Lovrencsicsa. Skrzydłowy poznańskiej drużyny przeszedł artroskopię kolana i nie zagra do końca sezonu. Na boisku w barwach drużyny Macieja Skorży nie zobaczymy też kontuzjowanego Macieja Wilusza.

Zadecydują detale

- Większość spotkań z Lechem to wyrównane mecze, zarówno w kwestii przebiegu gry, jak i wyników. Takiego meczu spodziewamy się także w sobotę – przewidywał trener Berg. Trudno się nie zgodzić ze szkoleniowcem „Wojskowych”. Ostatni finał Pucharu Polski potwierdził, że pojedynki Legii z Lechem to dobra reklama polskiego futbolu. W sobotę powinniśmy znowu obejrzeć niezwykle zacięte widowisko. Jest także szansa na komplet widzów przy Łazienkowskiej.

Początek meczu Legia Warszawa – Lech Poznań o 15:30. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.