NA ŻYWO: FK Sarajewo - Lech Poznań

NA ŻYWO: FK Sarajewo - Lech Poznań

Lech Poznań (fot. ADAM JASTRZEBOWSKI / NEWSPIX.PL / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Lech Poznań wygrał na wyjeździe z FK Sarajewo 2:0 w meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Kasper Hamalainen. Zwycięstwo po przerwie przypieczętował nowy napastnik „Kolejorza” Denis Thomalla.
 90+4 min.
Koniec! Lech wygrywa z FK Sarajewo 2:0.
 85 min.
FK Sarajewo trochę rozkręciło się w końcówce. Mimo wszystko Lech ma mecz pod kontrolą. Trybuny powoli pustoszeją...
 81 min.
Jevtić już złapał żółtą kartkę...
 78 min.
Zmiany w obu zespołach. W FK Sarajewo Rustemović za Radovaca. W Lechu Jevtić za Pawłowskiego.
 74 min.
Stepanov uderzał z 40 metrów. To chyba była próba z bezsilności...
 73 min.
Zmiana w ekipie gospodarzy. Velkoski opuszcza boisko, wchodzi Bekić.
 69 min.
Żółtą kartką ukarany Puzigaca.
 66 min.
Mamy zmianę w FK Sarajewo. Alispahić wszedł za Stojceva.
 64 min.
Żółta kartka dla Kędziory.
 62 min.
GOOOL! 2:0 dla Lecha! Douglas zagrywał w pole karne z rzutu wolnego, a Thomalla z ośmiu metrów głową pokonał bramkarza!
 61 min.
Było groźnie! Hebibović zagrał do Benko, który trafił prosto w Buricia.
 58 min.
Formella ukarany żółtą kartką.
 56 min.
Duljević! Mocny strzał lewą nogą, ale zabrakło precyzji.
 55 min.
Akcja Lecha. Dośrodkowanie w pole karne, ale Pawłowski nie zdołał zamknąć akcji. Obrońca FK Sarajewo był lepiej ustawiony.
 52 min.
Mamy powtórkę z pierwszej połowy. Lech długo utrzymuje się przy piłce.
 50 min.
Gorący doping w Sarajewie. Słychać też kibiców Lecha.
 47 min.
Duljević pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka była za słabo uderzona. Pewna interwencja Buricia.

Gramy!
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy! Długo czekaliśmy na gola, ale w końcu Lech trafił i prowadzi do przerwy z FK Sarajewo 1:0. Wracamy za kilkanaście minut.
 44 min.
Duljević ukarany żółtą kartką.
 40 min.
GOOOL! Lech na prowadzeniu! Trałka dośrodkował w pole karne po podaniu Kędziory, a niepilnowany Hamalainen głową posłał piłkę do siatki. Bramkarz jeszcze próbował interweniować, ale futbolówka była już za linią bramkową.
 39 min.
Kownacki już dzisiaj nie pogra. Pojawił się za niego Formella. To już druga zmiana Lecha, więc Maciej Skorża nie będzie miał wielkiego pola manewru po przerwie.
 36 min.
Poza boiskiem także Kownacki, być może będzie potrzebna zmiana.
 35 min.
Uderzenie głową Kownackiego, piłka poleciała obok bramki. Jeszcze w zamieszaniu ucierpiał jeden z graczy FK Sarajewo, potrzebna pomoc medyczna.
 33 min.
Akcja po drugiej stronie! Błąd popełnił Kędziora, Velkoski przejął piłkę, przedarł się w szesnastkę i uderzył prosto w Buricia.
 30 min.
TO POWINIEN BYĆ GOL! Zamieszanie w polu karnym po dograniu z rzutu wolnego i Hamalainen trafił w poprzeczkę!
 29 min.
Barbarić ukarany żółtą kartką za faul na Kownackim.
 28 min.
Okres lepszej gry gospodarzy. Dośrodkowywał Puzigaca, ale w porę przeciął podanie jeden z obrońców Lecha.
 25 min.
Rzut wolny dla gospodarzy, piłka wrzucona w szesnastkę, a potem niecelny strzał głową.
 23 min.
Brakuje płynnej gry. Teraz mieliśmy rzut rożny dla Lecha, ale bez zagrożenia w polu karnym.
 20 min.
Teraz przy piłce FK Sarajewo, ale gospodarze nie mają pomysłu, jak przedostać się pod bramkę Buricia.
 13 min.
Na razie bez klarownych sytuacji w tym spotkaniu. Lech ma przewagę, lepiej rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika.
 9 min.
Błąd Kadara w obronie wykorzystał Benko, ale trafił tylko w boczną siatkę.
 7 min.
Wymuszona zmiana w Lechu. Kontuzji doznał Linetty. W jego miejsce wszedł Dudka.
 5 min.
Zagranie w szesnastkę, ale Kownacki został skutecznie zablokowany przez rywala i nie doszedł do piłki.
 5 min.
Pierwszy rzut rożny dla Lecha. Po dośrodkowaniu bramkarz wybił piłkę.
 2 min.
Lech świetnie utrzymuje się przy piłce w tych pierwszych minutach.

Zaczynamy!

Oba zespoły już na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek.

Składy:

FK Sarajewo: Ostraković - Hebibović, Stepanov, Barbarić, Stojcev, Duljević, Cimirot, Puzigaca, Velkoski, Benko, Radovac

Lech Poznań: Burić - Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas, Trałka, Linetty, Kownacki, Pawłowski, Hamalainen, Thomalla
- Liga Mistrzów jest naszym marzeniem, ale trzeba twardo stąpać po ziemi - powiedział wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. - W Lechu nie mamy dziś zespołu gotowego do rywalizacji w fazie grupowej LM, co nie znaczy, że nie możemy się tam znaleźć – dodał. Nikt jednak odpuszczać nie zamierza. Faza grupowa Champions League byłaby spełnieniem marzeń dla graczy „Kolejorza”. Maciej Skorża ma szansę zostać pierwszym od 19 lat trenerem, który wprowadzi polski zespół do Ligi Mistrzów.

Kocioł bałkański

Mecz FK Sarajewo - Lech Poznań będzie rozgrywany przy 20-tysięcznej publiczności, która słynie z żywiołowego dopingu. Gospodarze będą mieli więc solidne wsparcie. - Mam nadzieję, że mentalnie będziemy na tyle silni, że na boisku będą decydowały umiejętności, a nie emocje, nieodpowiedzialne zachowania, czy pozwolenie sobie na prowokacje - powiedział trener Skorża.

Lech słaby w obronie?

W letnim oknie transferowym poznaniacy nie tracili czasu. Z klubem pożegnał się Zaur Sadajew, ale potem szybko dopięto kilka transferów. Do Lecha dołączyli Marcin Robak, Denis Thomalla, Abdul Aziz Tetteh oraz Dariusz Dudka. Wydaje się, że "Kolejorz" ma silniejszą kadrę, niż w poprzednim sezonie. Trener FK Sarajevo Denan Uscuplić stwierdził, że Lech najsłabszy jest w defensywie. - W zespole mistrza Polski nie ma wielkich piłkarskich nazwisk, ale są świetną drużyną, grają jakby byli jednością. Najsłabszym punktem polskiego klubu jest formacja obronna. W ataku są bardzo mocni - mówił Uscuplić.

Czołowym graczem FK Sarajevo jest Bojan Puzigaca, który jeszcze niedawno grał w Cracovii. W Polsce nie został jednak długo, bowiem nie wywalczył sobie stałego miejsca w jedenastce "Pasów". Poza tym szeregi rywala Lecha zasilili Tomislav Barbarić i Milan Stepanov, którzy mają spore doświadczenie w pucharach.

Upał może przeszkadzać

Wtorkowy mecz będzie rozgrywany w 30-stopniowym upale. - Jesteśmy dobrze przygotowani i powinniśmy sobie z takimi warunkami radzić. Podczas zgrupowania w Gniewinie rozegraliśmy kilka sparingów przy bardzo wysokiej temperaturze - przekonywał trener Skorża. Lech dodatkowo jest zmotywowany zdobyciem Superpucharu. Mistrzowie Polski w dobrym stylu wygrali z Legią 3:1 i trofeum trafiło do Poznania. Teraz przyszedł czas na pierwszy krok w eliminacjach Ligi Mistrzów. Początek meczu FK Sarajewo - Lech Poznań o 21:00.