NA ŻYWO: Lech Poznań - Legia Warszawa

NA ŻYWO: Lech Poznań - Legia Warszawa

Kadr z meczu Legia Warszawa - Lech Poznań (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 3:1 i zdobył Superpuchar Polski. Bramki dla zespołu Macieja Skorży zdobyli Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński i Karol Linetty. Honorowe trafienie dla "Wojskowych" zapisał na swoje konto Michał Żyro.
 90+5 min.
Koniec! Lech Poznań zdobywcą Superpucharu Polski!
 90+5 min.
GOOOL! Honorowe trafienie Legii. Do siatki po dograniu z rzutu rożnego trafił Żyro.
 90 min.
Kibice Legii opuszczają już swój sektor...
 87 min.
GOOOL! 3:0! Fantastyczna akcja Lecha! Linetty dostał świetne podanie ze środka boiska, wyszedł sam na sam i posłał piłkę między nogami Kuciaka!
 84 min.
Saganowski wszedł za Nikolicia.
 82 min.
Lech mądrze się ustawia i nie pozwala Legii na ofensywną grę. Czy goście zdołają strzelić chociaż honorowego gola?
 80 min.
Zmiana także w Lechu. Dudka wchodzi za Kownackiego.
 75 min.
Masłowski na boisku za Kucharczyka.
 74 min.
Legia ma coraz mniej czasu, ale nie widać, że zespół Henninga Berga chce odrobić straty. To Lech dyktuje warunki w tym meczu.
 71 min.
Kamiński w roli napastnika, wpadł w pole karne i uderzył prosto w Kuciaka!
 67 min.
Ceesay wszedł za Kędziorę, a Jevtić pojawił się za Hamalainena.
 64 min.
Zmiany w Legii. Furman za Pazdana oraz Żyro za Guilherme.
 63 min.
Thomalla huknął z ostrego kąta, ale niecelnie. Nieźle prezentuje się nowy napastnik Lecha.
 58 min.
Spóźnione wejście Kadara, żółta kartka.
 58 min.
NIKOLIĆ! Brzyski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a napastnik Legii posłał piłkę głową obok słupka.
 55 min.
Gra toczy się teraz na środku boiska. Lech ma już korzystny wynik i gra spokojnie. Legia powinna ruszyć do ataku, ale nie ma pomysłu jak przedostać się na połowę "Kolejorza".
 52 min.
Wracamy do gry. Cały cas przy piłce Lech, a Legia kompletnie niewidoczna.
 50 min.
Przerwa w grze. Boisko zniknęło w kłębach dymu, ponieważ kibice odpalili race.
 48 min.
Zmiany w przerwie. W Legii Ryczkowskiego zastąpił Duda. W Lechu boisko opuścił Pawłowski, zastąpił go Formella. Za Robaka wszedł Thomalla.

Gramy. Czy Legia obudzi się po przerwie?
 45 min.
Przerwa. Lech prowadzi z Legią 2:0 w meczu o Superpuchar. Wracamy za kilkanaście minut.
 44 min.
Linetty zagrał do Robaka, ale napastnik Lecha nie zorientował się w tej akcji i nie ruszył do piłki. A mogło być groźnie!
 41 min.
Jodłowiec z dystansu, ale za wysoko. Legia w ofensywie jest bezradna.
 39 min.
Piłkę dostał Nikolić, ale błyskawicznie doskoczyli do niego rywale i zażegnali niebezpieczeństwo.
 35 min.
GOOOL! 2:0! Świetna akcja Lecha! Hamalainen podał do środka, a wbiegający Kamiński z bliska pokonał Kuciaka!
 33 min.
Żółtymi kartkami ukarani Rzeźniczak i Douglas.
 32 min.
Nerwy już puszczają zawodnikom. Dyskusje i przepychanki po faulu przy linii bocznej.
 29 min.
Guilherme zza pola karnego posłał piłkę w trybuny. Kompletnie nieudany strzał.
 27 min.
Akcja Legii, Nikolić próbował dojść do strzału w szesnastce, ale nic z tego nie wyszło.
 25 min.
Zaskakujący strzał Brozia z 20 metrów, ale zabrakło precyzji. Piłka poleciała obok bramki.
 24 min.
Kędziora znowu ruszył do odbitej piłki i przymierzał się do strzału, ale tym razem dobrze zachowali się obrońcy Legii.
 19 min.
Gracze Lecha mają naprawdę dużo swobody w ataku. Obrona Legii nie radzi sobie z Robakiem, który czeka na błędy "Wojskowych".
 15 min.
Po stracie gola goście trochę się ożywili w ofensywie. Lech na razie bezbłędny w obronie.
 10 min.
GOOOL! Lech prowadzi 1:0! Kędziora uderzył z dystansu, Kuciak jeszcze próbował interweniować, ale piłka wpadła do siatki!
 10 min.
Gracze Lecha lepiej prezentują się w tych pierwszych minutach. Legia gra niedokładnie i nie potrafi przedostać się na połowę rywali.
 6 min.
Legia teraz we własnym polu karnym, a Lech nastawiony na ofensywę.
 4 min.
Szansa Lecha! Pawłowski zagrał płasko do środka, Robak uderzył bez przyjęcia, ale posłał piłkę za wysoko. To można było skończyć dużo lepiej...
 4 min.
Spokojny początek i trochę niedokładności w środkowej strefie. Czekamy na pierwsze ciekawe sytuacje.

Zaczynamy!

Skład:

Lech: Burić - Kędziora, Kadar, Kamiński, Douglas - Trałka, Linetty - Kownacki, Hamalainen, Pawłowski - Robak

Legia: Kuciak-Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski-Jodłowiec, Pazdan-Guilherme, Ryczkowski, Kucharczyk - Nikolić.
Piątkowy mecz będzie dla Legii Warszawa doskonałą okazją do rewanżu za stracone mistrzostwo Polski. „Wojskowi” w końcówce sezonu gubili punkty, a Lech konsekwentnie wykorzystywał potknięcia rywali. Ostatecznie to poznaniacy cieszyli się z trofeum. Teraz przyszła pora na nowe rozdanie. Do startu ekstraklasy zostało jeszcze trochę czasu, ale przed nami mecz o Superpuchar Polski. - Będzie to pierwszy mecz w sezonie, stadion wypełni się po brzegi - idealny moment, aby zrewanżować się Lechowi – stwierdził obrońca Legii Jakub Rzeźniczak.

Wzmocnili się przed nowym sezonem

W letnim oknie transferowym Lech i Legia już dokonały pierwszych zakupów i raczej nie powiedziały ostatniego słowa w kwestii transferów. „Kolejorz” pozyskał Marcina Robaka, Dariusza Dudkę, Abdula Aziza Tetteha oraz Denisa Thomallę. Na razie trener Maciej Skorża nie chce jednak oceniać ich umiejętności. - Na taką analizę czas przyjdzie dopiero koło listopada, kiedy będziemy mieli pewien obraz ich gry. Póki co jestem zadowolony ze sposobu ich pracy – powiedział szkoleniowiec Lecha.

W Legii nadal będzie występował Dominik Furman, który został ponownie wypożyczony z Toulouse FC. Poza tym do „Wojskowych” dołączyli Michał Pazdan, Pablo Dyego i Nemanja Nikolić. Ten ostatni ma wnieść nową jakość w ofensywie i zastąpić Orlando Sa, który opuścił warszawski zespół. Ponadto kilkanaście godzin temu Legia potwierdziła transfer kolejnego napastnika. Na Łazienkowską oficjalnie trafił Aleksandar Prijović. Ostatnio Szwajcar występował na zapleczu tureckiej ekstraklasy.

Wciąż niejasna jest z kolei sytuacja Ondreja Dudy. Słowak miał być sprzedany do Interu Mediolan, ale transfer przeciąga się. - Ondrej Duda znajdzie się w kadrze meczowej. Ma ciekawe propozycje, chce się dalej rozwijać i nie możemy mu w tym przeszkodzić. Nawet najlepsze drużyny świata sprzedają swoich zawodników, tylko nie w ostatnich momentach okienka transferowego – stwierdził trener Berg.

Legia zagra bez kapitana

Sytuacja kadrowa w obu zespołach wygląda podobnie. W barwach Lecha na pewno nie zagrają Paulus Arajuuri i Gergo Lovrencsics. Pierwszy naderwał mięsień podczas ostatniego meczu poprzedniego sezonu przeciwko Wiśle Kraków. Drugi w starciu ze Śląskiem Wrocław uszkodził łękotkę i leczy ją od dwóch miesięcy. W Legii do zdrowia wrócił Michał Żyro. W Poznaniu w barwach „Wojskowych” nie zobaczymy Ivicy Vrdoljaka, który ma problem z kolanem oraz Arkadiusza Piecha.

W piątek w Poznaniu czeka nas piłkarski klasyk. Mecze Lecha z Legią zawsze wzbudzają mnóstwo emocji. Tym razem będzie podobnie, bowiem stawką jest Superpuchar Polski. Do kogo trafi trofeum? Początek spotkania w piątek o 20:15. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl